Nie daj się zaskoczyć zimie na drodze – zadbaj o swoje auto

21
.
12
.
2020
Nie daj się zaskoczyć zimie na drodze – zadbaj o swoje auto


Nagły atak zimy potrafi zaskoczyć wszystkich, nie tylko drogowców. Dlatego jeśli Twój samochód nie jest jeszcze gotowy na nadchodzące chłody, to ostatni dzwonek, by oszczędzić sobie późniejszych nerwów i wydatków. Sprawdź praktyczne porady i odpowiedzi przygotowane przez ekspertów UNIQA.

Perspektywiczne myślenie

Kiedy jest właściwie ten moment, by założyć opony zimowe? Jeśli myślisz, że to nadchodzące przymrozki, mocno się mylisz. Eksperci zalecają zmianę opon w momencie, gdy średniodobowa temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Mimo zdecydowanie cieplejszych zim, niskie temperatury w Polsce są nadal stałym zjawiskiem, podobnie jak okresowe opady śniegu. W takich warunkach jazda na letnim ogumieniu może doprowadzić do tragedii.

 

Nie tylko opony - wymień płyn do spryskiwaczy

Jest grudzień, a więc nic dziwnego, że temperatura już zaczęła spadać poniżej 0 stopni Celsjusza. Dlatego może czekać Cię nieprzyjemna niespodzianka. Pamiętaj, że używanie w zimę wycieraczek bez płynu do spryskiwaczy jeszcze pogarsza sytuację. Brud na Twoich szybach będzie wszędzie. Oczywiście nie zapominaj o skrobaczce do szyb i miotełce. Twoje dłonie na pewno nie wystarczą.

 

Dłuższa podróż? Tak, ale najlepiej w towarzystwie

Staraj się podróżować w ciągu dnia i najlepiej z inną osobą. Jeśli ogarnie Cię zmęczenie, Twój towarzysz może Cię zastąpić, lub chociaż porozmawiać z Tobą w trakcie jazdy.
Pamiętaj, że teraz szybko zapada zmrok, a warunki jazdy bywają trudne: inne auta oślepiają, a widoczność jest ograniczona.

 

Dobre ubezpieczanie

Oczywiście o każdej porze roku… jednak zimą dobre ubezpieczenie samochodu może więc okazać się wyjątkowo przydatne. OC, AC i assistance to podstawa.  Wejdź na nasz kalkulator  i sprawdź wysokość składki. Nie musisz wychodzić z domu, żeby kupić ubezpieczenia OC i AC. Zrobisz to wygodnie w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej.

Do OC możesz dokupić produkty dodatkowe i zwiększyć swoją ochronę. Masz do wyboru:
NNW, ubezpieczenie, które obejmuje kierowcę i pasażerów, a także psy i koty, ubezpieczenie bagażu. Z nim nie musisz martwić się o bagaż, który przewozisz w samochodzie (np. fotelik dziecięcy, laptop, sprzęt narciarski czy rower). W przypadku kradzieży lub uszkodzenia w wyniku wypadku, otrzymasz odszkodowanie.
A jeśli zima, to ubezpieczenie opon. Zyskasz pomoc przy wymianie koła lub naprawie opony
Również AC dopasujesz do swoich potrzeb.

Jeśli masz telefon z system Android i zainstalowaną aplikację mBanku, jeszcze szybciej obliczysz składkę i złożysz wniosek o ubezpieczenie auta.
Wystarczy, że zeskanujesz QR kod z dowodu rejestracyjnego, a dane samochodu podstawią się do wniosku automatycznie.

Obowiązkowo zaopatrz się…
Nie zapominaj o skrobaczce do szyb i miotełce. Obowiązkowo zmień płyn do spryskiwaczy.
Alternatywnie możesz mieć…
Pomyśl też o kablach rozruchowych, lince holowniczej, odmrażaczu do szyb i zamków, saperce, okularach przeciwsłonecznych i łańcuchach śniegowych.
Przed podróżą…
Przed wyjazdem zorientuj się, jaka pogoda będzie zarówno w trakcie jazdy, jak i na miejscu. Dzięki temu przygotujesz się do podróży. Zawsze możesz też zmienić auto na inny, w tym przypadku bezpieczniejszy środek lokomocji.
Przygotuj samochód do jazdy. Oczyść go dokładnie z lodu i śniegu.

 

 Nota prawna

To nie jest oferta. Ubezpieczycielem jest UNIQA TU S.A. z siedzibą w Warszawie. mBank S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem RAU 11124813/A

Szczegółowe informacje o ubezpieczeniu, w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia wraz z wyłączeniami odpowiedzialności, dostępne są na stronie www.mBank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-samochodowe/oc-ac/.