Konto firmowe Allegro - co warto wiedzieć?

22
.
01
.
2019
Konto firmowe Allegro - co warto wiedzieć?

20 milionów użytkowników, sprzedaż 740 produktów na minutę, 300 tysięcy klientów dziennie. To niezła perspektywa, prawda?

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda współpraca między Allegro a firmą?
  • Jak skutecznie wystawiać się na Allegro?
  • Jak skorzystać z finansowania za pośrednictwem Allegro i mBanku?

 

Początkujące firmy często zamiast tworzyć własne kosztowne platformy sprzedaży, np. sklepy internetowe, korzystają z możliwości sprzedaży na platformie zakupowej Allegro. Dzięki temu bez pokaźnych inwestycji mogą od razu rozpocząć dystrybucję swoich produktów.

Dlaczego warto wspierać swój biznes na Allegro? Jak wynika z raportu Gemius „E-commerce w Polsce w 2018r.

”Allegro jest najlepiej rozpoznawalną marką spośród wszystkich e-serwisów w Polsce, zna ją aż 72% Polaków. Sprzedaż na tej platformie jest więc doskonałą metodą na rozbujanie biznesu i wypromowanie swojej marki, szczególnie na początku drogi, kiedy środki finansowe są ograniczone i firmy nie stać na promocję, czy stworzenie własnego kanału dystrybucji. Wystawiając dowolny asortyment na Allegro firma ma szansę dotrzeć do 20 milionów użytkowników zarejestrowanych w serwisie. Dziennie na Allegro sprzedaje się milion produktów, a aż 90 proc. ofert to produkty nowe, wystawiane przez firmy.

 

Kiedy potrzebne jest konto firmowe na Allegro?

Wiele osób zaczyna sprzedawać na Allegro nie mając jeszcze zarejestrowanej działalności gospodarczej – umożliwiają to przepisy o działalności nierejestrowanej, które weszły w życie 30 kwietnia tego roku. Jeśli jednak twoje przychody ze sprzedaży przekroczą 1050 zł miesięcznie, musisz założyć działalność gospodarczą. Wówczas zwykłe konto na Allegro powinieneś zamienić w konto firmowe (szczegółową instrukcję, jak to zrobić, znajdziesz tutaj). Dzięki temu możesz nie tylko więcej sprzedawać, odliczać koszty usług Allegro (otrzymasz za nie jedną zbiorczą fakturę w miesiącu), ale także uzyskać dostęp do dodatkowych pieniędzy, które zainwestujesz w swój biznes.

 

Jak się wyróżnić, prowadząc biznes na Allegro?

Popularność Allegro to z jednej strony szansa na dotarcie do milionów konsumentów, ale z drugiej, także ryzyko, że twoja oferta utonie w morzu produktów sprzedawanych przez konkurencję. Dziś nie wystarczą już wyłącznie dobre zdjęcia, profesjonalny opis i dobrze skalkulowana cena, by się wyróżnić. Polacy na Allegro najczęściej szukają przedmiotów o konkretnych parametrach, a rzadziej po prostu przeglądają oferty. Dlatego, by do nich dotrzeć, warto rozważyć skorzystanie z Allegro Ads – formy wyróżnień, dzięki której twoje oferty będą wyświetlane na szczycie listy wyszukiwań. Jeszcze skuteczniej sprzedaż pomoże rozhulać program Allegro Ads Partner, w którym profesjonalne agencje, specjalizujące się w marketingu online, poprowadzą twoje kampanie reklamowe, a ty będziesz miał czas, aby zająć się rozwojem swojego biznesu.

 

Nowość w Allegro – kredyt dla firm

Jeśli potrzebujesz nowego sprzętu, większego magazynu, szerszego asortymentu, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość – szybko, zdalnie i bez zbędnych formalności możesz skorzystać dodatkowych środków, które przeznaczysz na rozwój działalności.

Allegro przygotowało wraz z mBank unikatowe rozwiązanie dla przedsiębiorców – kredyt w rachunku bieżącym oraz pożyczkę na atrakcyjnych warunkach bez wychodzenia z domu. Jeżeli prowadzisz biznes na Allegro, w Twoim panelu możesz zobaczyć "Propozycję kredytową".

Kredyt mBanku na Allegro

 

Jak działa kredyt w rachunku bieżącym?

Uzyskany kredyt otrzymasz na rachunek otwarty razem z kredytem. Każda spłata wykorzystanych pieniędzy odnowi kolejną transzę kredytu, więc możesz z niego korzystać wielokrotnie. Nowe środki możesz przeznaczyć na rozwój działalności lub potraktować jako zabezpieczenie finansowe na nagłe potrzeby. Bank naliczy oprocentowanie tylko za wykorzystane środki. Po roku kredyt automatycznie się przedłuży. Warunki umowy pozostaną bez zmian, a bank pobierze opłatę za przedłużenie na kolejny rok.

 

Wniosek wypełnisz i złożysz za pośrednictwem Allegro, a kredytu udzieli mBank. Musisz zalogować się do panelu allegro i odnaleźć w menu zakładkę „Propozycja kredytowa”. Proces w większości przypadków ukończysz całkowicie online - bez wychodzenia z domu. Nie będą tez potrzebne zaświadczenia z ZUS, US i inne wystarczy, że prowadzisz aktywny biznes na allegro. Uzyskany w ten sposób limit kredytowy lub pożyczka powoli twojej firmie na finansowanie bieżącej działalności, utrzymanie płynności finansowej i szybszy rozwój biznesu.

mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce informacji objętych powyższym materiałem. Materiał niniejszy ma charakter informacyjno – marketingowy i nie stanowi porady prawnej ani podatkowej.