Moje pierwsze konto

17
.
07
.
2018
Moje pierwsze konto

Cześć. Jestem Amelia i mam nareszcie trzynaście lat. Niedawno obchodziłam urodziny i w końcu założyłam swoje pierwsze konto w mBanku, z własną kartą debetową i aplikacją mobilną.

Czekałam na ten moment od dawna. Dlatego w dzień urodzin, równo o godzinie 7.00, usiadłyśmy z mamą przed komputerem. Wiem, że to wczesna godzina, ale nie mogłam się doczekać. Mama i tak o tej porze zawsze zaczyna pracę. Nie miała więc problemu, by poświęcić mi te kilka minut. Od dawna wiedziała, jak bardzo podoba mi się  aplikacja mobilna, w której zawsze wiem, ile mam na koncie i przede wszystkim karta z wizerunkiem, który sama mogę wybrać.
Może dla dorosłych to nic wielkiego, ale dla mnie to jedna z pierwszych dorosłych decyzji.
W końcu mogę sama płacić za drobne zakupy w internecie, lody, bilety w autobusie, czy inne mniejsze wydatki - i to nie tylko kartą, ale również telefonem. Od kilku lat jeżdżę też na obozy harcerskie i moim zdaniem płacenie kartą jest, wygodniejsze i bezpieczniejsze. Nie martwię się, że pieniądze np. mi zamokną od wilgoci, zgubię je, itp.

Założenie konta
Co było mi potrzebne do założenia konta? Moja mama :) (może być tata, lub Twój opiekun prawny), dowód rodzica/opiekuna, mój numer PESEL (mama go zawsze ma przy sobie) i moja legitymacja szkolna.
Założenie konta zajęło dosłownie chwilę. Wypełniłyśmy wszystkie pola z danymi we wniosku, wybrałyśmy sposób podpisania umowy i gotowe. Już następnego dnia skontaktował się z nami kurier i umówił na podpisanie umowy.
W umówionym dniu, razem z mamą podpisałyśmy umowę. Z dokumentami dostałam też wszystkie dane do tego, by aktywować konto.
Oficjalnie podpisałam swoją pierwszą umowę i otworzyłam konto (huraa). Karta była u mnie po kilku dniach.

Własna karta XD
To dla mnie najważniejsza sprawa - własna karta za free, z super zdjęciem i możliwością płacenia zbliżeniowego. Początkowo zastanawiałam się nad zaproponowanym przez bank zdjęciem lamy, ale jednorożce też są cool. Wybrałam własne połączenie lamy z jednorożcem XD
Oczywiście karta ma inne zalety, np. wypłaty pieniędzy z bankomatu są darmowe i mam 10% zniżki do kina.

Co mam jeszcze za free? M.in. apkę mobilną, przelewy na numer telefonu, oczywiście konto i przelewy w necie.


 

Nooo, to lecę na zakupy :D

 
Autorem artykułu jest Amelia, lat 13.

To, co zobaczysz poniżej to informacje natury prawnej, czyli wszystkie szczegóły, które dotyczą tej oferty.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Opłata za kartę debetową Visa Me wydaną do rachunku dla osób od 21 lat wynosi 0 zł pod warunkiem zrealizowania 5 transakcji z miesięcznie. W przypadku niespełnienia warunku opłata miesięczna za kartę debetową Visa Me do konta wynosi 4 zł. W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki za granicą w walucie innej niż waluta, w której jest prowadzony rachunek kartą debetową Visa Me, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji.

Opłata za prowadzenie konta dla osób od 25 lat wynosi 0 zł pod warunkiem wpływu min. 1000 zł na miesiąc. W przypadku nie spełnienia warunku, opłata wynosi 5 zł.

Odkładanie drobnych kwot z pomocą usługi Moje cele  możliwe jest tylko w przypadku posiadania konta w mBanku.

Szczegółowe informacje, w tym warunki i opłaty związane z prowadzeniem rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, są określone w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. (mBank) oraz Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBank S.A. dostępnych na https://www.mbank.pl/download/regulaminy/Regulamin_otwierania_i_prowadzenia_rachunkow_oszczednosciowo-rozliczeniowych_w_mBanku.pdf. Opłata za połączenie z mLinią zgodna z taryfą operatora.

W przypadku mOkazji oferowanych klientom w systemie transakcyjnym mBanku, maksymalna wartość jednorazowo naliczonego zwrotu nie może przekroczyć kwoty 760 zł. Jeżeli wartość należnego zwrotu przekroczy 760 zł, wówczas kwota zwrotu przekraczająca limit nie jest naliczana i nie jest należna. Szczegółowe informacje dotyczące mOkazji określa Regulamin Promocji mOkazje na portalu Facebook oraz Regulamin Promocji mOkazje w Serwisie Transakcyjnym oraz Aplikacji Mobilnej mBanku. Powyższe dokumenty są dostępne na www.mBank.pl/mOkazje.

1Opłata za wypłaty gotówki kartą z bankomatów dla osób w wieku od 21 do 24 lat wynosi 1,30 zł przy wypłatach poniżej 50 zł.

Opłata za wypłaty gotówki kartą z bankomatów dla osób w wieku powyżej 24 lat wynosi 1,30 zł przy wypłatach poniżej 100 zł.

Program PolecamBank edycja 1/2018 trwa od 1.03.2018 r. do 31.08.2018 r. Polega na przyznaniu Premii do 100 zł za polecenie rachunku osobistego eKonto lub/i mKonto (w ofercie standardowej lub w promocji) klientowi, który skończył 18 lat w dniu składania wniosku o ww. rachunek. Warunkiem wypłaty Premii jest spełnienie następujących warunków:

- Zaloguj się do serwisu transakcyjnego, zarejestruj się w Programie PolecamBank, przystąp do edycji 1/2018 jako Uczestnik Programu i stwórz swój identyfikator poleceń.

- Zaproś Nowego Klienta do mBanku - wyślij do niego link, który zawiera Twój identyfikator poleceń.

- Aktywnie korzystaj z rachunku osobistego - zrób jedną z następujących operacji, w miesiącu poprzedzającym wypłatę Premii: Wyślij przelew ze swojego rachunku osobistego w mBanku na rachunek w innym banku. Odbierz przelew z innego banku na swój rachunek osobisty w mBanku. Zapłać kartą debetową lub kredytową (nie firmową). Wypłać gotówkę dowolną kartą (nie firmową).

- Nowy Klient, którego zaprosiłeś do Programu, we wniosku wpisze Twój identyfikator polecenia. Podpisze umowę o prowadzenie rachunku i zamówi kartę do rachunku. W okresie 60 dni od dnia jego otwarcia wykona 5 dowolnych transakcji (dla rachunku wspólnego - każdy z posiadaczy musi wykonać 5 transakcji).

Szczegółowe warunki uczestnictwa w Programie oraz warunki otrzymania Premii opisaliśmy w Regulaminie Programu PolecamBank – edycja 1/2018, który zamieściliśmy na stronie: www.mbank.pl/indywidualny/promocje/programy/polecambank.


Opłata interchange dla kart debetowych mBanku wynosi 0,2 % wartości transakcji.