Tymczasowa blokada karty już dostępna

15
.
05
.
2018
Tymczasowa blokada karty już dostępna

Zagubienie karty płatniczej to chyba jeden z najczęstszych problemów, z którym borykają się jej użytkownicy.  Brak karty w portfelu nie musi jednak oznaczać jej całkowitej straty. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których nie mamy pewności czy kartę faktycznie zgubiliśmy, czy zostawiliśmy ją np. na stoliku w domu czy hotelu lub w kieszeni marynarki. W takich momentach warto przede wszystkim  zadbać o bezpieczeństwo swojej gotówki i nie narażać się na stres.

Kiedy zauważysz, że nie masz swojej karty, skorzystaj z tymczasowej blokady karty i zabezpiecz swoje pieniądze

Pamiętaj, że zastrzeżenie karty jest procesem nieodwracalnym. Dlatego jeżeli nie jesteś pewien czy utraciłeś swoją kartę, skorzystaj z tymczasowej blokady. Bez względu na to gdzie się znajdujesz – w pracy czy na wakacjach, zrobisz to szybko i wygodnie w serwisie transakcyjnym lub w aplikacji mobilnej. Dzięki temu rozwiązaniu w razie potrzeby zablokujesz tymczasowo kartę lub tylko wybrane transakcje (zbliżeniowe, zagraniczne). Twoje pieniądze będą bezpieczne.
Usługa jest całkowicie bezpłatna.

 

 


Dodatkową zaletą tymczasowej blokady jest to, że po odnalezieniu karty nie ma konieczności wydawania nowego plastiku. Dzięki szybkiemu odblokowaniu w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym, karta zadziała. Tymczasowa blokada dotyczy wszystkich transakcji kartą plastikową i telefonem. To rozwiązanie szybkie, przyjazne, a przede wszystkim zapewniające bezpieczeństwo pieniędzy.
– komentuje Wojciech Kwieciński, specjalista ds. technologii kartowych.

 

 Jak skorzystasz z rozwiązania?

1. W aplikacji mobilnej
Zaloguj się do aplikacji mobilnej. Przejdź do sekcji Finanse, wybierz Karty i zablokuj tymczasowo kartę lub wybrane transakcje – zbliżeniowe lub zagraniczne. Wystarczy, że przy wybranym polu: Blokada karty, Transakcje zbliżeniowe, Transakcje z użyciem karty za granicą klikniesz w odpowiednią opcję.
Blokadę możesz wyłączyć w dowolnej chwili. By to zrobić postępuj w ten sam sposób.


Graf. Przykładowy widok okna potwierdzenia realizacji transakcji - akceptacja płatności

Graf. Tymczasowa blokada karty – aplikacja mobilna

Graf. Lista powiadomień

 

Graf. Tymczasowa blokada karty – aplikacja mobilna

2. W serwisie transakcyjnym
Zaloguj się do serwisu transakcyjnego. Wybierz Finanse – Karty – Wszystkie – Karta – Status karty – Zastrzeż kartę.

 


Graf. Przykładowy widok okna potwierdzenia realizacji transakcji - akceptacja płatności

Graf. Tymczasowa blokada karty – serwis transakcyjny

Kiedy Twoja karta szczęśliwie odnajdzie się, odblokuj ją i ciesz się wygodnymi płatnościami.

Pamiętaj. Jeżeli pozostawisz tymczasową blokadę na karcie, a ta straci już ważność, blokada przejdzie na tą – odnowioną. Blokadę możesz włączyć lub wyłączyć w dowolnej chwili w aplikacji mobilnej  lub w serwisie transakcyjnym.

Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie kart.

Masz pytania? Skontaktuj się  z mLinią lub naszym Ekspertem online.