Darmowe terminale w programie Polska Bezgotówkowa

10
.
01
.
2023
Darmowe terminale w programie Polska Bezgotówkowa

Coraz więcej Polaków korzysta z kart płatniczych – jest to metoda wygodniejsza i szybsza od płacenia gotówką. Dlatego przedsiębiorcy nie mają wątpliwości, że terminal płatniczy to zyskowna inwestycja. W celu jeszcze większego rozpowszechnienia transakcji bezgotówkowych powstał specjalny Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego,
  • co daje uczestnictwo w Programie,
  • jaki terminal możesz zamówić,
  • jak zamówić terminal dofinansowany przez Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego.

 

 

Czym jest Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego?

Jest to wspólny projekt agentów rozliczeniowych, wydawców kart, organizacji płatniczych Visa i Mastercard realizowany z udziałem Związku Banków Polskich oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Misją Fundacji Polska Bezgotówkowa jest upowszechnienie i promocja obrotu bezgotówkowego wśród obywateli w Polsce.

 

Jaki terminal możesz wybrać z dofinansowaniem?

Na rynku są różne rodzaje terminali, wybór zależy od tego, w jaki sposób potrzebujesz przyjmować płatności od klientów. Dodatkowym kryterium może być też cena, która różni się w zależności od tego, jaki chcesz mieć terminal: stacjonarny, mobilny, czy aplikację płatniczą typu SoftPos. SoftPOS to aplikacja na telefon lub tablet, dzięki której możesz przyjmować transakcje zbliżeniowe kartami Visa i Mastercard oraz BLIKIEM,  ale też płatności dokonywane  telefonem, zegarkiem czy innymi urządzeniami z kategorii tzw. wearables, do których można podpiąć karty płatnicze.

Dzięki współpracy mBanku z Planet Pay możesz wybrać terminal mobilny lub zamienić swój telefon albo tablet w terminal – wystarczy, że zainstalujesz aplikację płatniczą PlanetPay POSapp. Przyjmowanie płatności wygląda dokładnie tak, jak na tradycyjnym terminalu płatniczym.

Sprawdź dostępone terminale w mBanku 

 

Co daje uczestnictwo w Programie?

W programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego możesz mieć:

  • tradycyjny terminal Planet Pay  za 0 zł przez pierwsze 18 miesięcy lub
  • aplikację płatniczą Planet Pay POSapp za 0 zł przez 24 miesiące!

Dodatkowo nie zapłacisz prowizji od transakcji kartami Visa i Mastercard przez 12 miesięcy, do sumy transakcji 100 tys. zł.  

 

Jak zamówić terminal i jakie warunki musisz spełnić?

W ramach programu możesz wnioskować o jeden terminal. Jeśli potrzebujesz więcej terminali, możesz je domówić na standardowych warunkach. Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym).

 

Jeśli nie masz konta w mBanku – wniosek o terminal możesz złożyć w trakcie otwierania działalności w mBanku lub konta firmowego.

 

Jeśli masz konto w mBanku – terminal zamówisz przez swój serwis transakcyjny, a umowę zaakceptujesz online. Następnie dostawca terminala zweryfikuje, czy spełniasz warunki Programu Polska Bezgotówkowa. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to skontaktuje się z Tobą w celu umówienia na instalację terminala lub dostaniesz informacje, że możesz już aktywować aplikację płatniczą. Jeśli okaże się, że nie spełniasz warunków Programu, to dostawca terminala skontaktuje się z Tobą i zaproponuje terminal poza Programem Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego.

 

 

To nie jest oferta.mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce informacji objętych powyższym materiałem. Materiał niniejszy ma charakter informacyjno – marketingowy i nie stanowi porady prawnej ani podatkowej.

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego (Polska Bezgotówkowa) prowadzony jest przez fundację Polska Bezgotówkowa z siedzibą w Warszawie (00-843) przy Rondo Daszyńskiego 2B, wpisaną do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000693176, NIP: 525-272-17-47. Aktualny opis oraz warunki Programu Polska Bezgotówkowa dostępne są pod adresem www.polskabezgotowkowa.pl. Zgodnie z warunkami Programu Polska Bezgotówkowa, mogą wziąć w nim udział przedsiębiorcy, którzy: a) W okresie 12 miesięcy przed zawarciem umowy z Agentem rozliczeniowym na akceptację instrumentów płatniczych opartych o kartę nie mieli zawartej umowy z agentem rozliczeniowym na przyjmowanie płatności instrumentami płatniczymi opartymi o kartę i nie przyjmowali płatności instrumentami płatniczymi opartymi o kartę w tym w środowisku „Card Not Present” z wyłączeniem przedsiębiorców przyjmujących dotychczas płatności bezgotówkowe wyłącznie w sklepach internetowych (eCommerce), b) W przypadku franczyzobiorców, w okresie 12 miesięcy przed zawarciem umowy z Agentem rozliczeniowym na akceptację instrumentów płatniczych opartych o kartę nie korzystali z terminala płatniczego dostarczonego przez franczyzodawcę lub inny podmiot. Szczegółowe warunki dostępne są na https://polskabezgotowkowa.pl/

 

Szczegółowe warunki i opłaty związane z terminalami płatniczymi zawarte są w Umowie na świadczenie usług przyjmowania płatności w terminalu Planet Pay przy użyciu instrumentów płatniczych dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/dokumenty/firmy/terminale-platnicze-pos/

Niniejsza część portalu mBank.pl przeznaczona jest dla przedsiębiorców. Artykuły nie stanowią porad podatkowych, finansowych ani prawnych. mBank S.A. nie prowadzi działalności polegającej na doradztwie gospodarczym, prawnym ani podatkowym. Dowiedz się więcej