Szybkie płatności online - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

23
.
09
.
2022
Szybkie płatności online - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Autor: firmowi.pl

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak  zadbać o komfort klienta podczas płatności inetrnetowych,
  • na czym polegają szybkie płatności online,
  • jakie są korzyści ze stosowania szybkich płatności online,
  • jak wybrać dobrą bramkę płatniczą.

 

Płatności internetowe to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego klienci chętnie korzystają. Upewnij się, że Twoja firma dotrzymuje kroku ich oczekiwaniom i zagwarantuj im komfort w tym zakresie. Szybkie płatności online to klucz do sukcesu w dzisiejszej rzeczywistości zakupów internetowych. Podpowiadamy, dlaczego warto wdrożyć niezawodną platformę do obsługi płatności online i na jakie aspekty zwrócić uwagę przy jej wyborze.

 

 

Zadbaj o komfort klientów Twojego sklepu internetowego

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż w internecie chce, by klienci z przyjemnością odwiedzali jego sklep, kupując jak najwięcej produktów. Warto jednak pamiętać, że konsumenci mają obecnie do dyspozycji więcej tego typu miejsc niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli chcesz, by robili zakupy właśnie u Ciebie, kluczowe jest zadbanie o ich komfort podczas zakupów.

 

Z tego względu warto mieć pewność, że strona internetowa Twojego sklepu ładuje się szybko i prawidłowo działa na urządzeniach mobilnych. Upewnij się, że Twoi klienci w łatwy sposób mogą wyszukiwać interesujące ich produkty i równie łatwo za nie zapłacić.

Rozwiązaniem na te potrzeby jest znalezienie niezawodnej, zaufanej platformy do obsługi płatności online.
W ten sposób obsługa klienta będzie przebiegać niemal bezproblemowo, a Twoje dochody mogą realnie wzrosnąć.

 

Na czym polegają szybkie płatności online?

Dzięki bramkom płatniczym online klienci nie muszą wypełniać danych do przelewu w bankowości internetowej czy iść do placówki. Innymi słowy, bramki płatnicze to taki wirtualny terminal, który zapewnia wygodę klientowi i przedsiębiorcy podczas przetwarzania płatności.

 

Jakie są korzyści ze stosowania szybkich płatności online?

Przyjmowanie szybkich płatności online niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców, którzy potencjalnie stanowią Twoich klientów. Wielu internautów rezygnuje z zakupów w danym sklepie internetowym ze względu na brak dostępu do szybkich płatności online. Zapewniając im tę możliwość, możesz mieć pewność, że konsumenci wybiorą zakupy właśnie u Ciebie, a nie u konkurencji, która nie oferuje takiej opcji.

Po drugie, sprawdzone i zaufane bramki do szybkich płatności online mogą zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa zarówno z punktu widzenia klientów, jak i przedsiębiorcy.

Po trzecie, oferując szybkie płatności online, sprawiasz, że zakupy stają się dla klientów łatwiejsze i sprawniejsze. A Ty szybciej dostajesz płatność od klienta i masz do dyspozycji więcej gotówki na wydatki firmowe.


Co więcej, przetwarzanie płatności online zapobiega błędom podczas wypełniania danych do przelewu. Nie tylko klient oszczędza swój czas, ale również Twoi pracownicy. Bramka płatnicza może znacząco usprawnić pracę działu księgowego Twojej firmy.

 

Jak wybrać dobrą bramkę płatniczą?

Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, które umożliwiają szybkie płatności online. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru bramki płatniczej.

 

  1. Bramka płatnicza powinna w bezpieczny i szybki sposób przekazywać informacje na linii klient – bank – sprzedawca. W dzisiejszych czasach nie brakuje cyberoszustów, którzy z przyjemnością przechwyciliby te dane. Wybierając bramkę płatniczą, sprawdź, czy ma funkcje gwarantujące bezpieczeństwo w tym zakresie.

  2. Nie zapomnij sprawdzić, ile wynosi prowizja, jaką pobiera operator płatności. Niektóre z popularnych serwisów mają stosunkowo wysokie koszty rejestracji, abonamentu i opłat za każdą transakcję. Upewnij się, że wybrane rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne pod względem finansowym.
  1. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie bramka płatnicza obsługuje płatności BLIK. To rozwiązanie jest często wybierane przez konsumentów, z tego względu nie warto z niego rezygnować.

 

Warto również zobaczyć, jakie dodatkowe funkcje ma dana bramka. Jedną z nich jest opcja podnoszenia płatności, dzięki której klient w prosty sposób może wznowić odrzuconą czy nieudaną transakcję w sklepie. Na przykład, klient, który płaci za zakupy przez bramkę Paynow może łatwo ponowić nieudaną płatność. Nie musi wchodzić w link z maila czy robić zakupy od początku. To bardzo ważne udogodnienie, bo nieudane transakcje frustrują klientów. Więcej o podnoszeniu płatności możesz przeczytać tutaj.

 

Szybkie płatności online to rozwiązanie, które powinien uwzględnić każdy przedsiębiorca.
Zapewnia ono komfort klientom i może realnie wpłynąć na zyski ze sprzedaży.

Nota prawna:

mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce informacji objętych powyższym materiałem. Materiał niniejszy ma charakter informacyjno – marketingowy i nie stanowi porady prawnej ani podatkowej.

 

Paynow

To nie jest oferta. Szczegółowe warunki dotyczące usługi Paynow znajdują się w „Regulaminie usługi Integratora Płatności Paynow dla firm w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.”, który znajdziesz na www.mBank.pl/paynow i na www.paynow.pl.
Klient może korzystać z usługi Paynow, jeśli spełni następujące warunki:
1. ma aktywny rachunek bieżący w Banku,
2. ma do niego dostęp za pośrednictwem serwisu transakcyjnego,
3. jest właścicielem sklepu sprzedającego towary i usługi przez internet,
4. złoży wniosek o uruchomienie usługi Integrator Płatności Paynow,
5. zawrze umowę o świadczenie usługi Integrator Płatności Paynow dla firm oraz
6. dokona pozytywnej implementacji Integratora do swojego sklepu internetowego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Klient nie ponosi żadnych kosztów uruchomienia usługi Integrator Płatności paynow. Prowizja wynosi 0,95% od wartości transakcji.

Niniejsza część portalu mBank.pl przeznaczona jest dla przedsiębiorców. Artykuły nie stanowią porad podatkowych, finansowych ani prawnych. mBank S.A. nie prowadzi działalności polegającej na doradztwie gospodarczym, prawnym ani podatkowym. Dowiedz się więcej