KALENDARZ PRZEDSIĘBIORCY 2024 – o tym musisz pamiętać, gdy prowadzisz własną firmę

21
.
12
.
2023
KALENDARZ PRZEDSIĘBIORCY 2024 – o tym musisz pamiętać, gdy prowadzisz własną firmę

Sprawdź kalendarze na 2024 rok, dzięki którym możesz zaplanować formalności z odpowiednim wyprzedzeniem. Zobacz, o jakich terminach płatności musisz pamiętać, gdy prowadzisz własną firmę.

 

Kalendarze przygotowaliśmy wg form opodatkowania:

  • podatek liniowy i zasady ogólne
  • ryczałt
  • karta podatkowa
  • księgowość pełna (w tym spółki).

 

O jakich płatnościach musisz pamiętać co miesiąc?

Pamiętaj, że co miesiąc musisz płacić składki ZUS i podatki. Terminy płatności mogą się różnić w zależności od wybranej formy opodatkowania czy formy prowadzenia działalności. Pamiętaj, w większości przypadków jeśli termin płatności wypada w dzień wolny, to musisz zapłacić w najbliższy dzień roboczy.

Wybierz formę opodatkowania swojej firmy i zobacz do kiedy musisz zapłacić podatki

zobacz kalendarz

zobacz kalendarz

zobacz kalendarz

zobacz kalendarz

 

 

To nie jest oferta. mBank S.A. nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie w praktyce informacji objętych powyższym materiałem. Materiał niniejszy ma charakter informacyjny i nie stanowi porady prawnej ani podatkowej. Informacje przedstawione w  artykule są aktualne na 20.11.2023 r. i mogą ulec zmianie.

 

Księgowi współpracujący z mBankiem należą do Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych i świadczą usługi w zakresie rejestrowania działalności gospodarczej. Więcej na lokalniksiegowi.pl.

Niniejsza część portalu mBank.pl przeznaczona jest dla przedsiębiorców. Artykuły nie stanowią porad podatkowych, finansowych ani prawnych. mBank S.A. nie prowadzi działalności polegającej na doradztwie gospodarczym, prawnym ani podatkowym. Dowiedz się więcej