Zmieniamy dla Ciebie aplikację mobilną

06
.
04
.
2022
Zmieniamy dla Ciebie aplikację mobilną

6 kwietnia w App Store, Google Play Store i Huawei AppGalery pojawi się kolejna aktualizacja aplikacji mobilnej mBanku. To już 51 aktualizacja, odkąd w 2017 roku wprowadziliśmy 3 generację naszej apki! W tym czasie na długiej liście nowości pojawiły się m.in. kolejne płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem NFC, zarządzanie inwestycjami czy możliwość otwarcia rachunku na selfie. Aplikacja stała się też bardziej przyjazna m.in. dzięki logowaniu biometrycznemu i możliwości biometrycznego autoryzowania transakcji.

Teraz czas na zmiany w nawigacji i dodanie funkcji, które pomogą Ci zarządzać swoim budżetem.Menedżer finansów…

to narzędzie, które ułatwi Ci kontrolowanie finansów. Jego pierwszym modułem będzie „analiza historii”, która pojawi się w aplikacji już od wersji 3.51. Zobaczysz tutaj zestawienie swoich wydatków i wpływów z ostatnich miesięcy z podziałem na różne kategorie.

Moduł z analizą historii będziemy udostępniać stopniowo. Nie każdy po ściągnięciu nowej wersji aplikacji będzie go od razu widział. Jednak do końca kwietnia każdy kto ma aktualną wersję aplikacji powinien go zobaczyć.

W kolejnych miesiącach rozbudujemy menadżera finansów o dodatkowe funkcje. Między innymi umożliwimy Ci oznaczanie limitów wydatków dla danej kategorii. Pomożemy też w zaplanowaniu budżetu i zaproponuje co zrobić, aby był bardziej stabilny.

 

 

Zmieniamy nawigację

W aplikacji pojawią się też pierwsze elementy związane z nową nawigacją. Chodzi o to, by lepiej ją dopasować do wciąż rosnącej liczby produktów i procesów. W prawym górnym rogu głównego ekranu użytkownik znajdzie ikonę „centrum informacji”, która kieruje do sekcji „wiadomości”, „kontakt” i „blisko Ciebie” (wcześniej dostępnych w „profilu”).

 

 

W miejscu zakładki „profil” pojawiają się „usługi”, gdzie użytkownik na początek znajdzie mOkazje i program PolecamBank.

Co jeszcze w tym roku?
Pojawiają się pytania o nowe funkcje związane z wygodnymi płatnościami w aplikacji. Zobaczysz je w czerwcu tego roku. Już niedługo w ten sposób zapłacisz za parkowanie w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Na przełomie 3 i 4 kwartału dojadą płatności za autostrady, a na koniec roku płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Życzymy przyjemnego korzystania z naszych nowości :)

Ps. Uwaga. Najnowsza wersja aplikacji 3.51, podobnie jak wersja 3.50 będzie wymagała iOS 14.

 

Nota prawna

Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS - Apple), Google Play (Android), AppGallery dla telefonów Huawei. Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać, jeśli Twoje urządzenie ma systemem operacyjny w wersji minimum Android 7.0 lub iOS 14.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek