powrót

"Matematyka na zielono” na 8. Festiwalu Matematyki w Warszawie

Już 1 października spotykamy się na ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie na rodzinnej imprezie – Festiwalu matematyki. Jest to wydarzenie, które gromadzi małych i dużych entuzjastów nauk ścisłych. Festiwal to doskonały pomysł na sobotnie spędzanie czasu z rodziną. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Fundacja mBanku jest jego inicjatorem i partnerem Festiwalu Matematyki od 2014 roku.
 
Tegoroczna impreza poświęcona jest matematyce w ekologii. Angażujące warsztaty i zabawy pozwolą uczestnikom dowiedzieć się, co łączy królową nauk z ochroną planety i nauką o klimacie.  Matematyka posłuży jako narzędzie do zrozumienia, co obecnie dzieje się w przyrodzie, jaki mamy na to wpływ i co możemy zrobić, by zmniejszyć nasze negatywne oddziaływanie na środowisko.   

Na stoisku mFundacji zapraszamy na spotkanie z Mają Krämer – autorką naszej najnowszej książki „Matematyka na zielono”. Uczestnicy będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz tego wydawnictwa.
Książka w przystępny i matematyczny sposób tłumaczymy przyczyny i następstwa degradacji ekologicznej. Zachęca również do rodzinnych dyskusji o zmianie nawyków i prowadzeniu bardziej ekologicznego stylu życia. Książka ta nie jest ani podręcznikiem do matematyki, ani do ekologii. Jest świetnym pretekstem do podjęcia w rodzinie tematów ekologicznych i okazją do pokazania praktycznej strony matematyki. Zawiera kilkaset ciekawostek, zadań i quizów.

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji: gry, łamigłówki, eksperymenty. Dla rodziców polecamy natomiast warsztat z psycholożką, dr Aleksandrą Piotrowską o tym jak rozmawiać z dziećmi o katastrofie klimatycznej.

Bezpłatną wejściówkę na wydarzenie można zarezerwować tutaj. Lista wystawców oraz warsztatów znajduje się tu.

Zapraszamy!