Czy wiesz jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19?

19
.
01
.
2021
Czy wiesz jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19?

Czy wiesz, że osoby, które ukończyły 80 lat mogą już zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19? Od 22 stycznia mogę rejestrować się osoby, które skończyły 70 lat. Proces szczepień rozpocznie się 25 stycznia. Dlatego jeśli jesteś w tej grupie, termin szczepienia zarezerwujesz szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Zrobisz to przez Internetowe Konto Pacjenta. Jeśli w tej grupie są Twoi bliscy np. dziadkowie lub rodzice, możesz im pomóc i zarejestrować w ten sam sposób.  Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 dowiesz się z infografiki.

 

 

 

Umawiasz się na spotkanie? Nie potrzebujesz numeru e-skierowania. Wystarczy, że podasz swoje dane osobowe. System automatycznie zweryfikuje ważność e-skierowania.

Kalendarz

 • 15 stycznia - rejestracja dla osób w wieku 80+ i zgłoszenia dla osób w wieku 18+
 • 22 stycznia – rejestracja dla osób w wieku 70+
 • 25 stycznia - start szczepień dla seniorów w wieku 70+ w całym kraju

Przydatne informacje

W formularzu podaj swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy oraz numer telefonu. Po wypełnieniu ankiety otrzymasz maila z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Wystarczy, że klikniesz w link, a formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.

!Pamiętaj
By zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 możesz wybrać jeden z trzech
sposobów:

 • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
  Do zapisu będzie potrzebny Ci numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. W ten sposób możesz zarejestrować swoich bliskich, np. dziadków lub rodziców.
 • Zarejestruj się szybko i wygodnie  przez Profil zaufany
  Nie masz jeszcze profilu zaufanego? Załóż go w mBanku. Zrobisz to bezpłatnie w serwisie transakcyjnym mBanku (Finanse - Usługi -eUrząd - Profil Zaufany).
  Jeśli masz profil zaufany, wejdź na pacjent.gov.pl.
  Zaloguj się profilem zaufanym w systemie e-Rejestracji. Podaj wszystkie dane i sprawdź czy są poprawne. Zaakceptuj regulamin i pozostałe zgody.
  Zaraz po rezerwacji terminu, otrzymasz powiadomienie SMS z potwierdzeniem miejsca i terminu Twojego pierwszego szczepienia. Dzień przed planowanym terminem szczepienia otrzymasz przypomnienie.
 • Skontaktuj się z punktem szczepień
  Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.