powrót

Serwis poświęcony raportowi rocznemu mBanku już dostępny on-line

Pod adresem raportroczny.mbank.pl znaleźć można niezbędne treści ze sprawozdań finansowych Grupy mBanku, podane w przystępny sposób.

Specjalny serwis, będący częścią strony mBank.pl wyróżnia się intuicyjną nawigacją, dzięki której bez trudu można odszukać interesujące treści. Na stronie wprowadzono możliwość pobrania dowolnej części raportu rocznego oraz jego wybranych danych, co znacznie ułatwia korzystanie z zawartych w nim informacji. W tej formie dostępny jest zarówno raport roczny z 2013 r., jak i sprawozdania z lat 2011-2012 (elektroniczna wersja raportu została uruchomiona trzy lata temu).

Statyczne treści – charakterystyczne dla raportów prezentowanych w formie papierowej –w nowym serwisie zostały wzbogacone o materiały multimedialne, a także interaktywne wykresy i tabele. Rok 2013 upłynął w Grupie mBanku pod znakiem rebrandingu, co znalazło odzwierciedlenie w wyglądzie strony.

- Kiedy w 2012 roku rozpoczynaliśmy prace nad projektem prezentacji danych finansowych Grupy w wersji on-line zależało nam przede wszystkim na stworzeniu osobnego, przejrzystego serwisu, dzięki któremu wszyscy zainteresowani będą mieć łatwy dostęp do naszych raportów rocznych. Dzisiaj, po trzech edycjach, mamy pewność, że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę” – mówi Wojciech Chmielewski, dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich i Inwestycji Strategicznych mBanku.

Raport roczny Grupy mBanku, począwszy od jego pierwszej edycji, jest doceniany na rynku. W organizowanym co roku konkursie Instytutu Rachunkowości i Podatków nagradzana jest nie tylko tradycyjna wersja raportu Grupy mBanku, ale również jego edycja elektroniczna. Dotychczasowe wersje publikacji z lat 2011 i 2012 otrzymały wyróżnienia w kategorii „Best online report”.

– Jury konkursu doceniło nie tylko walory wizualne serwisu, ale również jego funkcjonalność. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że wszystkie dane liczbowe są dodatkowo audytowane, co potwierdza ich wiarygodność. O wyjątkowości serwisu internetowego świadczy również udostępnienie użytkownikom narzędzia do analizy danych finansowych i biznesowych Grupy w wielu wymiarach – mBank Analyzera – dodaje Wojciech Chmielewski.

mBank był pierwszym polskim bankiem, który zdecydował się na prezentowanie raportów rocznych w wersji on-line.
 

Kategorie:

MSP i Korporacje