powrót

Vademecum kredytobiorcy-spłata kredytu

Posiadasz kredyt w mBanku i chcesz sprawdzić szczegóły z nim związane? Zaloguj się do serwisu transakcyjnego banku i zobacz podsumowanie kredytów.

Kredyt- harmonogram wpłat w mBanku

Wybierając interesujący Cię kredyt zobaczysz informacje o:
- przyznanej kwocie kredytu,
- kwotę kredytu, która jest już spłacona,
- kwotę kredytu oraz liczbę rat pozostałych do spłaty,
- kwotę oraz datę spłaty najbliższej raty,
- harmonogram i historię spłat Twojego kredytu.

Tu możesz także dokonać wcześniejszej spłaty kredytu lub złożyć wniosek o karencję.

Szczegóły kredytu - mBank

Elektroniczny harmonogram spłaty kredytu

Harmonogram spłat to dokument stanowiący integralną część umowy, określający kwoty i terminy wymaganych rat z tytułu udzielonego przez bank kredytu.
Harmonogram wraz z historią spłat Twojego kredytu, pozwalają nie tylko sprawdzić wysokości i ilości rat do spłaty, ale również historię spłaty raty kredytu i odsetek, pobranej prowizji czy opłaty ubezpieczeniowej.

Informacje te sprawdzisz logując się do serwisu transakcyjnego wybierając odpowiednio zakładki: Moje finanse ->Kredyty -> Twoje kredyty.
Po wybraniu kredytu, którego harmonogram chcesz sprawdzić, wybierz button Spłacone lub Rata, a następnie Harmonogram i historia spłat, najeżdżając na pole strzałki z rozwinięciem dokumentu. Czerwona strzałka umożliwi wybór pomiędzy historią spłat a harmonogramem.

Infografika -spłaty rat mBank

 

Jak wydłużyć okres kredytowania

 

Jeżeli chcesz wydłużyć spłatę kredytu, możesz zrobić to przez internet, w kilku prostych krokach.

 

Zaloguj się do serwisu transakcyjnego, a następnie wybierz , Pasaż -> Usługi -> Dyspozycje -> Złóż wniosek o restrukturyzację i wybierz numer rachunku którego dotyczy dyspozycja. Zaznacz pole Wydłużenie okresu kredytowania oraz wypełnij niezbędne pola i wyślij. Gotowe.

 

Jak zmienić dzień płatności raty

 

Jeżeli chcesz zmienić dzień płatności raty, możesz zrobić to przez internet, w kilku prostych krokach.

 

Zaloguj się do serwisu transakcyjnego, a następnie wybierz Pasaż -> Usługi -> Dyspozycje -> Złóż wniosek -> (dokładnie tak samo, jak w przypadku wydłużenia okresu kredytowania). W wyszukiwarce wpisz „Zmiana płatności raty” lub z dostępnych Kategorii wybierz Kredyt Gotówkowy -> Zmiany warunków umowy kredytu -> Zmiana dnia raty spłaty. Opcja Zmiany płatności dnia raty jest również dostępna w najpopularniejszych TOP 10.
Następnie wybierz kredyt gotówkowy, dla którego chcesz zmienić dzień płatności i uzupełnij niezbędne pola – nowy dzień spłaty, placówkę w której podpiszesz nowy aneks/umowę, oświadczenie.
Proste?

 

Wcześniejsza spłata kredytu

Wcześniejszej spłaty kredytu możesz dokonać przez internet, mLinię lub w placówce bez opłat i prowizji. Wybierając opcję przez internet zaloguj się do serwisu transakcyjnego a następnie w zakładce: Moje finanse ->Kredyty -> Twoje kredyty wybierz konkretny kredyt i opcję Spłać całość lub część kredytu.

Dokonując częściowej wcześniejszej spłaty kredytu możesz wybrać:
- spłatę bez skrócenia okresu kredytowania - wówczas zmniejszy się wysokość kolejnych rat,
- spłatę ze skróceniem okresu kredytowania - wówczas wysokość przyszłych rat nie ulegnie zmianie.

W dniu wcześniejszej spłaty oprócz nadpłaty kapitału kredytu (w kwocie jaką zadeklarujesz) zostaną naliczone i pobrane odsetki za okres od dnia ostatniej spłaty kredytu do dnia poprzedzającego dzień wcześniejszej spłaty włącznie. Kolejną ratę kredytu spłacisz w terminie wynikającym z aktualnego harmonogramu przy czym odsetki naliczane są za okres od dnia wcześniejszej spłaty do dnia spłaty wynikającego z harmonogramu.
Pamiętaj, że wcześniejsza spłata nie jest możliwa w dniu płatności raty oraz nie powoduje „zawieszenia” płatności rat wynikających z harmonogramu.

Karencja kredytu

mBank dostosowuje się do Ciebie, dlatego możesz w prosty sposób dopasować kredyt do swoich możliwości finansowych. W razie potrzeby możesz zawiesić spłatę raty kapitałowej nawet na okres 3 miesięcy. W tym czasie spłacasz tylko część odsetkową raty.
O karencję zawnioskujesz składając prosty wniosek w serwisie transakcyjnym lub telefonicznie za pośrednictwem operatora mLinii.

Wybierając opcje przez internet zaloguj się do serwisu transakcyjnego a następnie w zakładce: Moje finanse ->Kredyty -> Twoje kredyty, wybierz konkretny kredyt i opcję Wstrzymaj spłatę rat na najbliższe miesiące.
Co ważne, karencja nie powoduje zmiany okresu kredytowania. Kapitał pozostały do spłaty rozkładany jest na mniejszą liczbę rat przypadających po zakończeniu karencji. Z karencji możesz skorzystać po upływie co najmniej 6 miesięcy od daty uruchomienia kredytu.


Zobacz również:
Twoja dobra historia kredytowa ma znaczenie...