Zmiany w składkach ZUS - poradnik

22
.
02
.
2018
Zmiany w składkach ZUS - poradnik

Autor: Firmowi.pl

 

Z naszego poradnika dowiesz się o:

  • zmianach związanych z wprowadzeniem indywidualnych rachunków przedsiębiorców
  • wzroście składek ZUS

Zmiany wprowadzone przy okazji pomysłu wdrożenia jednego rachunku składkowego to więcej niż tylko kosmetyka. Dlatego, aby ułatwić przedsiębiorcom oswojenie się z nimi, przygotowaliśmy poradnik „Co czeka firmy w 2018 roku? – Zmiany w ZUS”.

 

Przeczytacie w nim między innymi o pomyśle dystrybucji środków przelewanych na indywidualne rachunki stworzone dla każdego przedsiębiorcy. Owszem, jest to udogodnienie, ale nie dla wszystkich i, jak dowiecie się z poradnika, w niektórych przypadkach może oznaczać więcej kłopotów niż korzyści.

 

Przybliżamy też kwestię podniesienia składek. Od 1 stycznia płacimy o 4,2 proc. więcej. Zmiana dotyczy wszystkich przedsiębiorców, także tych, którzy działają wciąż na tzw. małym ZUS-ie. Choć zasady względem początkujących są nieco inne, nowy rok okazał się nowym wyzwaniem dla wszystkich właścicieli firm.

 

Zwracamy też uwagę na prognozowany wzrost składek na NFZ oraz wyjaśniamy sposób, w jaki są one naliczane.

 

I wreszcie najbardziej reklamowana zmiana, która ma służyć ułatwieniom w prowadzeniu działalności – to zmniejszenie ilości przelewów.

 

Rosnące w dużym tempie koszty zatrudnienia pracowników i podwyżki składek dodatkowo ograniczą możliwości przedsiębiorców. Rok 2018 będzie dobrym rokiem dla przedsiębiorców - wystarczy odpowiednio wcześniej zebrać wszystkie potrzebne informacje i działać według dostosowanej do aktualnych realiów strategii.

 

Przedsiębiorco, jeśli zastanawiasz się, co czeka firmy w 2018 roku, znalazłeś odpowiedź! Zapraszamy do poradnika, który odpowie na twoje pytania.

 

Pobierz poradnik dotyczący zmian ZUS – 2018 

Pobierz kompleksowy poradnik dotyczący zmian dla firm w 2018 r.:

Obejrzyj zapis ze szkolenia online dotyczącego JPK_VAT i jednego przelewu do ZUS (zmian dla firm od 1 stycznia 2018 r.):

mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce informacji objętych powyższym materiałem. Materiał niniejszy ma charakter informacyjno – marketingowy i nie stanowi porady prawnej ani podatkowej. 

Niniejsza część portalu mBank.pl przeznaczona jest dla przedsiębiorców. Artykuły nie stanowią porad podatkowych, finansowych ani prawnych. mBank S.A. nie prowadzi działalności polegającej na doradztwie gospodarczym, prawnym ani podatkowym. Dowiedz się więcej