powrót

Trzecia bezpłatna książka od mFundacji. „Matematyka na zielono” łączy ekologię z matematyką

Fundacja mBanku przedstawia swoją najnowszą książkę „Matematyka na zielono”. Pokazuje w niej, że matematyka jest naprawdę wszędzie, że dzięki niej można zrozumieć ekologię, a także zmienić swoje nawyki. Podobnie jak poprzednie książki mFundacji, bezpłatny egzemplarz można zamówić na stronie www.mjakmatematyka.pl.


Wydawnictwa Fundacji cieszą się bardzo dużą popularnością. Poprzednie dwie książki w formie papierowej i cyfrowej znalazły się w blisko 300 tys. polskich domów.
Najnowszej przyświeca motto, że matematyka jest wszędzie. Książkę pod takim tytułem mFundacja wydała w 2017 r. Tym razem pokazuje jak przy pomocy matematyki poznawać zjawiska dotyczące ekologii. Zawiera kilkaset matematyczno – ekologicznych ciekawostek, zadań i quizów.


Książka autorstwa Mai Krämer w przystępny i matematyczny sposób tłumaczy przyczyny i następstwa nadchodzącej katastrofy ekologicznej. Zachęca również do rodzinnych dyskusji o zmianie nawyków i prowadzeniu bardziej ekologicznego życia. Książka ta nie jest ani podręcznikiem do matematyki ani ekologii. Jest świetnym pretekstem do podjęcia w rodzinie tematu ekologii i okazją do pokazania praktycznej strony matematyki.  

Książka mFundacji


Bezpłatny egzemplarz może zamówić każdy, nie tylko klient mBanku. Wystarczy odwiedzić stronę www.mjakmatematyka.pl i wypełnić wniosek. Książkę będzie można odebrać w wybranej placówce mBanku lub mFinanse.
mFundacja planuje rozdystrybuować w ten sposób 50 tys. egzemplarzy. Każdy z nich został wydrukowany na papierze z certyfikatem FSC®. Oznacza to, że papier ten pochodzi ze źródeł, które odpowiedzialnie gospodarują zasobami oraz przestrzegają restrykcyjnych zasad w procesie produkcji.