powrót

Zmieniamy opłaty i prowizje dla niektórych produktów i usług

Rozumiemy, jak ważna jest dla Ciebie nowoczesna bankowość, dlatego regularnie wprowadzamy nowe produkty i usprawniamy te, które już znasz.
Wszechstronna aplikacja mobilna, szybkie płatności (Apple Pay, Google Pay, BLIK, karty), pomagają Ci żyć wygodniej.
Już wkrótce, między innymi, zobaczysz w serwisie transakcyjnym informacje o swoich kontach w innych bankach. Chcemy nadal zapewniać Ci najlepsze rozwiązania.
Jednak w 2020 r. Rada Polityki Pieniężnej trzykrotnie obniżyła stopy procentowe. To wpływa na naszą działalność, w tym rozwój oferowanych produktów i usług. Dlatego podwyższamy niektóre ceny.

Podkreślamy, że nie zmieniamy opłat za najważniejsze usługi bankowe: prowadzenie konta czy korzystanie z bankomatów.

Prosimy, zapoznaj się z najważniejszymi zmianami w cenniku. Podpowiadamy, których z nich i jak można uniknąć.
 
Najważniejsze zmiany w całym cenniku:

  • podnosimy niektóre opłaty dotyczące kart kredytowych,
  • wprowadzamy prowizję 4% za wszystkie transakcje kartami (do konta i kredytowymi): w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich,
  • podnosimy opłaty za wydanie niektórych dokumentów.

W wykazie zmian sprawdzisz wysokość nowych opłat i prowizji, od kiedy będą obowiązywać.

Konta i karty do konta

Od 1 marca 2021 r. :

  • Podnosimy prowizję za przelew SWIFT. Zapłacisz 0,35% kwoty przelewu min. 25 zł max. 200 zł.

Podnosimy opłatę za wydanie wybranych dokumentów. Za wydanie opinii zapłacisz 80 zł, za wydanie dokumentów niestandardowych zapłacisz 100 zł. Opłata za wydanie zaświadczenia zmieni się tylko dla rachunku oszczędnościowego z mechanizmem bilansującym (wycofanego ze sprzedaży) i wyniesie 40 zł.
Wprowadzamy 4% prowizji za wszystkie transakcje kartami: w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich.
Przypominamy, że transakcje w tych punktach mogą wykonywać tylko pełnoletni użytkownicy kart.
 
Karty kredytowe
 
Od 1 marca 2021 r. :

  • Wprowadzamy 4% prowizji za wszystkie transakcje kartami: w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich.
  • Podnosimy opłatę za przelew z rachunku Twojej karty kredytowej do 7 %, min. 6 zł.
    Jak możesz uniknąć opłaty? Jeśli robisz przelew do firmy to o ile to możliwe, zrób go w ramach płatności z wykorzystaniem usługi mTransfer.
  • Wprowadzamy nowe opłaty dla kart World Elite Mastercard private banking. Zapłacisz np. za wydanie karty dodatkowej. Podnosimy też niektóre istniejące opłaty np. za wydanie karty głównej.
  • Podnosimy opłatę za wejście do saloników VIP Lounge (jednorazowo za każdą osobę) dla osoby towarzyszącej do 150 zł.

Dopiero za ponad rok (od 1 marca 2022 r.) podniesiemy opłatę roczną za niektóre karty kredytowe.  Ponieważ oferujemy wiele typów kart z różną wysokością opłaty i zasadami oprocentowania (np. w oparciu o odsetki maksymalne, stopę lombardową) , to szczegóły zmiany i informacje o tym czy i jak możesz jej uniknąć, znajdziesz w wykazie zmian.
 
Sprawdź szczegóły w Wykazie zmian dla produktów i usług dla klientów private banking.

Produkty inwestycyjne

Od 1 marca 2021 r.  wprowadzimy nową opłatę 5 zł za wysyłkę pocztą dokumentów, które dotyczą Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych.
Jeśli chcesz razem z nami dbać o środowisko i uniknąć tej opłaty – zmień formę wysyłki na elektroniczną. Jak to zrobić dowiesz się z wykazu zmian. To zajmie tylko chwilę!

Sprawdź szczegóły w Wykazie zmian dla produktów inwestycyjnych.
 

Zobacz też:
 

Zestawienie wszystkich dokumentów

  

Kategorie:

Private Banking