Granty dla 183 projektów w ostatniej, X edycji mPotęgi

W X edycji mPotęgi grantami nagrodzimy 183 projekty z całej Polski. Dofinansowanie otrzymają 92 projekty kierowane do uczniów i uczennic klas 4-6 i 91 projektów w kategorii klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie blisko 1,15 mln zł.

Sprawdź czy Twój projekt otrzymał grant!

 

Grantobiorcy – kategoria uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej
Grantobiorcy – kategoria uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej

 

Otrzymałeś grant? Sprawdź nasz poradnik.

 

Plebiscyt internetowy

 

Jak co roku, 30 projektów (po 15 w każdej kategorii), które uzyskały najwyższe noty kapituły konkursu, walczyło o Nagrodę Publiczności. W X edycji „mPotęgi” oddano ponad 12 tys. głosów. Decyzją internautów, nagrody otrzymają projekty: „Z Hobbitem tam i z powrotem – przez świat geometrii” Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tony Halika w Warszawie (klasy 4-6) oraz „Matematyka w obiektywie” Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach (klasy 7-8). Do zwycięzców trafią dodatkowe granty w wysokości 5 tys. zł każdy.

 

Obejrzyj filmy i zobacz jak działa mPotęga

Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 1 w Świerklanach (województwo śląskie). Są rekordzistami w liczbie zdobytych grantów w „mPotędze”. Obejrzyj film i poznaj sekret ich sukcesu.

 

 

 

 

X edycję mPotęgi zainaugorowaliśmy 14 marca 2023 r. podczas Pikniku Matematycznego. mFundacja organizowała imprezę już po raz szósty. Do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprosiliśmy 350 uczniów i nauczycieli, którzy brali udział w poprzedniej edycji „mPotęgi". 

 

mPotęga w skrócie

mPotęga to nasz główny program grantowy, który organizujemy po raz dziesiąty.

Od 2014 roku przekazaliśmy łącznie ponad 7,5 miliona złotych na dofinansowanie ponad  1,2 tys. projektów. Szacujemy, że z działaniami edukacyjnymi dotarliśmy do ponad 160 tys. osób, głównie uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

Chcemy odczarować matematykę i zachęcić dzieci i młodzież do zgłębiania tej nauki. Zachęcamy nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do kreatywności i nieszablonowych pomysłów.

Czas na zmiany

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Dziesiąta edycja mPotęgi będzie jednocześnie ostatnią. Pracujemy jednak nad nową propozycją programu. Rezultatami podzielimy się w przyszłym roku. 

 
Granty od 2 do 8 tys. zł

 
Kto może się zgłaszać?
 

Co dofinansowujemy?

 • 1.  

  Projekty dla uczniów klas 4-6

  • Możesz liczyć na 2 do 5 tys. dofinansowania. Pamiętaj, szczególnie cenimy  projekty angażujące rodziców!

   Czekamy na propozycje:

   • innowacyjnych warsztatów, ukazujących wszechobecność matematyki;
   • konkursów matematycznych;
   • matematycznych aktywności (np. gier terenowych);
   • wycieczek i spotkań tematycznych, pokazujących praktyczne zastosowanie matematyki;
   • filmików edukacyjnych (np. kręcone telefonem komórkowym);
   • blogów o tematyce matematycznej;
   • zajęć matematycznych włączających rodziców.

   To tylko przykłady działań. Liczymy na Waszą  kreatywność.

 • 2.  

  Projekty dla uczniów klas 7-8

  • Możesz liczyć na 5 do 8 tys. zł. dofinansowania. Ważne jest, by uczniowie w aktywny sposób brali udział nie tylko w realizacji, ale też tworzeniu projektu edukacyjnego.

   Czekamy na propozycje:

   • innowacyjnych warsztatów, prezentacji na temat tego, ze matematyka jest wszechobecna i praktyczna;
   • matematycznych działań angażujących uczniów, takich jak gry, quizy, konkursy matematyczne;
   • filmików edukacyjnych (także takich kręconych smartfonem);
   • blogów o tematyce matematycznej.

   To tylko przykłady działań. Liczymy na Waszą kreatywność.

 
Najważniejsze dokumenty

 • 1.  

  Klauzula informacyjna – pośrednie zbieranie danych. Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja mBanku z siedzibą przy ul. Prostej 18, 00-850 w Warszawie ("Administrator")

  • Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Fundacja mBanku z siedzibą przy ul. Prostej 18, 00-850 w Warszawie ("Administrator") oraz Fundacja Dobra Sieć z siedzibą przy ul. Marszałkowskiej 20/22 lok. 41, 00-590 w Warszawie .

   Podstawą prawną do przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzasadniony interes Administratora danych osobowych*. Jest on związany z potrzebą wykonania umowy łączącej Administratora z podmiotem otrzymującym dofinansowanie. Podmiot ten, zwany dalej "Realizatorem"  przeprowadza program społeczny ze środków finansowych Administratora. Udostępnili Państwo swoje dane osobowe Realizatorowi na potrzeby uczestnictwa w prowadzonym przez niego programie społecznym.

   Administrator przetwarza Państwa dane osobowe w celach:

   1) realizacji umowy o dofinansowanie, zawartej między Administratorem a Realizatorem programu społecznego, którego są Państwo uczestnikami. Administrator zawarł umowę z Realizatorem w ramach prowadzenia swojej statutowej działalności.

   2) wykorzystania Państwa wizerunku dla celów promocyjno-informacyjnych związanych z działalnością społeczną Administratora oraz Partnera.

   Kategorie Państwa danych osobowych przetwarzanych przez Administratora obejmują w szczególności: imię i nazwisko, e-mail, nr telefonu, wizerunek, datę urodzenia, adres zamieszkania, PESEL, imiona rodziców, numer rachunku bankowego, a także inne dane osobowe, przekazane Administratorowi przez Realizatora programu społecznego, którego są Państwo ostatecznym beneficjentem. Administrator przetwarza wymienione dane osobowe, by rozliczyć środki otrzymane przez Realizatora.

   Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe przez okres:

   dot. celu 1) - wyłącznie przez okres niezbędny do realizacji umowy o dofinansowanie oraz rozliczenia efektów pomocy otrzymanej przez Realizatora programu społecznego, którego są Państwo uczestnikiem;

   dot. celu (2) - wyłącznie przez okres niezbędny do realizacji celu promocyjno-informacyjnego związanego z działalnością społeczną Administratora, jednak nie dłużej niż przez okres 3 lat.

    

   Prawnie uzasadniony interes Administratora Państwa danych** dotyczy realizacji umowy o dofinansowanie zawartej pomiędzy Administratorem a Realizatorem programu społecznego, którego Państwo są beneficjentami.

   Mają Państwo prawo żądania od Administratora:

   1) dostępu do swoich danych osobowych,

   2) sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych,

   3) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,

   4) przeniesienia danych.

   Ponadto mają Państwo prawo do wniesienia skargi na przetwarzanie Państwa danych osobowych do Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO). Państwa dane osobowe przetwarzane przez Administratora pochodzą bezpośrednio od Realizatora, z którym Administratora łączy umowa o dofinansowanie. Umowa ta ma na celu realizację programu społecznego, którego Państwo są beneficjentami.

    

   * Na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE ("RODO").

   ** Na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f).

 

Poradnik grantobiorcy

 

 

Zainspiruj się – zobacz, jakie projekty już wygrały

 

 

Kontakt do biura mPotęgi