Matematyka + ekologia = ?

Co wychodzi z tego równania? Dowiesz się już 1 października podczas 8. edycji Festiwalu matematyki. Zapraszamy dzieci z opiekunami na spotkanie pod znakiem matematyki i ekologii. Gwarantujemy dobrą zabawę i bezpłatną książkę „Matematyka na zielono”. Czekamy na was w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10 w godzinach 10-15.

 
„Matematyka na zielono” na 8. Festiwalu Matematyki w Warszawie

Już 1 października spotykamy się na ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie na rodzinnej imprezie – Festiwalu matematyki. Jest to wydarzenie, które gromadzi małych i dużych entuzjastów nauk ścisłych. Festiwal to doskonały pomysł na sobotnie spędzanie czasu z rodziną. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Fundacja mBanku jest jego inicjatorem i partnerem Festiwalu Matematyki od 2014 roku.

 

Tegoroczna impreza poświęcona jest matematyce w ekologii. Angażujące warsztaty i zabawy pozwolą uczestnikom dowiedzieć się, co łączy królową nauk z ochroną planety i nauką o klimacie.  Matematyka posłuży jako narzędzie do zrozumienia co obecnie dzieje się w przyrodzie, jaki mamy na to wpływ i co możemy zrobić, by zmniejszyć nasze negatywne oddziaływanie na środowisko.   

„Matematyka na zielono” – bezpłatna książka od mFundacji

 • Na stoisku mFundacji na odwiedzających czeka prawdziwa gratka. Zapraszamy na spotkanie z Mają Krämer – autorką naszej najnowszej książki „Matematyka na zielono”. Uczestnicy będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz tego wydawnictwa.

Książka w przystępny i matematyczny sposób tłumaczymy przyczyny i następstwa degradacji ekologicznej. Zachęca również do rodzinnych dyskusji o zmianie nawyków i prowadzeniu bardziej ekologicznego stylu życia. Książka ta nie jest ani podręcznikiem do matematyki, ani do ekologii. Jest świetnym pretekstem do podjęcia w rodzinie tematów ekologicznych i okazją do pokazania praktycznej strony matematyki. Zawiera kilkaset ciekawostek, zadań i quizów. 

Nasza książka:

  • Jest dla dzieci w wieku 7-14 lat oraz ich rodziców i opiekunów.
  • Odkrywa matematykę w naturze i pokazuje, jak liczby pozwalają zrozumieć naszą rolę w ochronie planety.
  • Wykorzystuje matematyczne działania, by uczyć ekologicznych postaw i zachęcać do świadomych wyborów.
  • Zawiera kilkaset matematyczno-ekologicznych zadań, quizów i ciekawostek.
  • Jest wydrukowana na papierze z certyfikatem FSC®.

Warsztaty dla najmłodszych

Na stoisku mFundacji zaprosimy dzieci do wspólnej zabawy: aktywnych warsztatów "Co matematyka ma wspólnego z ekologią?". Najmłodsi oszacują ile wody zużywamy przy codziennych czynnościach, odkryją matematykę w piramidzie żywienia i dowiedzą się, jak matematyka może pomóc w ograniczeniu ilości produkowanych śmieci.

 

Festiwal matematyki jest wydarzeniem bezpłatnym. Plan wydarzenia, w tym lista wystawców oraz warsztatów, na które obowiązują zapisy, znajduje się tutaj.

 

Przyjdź i odkryj, że matematyka naprawdę jest wszędzie! Zapraszamy!