powrót

Jak zmienić lub ustanowić telekod w systemie transakcyjnym?

zmiana telekodu mBanku w systemie transakcyjnymZdarzyło Cię się zapomnieć swój telekod? Pamiętaj, że jeżeli chcesz dostać się do swojego rachunku korzystając z pomocy Operatora mLinii, jest on niezbędny. Zmiana telekodu jest bardzo prosta - możesz zrobić to samodzielnie w systemie transakcyjnym. Wybierz te 6 cyfr, które na pewno zapamiętasz.

Poniżej krótki instruktaż, jak zmienić telekod w systemie transakcyjnym.

 

 

1. Zaloguj się do systemu transakcyjnego.

2. Po zalogowaniu z lewego menu wybierz opcję "Ustawienia i konfiguracja"

3. Następnie wybierz opcję "Dostęp do banku"

4. Wśród wyszczególnionych kanałów dostępu, przy pozycji Teleserwis (mLinia) wybierz "Zmień hasło".

5. W przeznaczone do tego pole, wpisz nowy telekod (hasło dostępu do mLinii), który chcesz ustanowić i potwierdzić go w kolejnym wierszu (pamiętaj, że musi składać się z 6 cyfr). Następnie kliknij "Dalej".

6. Następnym krokiem jest potwierdzenie ustanowionego nowego telekodu hasłem smsowym (lub jednorazowym, jeżeli korzystasz z listy haseł jednorazowych), poprzez wpisanie otrzymanego SMS-a w wyznaczone pole i kliknięcie opcji "Zatwierdź".

7. Wyświetli się komunikat, że hasło dostępu na mLinię zostało zmienione. Oznacza to, że możesz zadzwonić na mLinię (aby nawiązać połączenie, konieczne będzie podanie Twojego identyfikatora Klienta i odpowiednich cyfr z nowego telekodu).

W podobny sposób postępujesz, jeżeli chcesz samodzielnie ustanowić swój telekod (opcje "Ustawienia i konfiguracja", następnie "Dostęp do banku" i "Aktywuj kanał").

Możesz także zadzwonić na mLinię i wówczas Operator zamówi dla Ciebie rozmowę zwrotną celem ustanowienia telekodu. 

 

Zobacz krótki film instruktażowy o tym, jak zmienić telekod do mLinii

  

Komentuj z innymi