„Ludzie są niesamowici” - ufają dzikim zwierzętom i fałszywym wiadomościom

03
.
02
.
2020
„Ludzie są niesamowici” - ufają dzikim zwierzętom i fałszywym wiadomościom

O przestępstwach w sieci mówi się dużo i często, a mimo to na celowniku przestępców wciąż pojawiają się nowe ofiary. Dlatego wznawiamy ogólnopolską kampanię społeczną dotyczącą cyberbezpieczeństwa. Chcemy Was strzec przed niebezpieczeństwem. Tłumaczymy też, jak się chronić.

Właśnie wystartowała kolejna edycja naszej kampanii społecznej, dotycząca cyberbezpieczeństwa „Ludzie są niesamowici”. Podobnie jak w jej poprzednich odsłonach („Nie robisz tego w realu? Nie rób tego w sieci!” oraz „Uważni w sieci”) chcemy Was strzec przed przed zagrożeniami w  cyfrowym świecie. Są one powszechne i dotyczą nie tylko klientów banków, ale każdego, kto korzysta z sieci.

Dlaczego „ludzie są niesamowici”? Ponieważ w sieci postępują na granicy odwagi i brawury, zupełnie jak ludzie pokazywani w spotach.

FILMY: Nie klikaj w podejrzane linki | Uważaj na fałszywe wiadomości | Sprawdzaj dokładnie komu płacisz fakturę | Kupuj w sieci ostrożnie | Strzeż się złodziei danych

W naszych filmach ludzie bawią się z niedźwiedziem, nurkują w przeręblu, wspinają się i spacerują po linie bez asekuracji. Wreszcie pędzą po torze z zawrotną prędkością. Nam te zachowania kojarzą się z innymi, równie niesamowitymi. Klikaniem w niesprawdzone linki i wiadomości. Płaceniem faktur i rachunków bez sprawdzenia numeru konta. Korzystaniem z internetowych „okazji” w nieistniejących sklepach czy wreszcie publikowaniem wrażliwych informacji w sieci – tłumaczy Aneta Kubik, brand manager mBanku i dodaje, że może to skutkować utratą danych i pieniędzy.

Czy wiesz, że już kilka lat temu, jako pierwszy bank w Polsce, zrealizowaliśmy kampanię społeczną, promującą zasady bezpieczeństwa w cyfrowym świecie? W najnowszej edycji korzystamy z wcześniejszych doświadczeń i sprawdzonych pomysłów.

Uruchomiliśmy też specjalną stronę LudzieSaNiesamowici.pl. Dowiesz się, dlaczego prezentowane w spotach zachowania są niebezpieczne. Wyjaśniamy też, jak się przed nimi chronić.

 Kliknij i sprawdź
.

Pamiętaj!
Aktualny pozostaje Internetowy Kodeks Bezpieczeństwa mBanku, czyli zbiór zasad istotny nie tylko dla klientów banków.