Zielony listek – nowe oznaczenie dla produktów i usług mBanku, które wspierają ekologię

12
.
10
.
2022
Zielony listek – nowe oznaczenie dla produktów i usług mBanku, które wspierają ekologię

Czy za pomocą produktów i usług bankowych możesz włączyć się w ochronę środowiska? Tak! Dzięki kredytowi możesz sfinansować „zieloną” inwestycję. Dzięki karcie płatniczej z recyklingu możesz zmniejszyć zużycie plastiku. A dzięki cyfrowym technologiom możesz otworzyć konto bez wizyty w banku i papierowych dokumentów. Takie rozwiązania oznaczamy naszą nową etykietą – tzw. zielonym listkiem.

Nasz ekosymbol ma trzy odmiany: „mniej CO2”, „mniej papieru” i „mniej plastiku”. Aby usługa lub produkt mogły dostać zielony listek, muszą spełniać określone warunki. Jakie?

Symbolem „mniej plastiku” oznaczamy nasze produkty i usługi, które zmniejszają zużycie tworzyw sztucznych o co najmniej 85%. Tak jak na przykład nasze karty płatnicze, które w 85% wykorzystują plastik z recyklingu, lub te wyłącznie cyfrowe, które w ogóle nie mają plastikowego odpowiednika.

Oznaczenia „mniej papieru” używamy dla procesów obsługi lub sprzedaży produktu bankowego, z których całkowicie wyeliminowaliśmy papierowe dokumenty. Taki symbol może pojawiać się na przykład przy koncie, które klient otwiera w pełni cyfrowo. 

 Zielony listek „mniej CO2” oznacza z kolei, że produkt lub usługa zmniejszają emisje gazów cieplarnianych. Redukcja ta musi być znacząca i spełniać jeden z trzech warunków:

  • być zgodna z powszechnie uznanymi normami (np. Taksonomią UE),
  • być potwierdzona obliczeniami śladu węglowego przeprowadzonymi przez niezależnego konsultanta,
  • mieć miejsce dzięki produktowi bankowemu, którego głównym celem jest ochrona klimatu.

Przykładem może być nasz ekokredyt hipoteczny na energooszczędny dom lub mieszkanie.

Symbol zielonego listka przy naszym produkcie lub usłudze to sygnał, że pomagają one chronić środowisko. W ten sposób zachęcamy Was do wybierania ekologicznych rozwiązań. 

Chcesz aktywnie działać na rzecz naszej planety? Sprawdź naszą „zieloną” ofertę!

 

 To nie jest oferta. Ten materiał ma charakter wyłącznie informacyjny.