powrót

Przelew EKSPRESOWY - szybki przelew międzybankowy

Przelew ekspresowy w mBanku

 

Przygotowaliśmy dla Was kolejną niespodzianką z okazji 10. urodzin mBanku.

Jest nią wdrożenie innowacyjnego produktu, jakim jest przelew EKSPRESOWY. mBank jako pierwszy bank w Polsce postanowił udostępnić swoim Klientom pionierskie rozwiązanie informatyczne pozwalające dokonywać szybkich przelewów pomiędzy mBankiem a innymi bankami w Polsce.

 

 

Niejednokrotnie każdemu z nas zdarzało się, że potrzebowaliśmy przelać pieniądze do innego banku w tempie ekspresowym - nie czekając na międzybankowe sesje przychodzące i wychodzące. Pomyśl, ile razy chciałeś przyspieszyć wysyłkę towaru zakupionego na aukcji a sprzedawca powtarzał jak w mantrze: "towar wysyłamy tylko po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie naszej firmy".

A może pamiętasz jak chciałeś zapłacić zaliczkę na zakup nietypowej części do Twojego samochodu a warsztat preferował tylko jedno wyjście - wpłata zaliczki i osobiste stawienie się na miejscu - i znowu prosić szefa o dzień wolny tylko po to, żeby móc zostawić pieniądze w warsztacie...

Dla mnie takie sytuacje powodowały niepotrzebne nerwy i stres.

Mając na uwadze właśnie takie sytuacje, postanowiliśmy wprowadzić na rynek przelew EKSPRESOWY, aby każdy z naszych Klientów mógł przelewać pieniądze równie szybko, co przelewem wewnętrznym.

Wykonanie przelewu EKSPRESOWEGO jest równie proste jak zwykłego przelewu jednorazowego a pieniądze pojawiają się na rachunku odbiorcy nawet w 15 minut.

Koszt wykonania przelewu jest płatny niezależnie od wysokości przelewanych środków. Opłata za przelew EKSPRESOWY zawarta jest w Taryfie Prowizji i Opłat i wynosi 5 PLN.

Poniżej opis krok po kroku jak wykonać przelew EKSPRESOWY:

1. Zaloguj się na swój rachunek w mBanku

 

obszar

 

2. Po zalogowaniu kliknij w rachunek, z którego chcesz dokonać przelew EKSPRESOWY (np. eKONTO).

 

3. Z menu dostępnego z lewej stronie serwisu wybierz "Przelewy ----> Przelew ekspresowy".

 

4. Po prawej stronie pojawi się formatka przelewu EKSPRESOWEGO - należy ją wypełnić analogicznie do przelewu jednorazowego podając dane odbiorcy przelewu.

 

obszar

 

5. Kolejnym etapem jest potwierdzenie operacji hasłem smsowym (przelew EKSPRESOWY można potwierdzić tylko hasłem smsowym, nie ma możliwości używania haseł jednorazowych z papierowej listy).

 

obszar

 

6. Ostatni krok przelewu EKSPRESOWEGO to potwierdzenie jego wysłania.

 

 

Jeżeli chcesz możesz zapisać odbiorcę na liście odbiorców definiowanych, aby móc w przyszłości wykonywać przelewy bez potrzeby wpisywania wszystkich danych.

7. Na zakończenie wyloguj się z serwisu transakcyjnego mBanku. Na podany w przelewie adres e-mail otrzymasz potwierdzenie wysłania przelewu EKSPRESOWEGO.

obszar

 

 

Komentuj z innymi