Zastrzeż swój dowód lub zmień dane osobowe w aplikacji mobilnej

18
.
06
.
2019
Zastrzeż swój dowód lub zmień dane osobowe w aplikacji mobilnej

Całkiem niedawno wspominaliśmy Wam, że zagubiony lub skradziony dowód osobisty może przysporzyć sporo problemów i przyprawić jego właściciela o prawdziwy zawrót głowy. Jego utrata wiąże się z załatwieniem spraw urzędowych i wyrabianiem nowego dokumentu.
Teraz zastrzeżenie dowodu będzie niezwykle proste. Zrobisz to szybko w aplikacji mobilnej.
To jednak nie wszystko. Również swoje dane osobowe zaktualizujesz w ten sam sposób.
Zobacz jak to zrobić.

Podgląd danych w aplikacji

Teraz możesz sprawdzić swoje dane osobowe bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Wystarczy, że wybierzesz sekcję Dane osobowe, która znajduje się w Ustawieniach - Bezpieczeństwo. Dane będą standardowo zakryte, jednak po kliknięciu w Pokaż dane i wpisaniu Pinu, bez problemu je zobaczysz.

Graf. Przykładowy widok okna potwierdzenia realizacji transakcji - akceptacja płatności

W tej samej sekcji zastrzeżesz też swój dowód tożsamości.
W tak stresującym momencie jak utrata dowodu, liczy się czas, ale też wygoda. Dlatego dajemy CI łatwy, prosty i skuteczny sposób blokady dokumentu, bez potrzeby kontaktu z bankiem. To wszystko bez względu na godzinę czy miejsce.

Graf. Przykładowy widok okna potwierdzenia realizacji transakcji - akceptacja płatnościNa samym dole sekcji zobaczysz przycisk Zmień dane. Zaktualizujesz tu informacje o dokumencie tożsamości. Pamiętaj, że tylko aktualny dowód osobisty pozwala nam np.: szybko i skutecznie zrealizować Twoją dyspozycję.
Pamiętaj też, że nieaktualny dowód może też być problemem przy zakupach. W momencie kiedy płacisz kartą, sprzedawca może poprosić Cię o pokazanie dowodu. Dzięki temu upewni się, że karta faktycznie jest Twoja. Zgodnie z prawem, jeśli sprzedawca ma uzasadnione wątpliwości (np. nazwisko nie będzie zgadzać się z tym na karcie), może odmówić przyjęcia płatności, czy zatrzymać kartę.

Jakim dokumentem możesz u nas potwierdzić swoją tożsamość?

  • w przypadku pełnoletnich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej - dowód osobisty,
  • w przypadku obywateli Rzeczpospolitej Polskiej w wieku pomiędzy 13 a 18 rokiem życia: dowód osobisty lub paszport polski lub legitymacja szkolna,
  • w przypadku osób pełnoletnich nie będących obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej: paszport wraz z kartą pobytu lub paszport wraz z zaświadczeniem o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej w Polsce,
  • w przypadku osób w wieku pomiędzy 13 a 18 rokiem życia nie będących obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej: paszport wraz z kartą pobytu lub  paszport wraz z zaświadczeniem o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej w Polsce.