powrót

Masz kartę kredytową? Przypominamy o nowych opłatach rocznych i miesięcznych

Przypominamy, że od 1 marca 2022 r. będą obowiązywały nowe opłaty roczne i miesięczne dla wybranych kart kredytowych (pisaliśmy o nich tutaj). Jeśli masz kartę kredytową, której oprocentowanie liczone jest w oparciu o odsetki maksymalne, ten artykuł przypomni Ci, jak zmienią się opłaty.

 

Warunek zwolnienia z opłat rocznych
Dla wszystkich typów kart z naszej oferty usunęliśmy warunek liczby transakcji, który pozwalał uniknąć opłaty rocznej. Jeśli nie chcesz ponosić opłaty rocznej za swoją kartę, musisz wykonać transakcje o określonej wartości.


Podwyższamy opłaty roczne dla kart kredytowych. O tym, ile zapłacisz za swoją kartę dowiesz się z naszej tabeli.


Dodatkowo:

  • podwyższamy opłaty miesięczne dla kart Mastercard Standard oraz dla kart Mastercard Gold (z opłatą miesięczną),
  • podnosimy opłaty roczne i zmieniamy warunek zwolnienia z opłaty rocznej dla kart Mastercard Gold oraz Mastercard Standard, które mają zwracaną 1/12 opłaty,
  • wprowadzamy opłatę roczną dla karty dodatkowej Mastercard World Elite oraz Mastercard World Elite PB (dla kart dodatkowych nie ma zwolnienia z opłaty rocznej).

Pamiętaj. Jeśli przez cały rok aktywnie korzystasz z karty, możesz uniknąć opłaty rocznej. Wybierz z tabeli swoją kartę i sprawdź opłaty, które będą obowiązywały od 1 marca 2022 r.