Załóż firmę z mBankiem!
09
.
03
.
2018
Załóż firmę z mBankiem!

Z tego tekstu dowiesz się:

  • jak założyć firmę z mBankiem
  • na czym polega prostota usługi
  • kto może założyć firmę z mBankiem

Przyszły przedsiębiorca stoi przed wieloma dylematami. Z jednej strony zastanawia się, czy zaryzykować (często wiele – np. pracę na etacie, oszczędności), aby założyć firmę, a z drugiej strony mocno wierzy w siebie i w to, że może się przecież udać! Do tego dochodzą jeszcze zmartwienia natury księgowo-podatkowo–prawnej. Zanim się zdecyduje, co robić, często już na kilka miesięcy wcześniej szuka informacji, jak zacząć i jak tę firmę wreszcie założyć. W efekcie, zaczyna go to wszystko przerażać coraz bardziej.

Jeżeli kilka zdań powyżej dotyczy Ciebie, to mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość - mBank uruchomił rewolucyjny proces, dzięki któremu otworzysz firmę wypełniając jeden wniosek i możesz nie ruszać się z fotela. Brzmi ciekawie? To dopiero początek.

mBank we współpracy z CEIDG uprościł i skrócił czas otwierania firmy dzięki zintegrowanemu procesowi online. Na jednym formularzu klient mBanku założy w pełni funkcjonującą firmę.

 

Jak wygląda proces zakładania firmy z mBankiem?

Ty składasz jedynie jeden wniosek, a mBank zajmuję się resztą, czyli:

 

1. zakładamy Ci profil zaufany

2. składamy wniosek o zarejestrowanie Twojej firmy w CEiDG

3. potwierdzamy poprawność zgłoszonych danych (UPO)

4. wnioskujemy o numer NIP

5. wnioskujemy o numer REGON

 

Dla kogo jest usługa zakładania firmy z mBankiem?

Z usługi mogą skorzystać klienci indywidualni mBanku oraz osoby z nim niezwiązane. Dla osób niezwiązanych z bankiem proces będzie dłuższy ze względu na konieczność udania się do placówki mBanku lub zamówienia kuriera w celu podpisania dokumentów i potwierdzenia tożsamości.

 

Pomoc doświadczonej księgowej

W razie jakichkolwiek problemów w sprawie wypełniania wniosku o otwarcie firmy z mBankiem, możesz za darmo skontaktować się z księgową. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 06:00 do 22:00 oraz w weekendy w godz. 9:00-17:00 pod numerem tel. 22 100 46 70.

W przypadku jakichkolwiek pytań masz do dyspozycji specjalną infolinię, na której uzyskasz wszystkie odpowiedzi na nurtujące pytania. Doświadczeni księgowi odpowiedzą na pytania związane z założeniem działalności gospodarczej, ubezpieczeniami, podatkami itp.

Proces będzie dostępny również dla osób nie związanych z mBankiem. Będzie on wtedy dłuższy ze względu na konieczność udania się do placówki mBanku lub zamówienia kuriera w celu podpisania dokumentów i potwierdzenia tożsamości.

Dowiedz się więcej o usłudze zakładania firmy z mBankiem

 

Materiał niniejszy ma charakter informacyjny i nie stanowi porady prawnej ani podatkowej.