Radość z prowadzenia firmy z mBankiem

28
.
05
.
2019
Radość z prowadzenia firmy z mBankiem

Autor: Wanda Jankowska - Departament Marketingu 

 

Z tego tekstu dowiesz się:

  • że nowa działalność gospodarcza może być założona bez problemów i stresu
  • jak eksperci i narzędzia bankowe pomagają w skupieniu się na tym, co najważniejsze, czyli rozwijaniu działalności?
  • jak poczuć radość z prowadzenia firmy?
  • jak radość pomaga w prowadzeniu firmy?


Zanim poczujemy prawdziwą radość z prowadzenia firmy, musimy ją najpierw założyć. Na tym etapie, w oczach bardzo wielu potencjalnych przedsiębiorców, zaczynają się pierwsze „firmowe schody”. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Dom Badawczy Maison na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców*, aż 61 proc. respondentów wskazuje obowiązki biurokratyczne jako jedną z największych przeszkód w prowadzeniu działalności gospodarczej. I dla niektórych osób staje się to barierą przed założeniem działalności gospodarczej – wizja kilku wizyt w urzędach, stania w kolejkach, wypełniania długich formularzy, formalności, formalności, formalności…

 

Po prostu... załóż firmę i ciesz się z tego


Tymczasem, otwieranie firmy może być łatwe, proste i całkiem przyjemne. Z mBankiem możesz zrobić to w jednym miejscu i w jednym kroku. Wybierasz  placówkę mBanku, lub... Twoją własną, najwygodniejszą na świecie kanapę, ponieważ wszystkie formalności załatwisz przez stronę www albo za pośrednictwem mLinii. To tylko jeden, krótszy i prostszy wniosek, a wszelkie wątpliwości rozwieją dostępne podpowiedzi lub możliwość bezpłatnej konsultacji z telefonicznej z księgową.

 

I... już! Masz własną firmę. Po złożeniu wniosku dostaniesz SMS, że masz już numer NIP i REGON. Nowy etap w życiu rozpoczęty. Oczywiście, założenie działalności to dopiero początek. Satysfakcję z tego, że pracujesz dla siebie należy podtrzymać. Na szczęście, dobry bank ułatwia otwieranie i prowadzenie firmy, bo przecież najlepsze dopiero przed Tobą!

 

Narzędzia do prowadzenia firmy = klucz do szczęścia?


Zdaniem starożytnego greckiego filozofa Epikura szczęście płynie z braku problemów. Jak dobrze myśl ta pasuje również do codzienności przedsiębiorcy, ponad dwa tysiące lat później, prawda? Z obecnymi narzędziami prowadzenie firmy nie jest tak trudne i stresujące jak kiedyś. Klasyczny przykład to terminy: zawsze o czymś się zapomniało, coś wypadło z głowy, coś się odłożyło... ZUS, VAT, podatek dochodowy – jak o tym wszystkim pamiętać, gdzie to zapisać?


Wszystko staje się dużo prostsze, gdy ktoś pamięta za nas o najważniejszych płatnościach, a nawet umożliwia dokonywanie ich za pomocą jednego kliknięcia. Takim narzędziem jest mBankowe Centrum Zadań. To usługa, dzięki której można generować więcej czasu i nie zapominać o tym co bardzo istotne, a co uchodzi uwadze. Nawet, gdy pochłania nas rozwijanie firmy, wciąż jesteśmy na bieżąco z tym, co dzieje się wokół nas.

 

Płatność kartą i wszyscy są zadowoleni

 

Jeśli już mówimy o mobilności, warto spojrzeć na nią jako na uniwersalny sposób na radość – dla naszych potencjalnych klientów i dla nas. Dla klientów, bo możliwość zapłaty kartą czy telefonem to wygoda, a wygoda daje szczęście.

Dla nas, bo nie musimy się martwić, czy ów potencjalny klient ma gotówkę czy może skorzysta w oferty konkurencji za rogiem, bo ona akurat ma terminal. A skoro możemy mieć terminal za 0 złotych, to czemu nie sprawić nim radości i sobie, i klientom?

 

Mieć przyjaciela w księgowej


Szczęście to także poczucie, że zawsze jest ktoś, na kogo możemy liczyć. Czy w życiu prywatnym, czy zawodowym. W tym drugim przypadku dla przedsiębiorcy, szczególnie na początku jego przygody, bezcenne i dające dużo radości może okazać się wsparcie ekspertów.


Odwieczna zmora przedsiębiorców – prowadzenie księgowości, nagle staje się dużo mniej straszna, gdy mamy opiekę doświadczonej, kompetentnej księgowej. Odpowie na wszelkie pytania związane z ZUS, US, przekaże wszystkie informacje związane z podatkami i zajmie się wszelkimi formalnościami, jak na przykład deklaracje podatkowe. A my zyskujemy czas oraz spokój. I jak tu się nie cieszyć? Otwierając i prowadząc firmę z mBankiem możesz zyskać radość, która zmotywuje Cię do dalszych działań, rozwijania Twojej działalności i osiągnięcia wymarzonego celu. Czego Ci serdecznie życzymy. Jesteśmy z Tobą!

 

Źródła:
*www.zpp.net.pl/wp-content/uploads/2018/04/Warunki-prowadzenia-firm-w-PL-2018-1.pdf
**www.pie.net.pl/wp-content/uploads/2019/03/PIE-Raport_Mikrofirmy.pdf  

Załóż firmę z mBankiem

Szczególnie zanim otworzysz firmę oraz na pierwszym etapie jej działania warto skorzystać z pomocy. mBank udostępnił usługę, pomocą której – szybko, wygodnie, online i w jednym miejscu – załatwisz wszystkie początkowe firmowe sprawy: założysz firmę, założysz profil zaufany, otworzysz konto firmowe i aktywujesz księgowość. Potem będziesz także mógł korzystać z możliwości bezpłatnej konsultacji z księgowym, co jest zbawieniem dla wszystkich osób, dla których księgi rachunkowe to czarna magia.

Dowiedz się więcej o usłudze zakładania firmy z mBankiem

 

mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce informacji objętych powyższym materiałem. Materiał niniejszy ma charakter informacyjno – marketingowy i nie stanowi porady prawnej ani podatkowej.