powrót

Porozumienie mBanku i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Rodzina 500+” zostało podpisane

Podpisane porozumienie między bankiem a ministerstwem, dotyczy możliwości wykorzystywania serwisu bankowości elektronicznej do składania wniosków w programie „Rodzina 500 +”.
Oznacza to, że osoby posiadające rachunek w mBanku będą mogły samodzielnie wypełnić i złożyć wniosek o wypłatę świadczenia bez konieczności wizyty w urzędzie i składania dokumentów w formie papierowej. Natomiast wszystkie osoby, które nie mają rachunku w mBanku, a będą chciały skorzystać z możliwości złożenia wniosku za jego pośrednictwem, mogą w tym celu otworzyć rachunek przez wypełnienie wniosku online lub w wybranej placówce.

 

Wniosek o wypłatę świadczenia w programie „Rodzina 500+” będzie można samodzielnie złożyć przez internet już od pierwszego dnia startu programu, czyli 1 kwietnia br.

 

Formularz wniosku będzie dostępny w systemie bankowości elektronicznej, po zalogowaniu się do mBanku. Następnie bank przekaże wniosek klienta do systemu administracji publicznej (Emp@tia). Samo wydanie decyzji odnośnie przyznania świadczenia należy już do właściwego terytorialnie organu administracji.

 

Więcej informacji o programie Rodzina 500+" w mBanku…