powrót

mBank powraca na Finovate!

Finovate to największa na świecie konferencja dotycząca innowacji technologicznych w świecie finansów. Cztery razy do roku, w Nowym Jorku, San Jose, Londynie i Singapurze startupy i firmy technologiczne mają  7 minut, by zaprezentować swoje rozwiązania przed gronem managerów z branży finansowej, inwestorów, dziennikarzy, blogerów i swoich konkurentów. Od 2007 roku, kiedy pierwszy raz odbyła się konferencja, ponad 600 firm przedstawiło swoje innowacyjne pomysły w takich dziedzinach jak: bankowość internetowa, inwestycje, bankowość mobilna, zarządzanie finansami, narzędzia wspierające oszczędzanie, płacenie rachunków czy bezpieczeństwo.

Sam pomysł na prezentację wg Finovate jest niezwykle prosty i ciekawy.  Firmy pokazują swoje rozwiązania w formie demonstracji działającej usługi. Zamiast typowej prezentacji czy statycznych zdjęć, uczestnicy są zobowiązani do zaprezentowania samej funkcjonalności usługi, którą wdrażają lub która dopiero zadebiutowała na rynku. W trakcie dwóch dni konferencji na scenie prezentuje się około 60-70 firm, po czym uczestnicy mogą oddać swój głos na najlepsze wystąpienie.

Ciekawostką jest, że wśród prezenterów rzadko spotyka się banki. Do tej pory swoje rozwiązania zaprezentowało mniej niż 10 banków, a tylko 2 udało się zdobyć nagrodę „Best of Show”. Jednym z nich był mBank :)

mBank na Finovate

W lutym 2013 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w Finovate London, na którym Michał Panowicz - dyrektor Projektu Nowy mBank oraz Bartłomiej Wyszyńki - wiceprezes partnera projektu Artegence, przedstawili wybrane funkcjonalności Nowego mBanku. W 7 minut opowiedzieli o nowych sposobach dokonywania przelewów oraz zaprezentowali aplikację mOKAZJI na Facebooku. Ich wystąpienie spodobało się publiczności w Londynie – zostaliśmy nagrodzeni „Best of Show Award”!
Teraz ponownie próbujemy podbić Finovate, tym razem w finansowym centrum świata – Nowym Jorku.

Co przedstawimy w tej odsłonie?

Tym razem ponad 1400 uczestników konferencji będzie miało okazję zobaczyć jak mBank przy pomocy nowego systemu bankowości internetowej pomaga podejmować lepsze decyzje odnośnie swoich finansów. Pokażemy, jak system podpowiada rozwiązania lub zakup produktu, który jest adekwatny do bieżącej sytuacji klienta, np. podwyższenie limitu kredytu odnawialnego w sytuacji, gdy Nawigacja finansowa wskazuje na zbliżający się debet na koncie. Ponadto zaprezentujemy także wygodny sposób łączenia się z doradcą z każdego miejsca na świecie, usługę Ekspert Online. Dzięki tej funkcjonalności klienci mogą w dowolnym momencie porozmawiać z doradcą przy pomocy połączenia wideo, podczas którego pracownik banku może wyjaśnić wątpliwości, pomóc w bieżącej obsłudze produktów banku, a nawet zaprezentować nowe rozwiązania.