powrót

Przelewy z kodu QR oraz inne nowości w aplikacjach mBanku.

Aplikacje mobilne mBanku zyskują nowe funkcjonalnośći. Przeczytaj co nowego pojawi się w wraz z ich aktualizacją.

Płatności za pomocą kodów QR


Jedną z częściej wykorzystywanych funkcji w aplikacji mobilnej jest wykonywanie przelewów. Od dzisiaj ta czynność będzie jeszcze szybsza. Aplikacje mBanku zyskały możliwość szybkiego wypełnienia formatki przelewu poprzez zeskanowanie kodu QR zamieszczonego na fakturze bądź rachunku. Opcja ta jest dostępna z poziomu sekcji „Przelewy” jak również z poziomu skrótu na pulpicie (domyślnie skrót ten jest ukryty). Kod QR można odczytać bezpośrednio z faktury lub załadować z galerii zdjęć w telefonie.

Po odczytaniu danych z kodu QR, aplikacja sprawdza numer rachunku odbiorcy. Jeśli taki numer jest zapisany w Książce Adresowej, aplikacja zaproponuje zmianę nazwy odbiorcy na tą z książki, co pomoże w późniejszym przeszukiwaniu transakcji w historii. Jednocześnie aplikacja zastosuje reguły autoryzacji wg ustawień klienta. Jeśli w naszej Książce adresowej odbiorca z tym numerem rachunku jest oznaczony jako zaufany, aplikacja nie poprosi o kod PIN.

W chwili obecnej QR kody znajdziecie na fakturach: Orange, PGNiG, UPC, Netia, Plus, Play

Aby formatka przelewu została wypełniona prawidłowo, dane w kodzie QR muszą być zakodowane zgodnie ze standardem opracowanym przez Związek Banków Polskich. Nowa funkcja jest dostępna w aplikacji Android, iOS (od wersji 2.4.0) oraz Windows Phone (od wersji 1.3.0.1).

       

Nowe funkcje w aplikacji Windows Phone

Aktualizacja aplikacji Windows Phone to nie tylko wspomniane wcześniej płatności QR. Wraz z nową wersją, udostępniliśmy również dostęp do zarządzania kartami: szczegóły karty, limity transakcyjne, spłata zadłużenia, zastrzeganie karty. Kolejnym nowym elementem jest możliwość aktywacji aplikacji za pomocą kodu przekazywanego w wiadomości głosowej (bez konieczności generowania kodu w serwisie transakcyjnym) oraz wygenerowania pakietu aktywacyjnego do serwisu transakcyjnego. mOkazje to ostatnia nowość w tej wersji aplikacji. Od teraz szybki dostęp do atrakcyjnych ofert jest również dostępny dla korzystających z urządzeń z Windows Phone.

  

Dostosowanie do telefonów iPhone 6 oraz iPhone 6+

Posiadacze nowych telefonów Apple powinni zauważyć znaczącą zmianę w sposobie prezentowania aplikacji. Wszystkie elementy wizualne zostały dostosowane do większych ekranów tych telefonów, co przekłada się na możliwość wyświetlania więcej informacji jak również lepszą jakość prezentowanych elementów.

Zachęcamy do pobierania i aktualizowania aplikacji mBanku! :) 

   Download from Windows Phone Store