W VI edycji mPotęgi dofinansowaliśmy 112 projektów matematycznych. Do szkół, organizacji pozarządowych, uczelni i bibliotek z całej Polski trafią granty w łącznej kwocie blisko 655 tys. złotych!

Od nowego roku szkolnego na dzieci i młodzież czeka wiele wyjątkowych, matematycznych atrakcji.

Poznaj grantobiorców VI edycji mPotęgi

 

Adresaci działań:
uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych

więcej
 

Adresaci działań:
uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych

więcej

 
Nagroda Publiczności w mPotędze

Zakończyliśmy właśnie głosowanie na najlepsze – zdaniem publiczności – projekty zgłoszone w tegorocznej edycji mPotęgi. Dodatkowe granty w wysokości 5 tys. zł dostaną dwa projekty. Zadecydowały o tym głosy ponad 9 tys. internautów.
 • 1.  

  Więcej

  • Pierwszy projekt uhonorowany Nagrodą Publiczności otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Kolonia Zachodnia. Jest to gra terenowa „Potyczki geometryczne” przeznaczona dla uczniów klas 4-6 ze szkół podstawowych. Uczniowie przygotują ją wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Ma ona przybliżyć wszystkie tajemnice geometrii. Jak piszą autorzy projektu, gra przeprowadzona będzie na terenie miejscowości – na polach, sadach i działkach. Rozgrywkę będzie prowadził mistrz gry. Otrzymane za prawidłowo wykonane zadania zakodowane fragmenty ułożą się w rozwiązanie i pozwolą zdobyć nagrody ukryte w terenie. Zadania w grze będą związane z rolnictwem: będzie trzeba np. obliczyć obwód lub pole działki, znaleźć odpowiedź na pytanie ile sadzonek potrzeba do obsadzenia sadu, czy obliczyć ile chleba potrzeba do nakarmienia pracowników w sadzie. To wszystko we współpracy z dorosłymi, od których można garściami czerpać wiedzę i umiejętności.

    

   Zwycięski projekt z kategorii klas 7-8 szkół podstawowych otrzymaliśmy od Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Płocku. Ich projekt pod nazwą „Polubić matmę” ma kilka odsłon. Pierwsze działanie w ramach projektu to Matematyczny pokój zagadek. Uczniowie zaadoptują pomieszczenie, przygotują wystrój i zadania, przystosowując ich treści i stopień trudności do wieku korzystających z pokoju. Będą wykorzystywali kody QR, szyfry, quizy itd. Raz w tygodniu będą odbywały się „spotkania ciekawskich” podczas których uczniowie będą układali quizy w aplikacji Kahoot oraz będą uczyli się szyfrować zadania z wykorzystaniem szyfrów: Ottendorfa, Czekoladka, Ułamkowego, Komórkowego, Cezara i wielu innych. Powstanie strona internetowa, którą pod opieką lidera będą prowadzili wszyscy chętni uczniowie. Na tej stronie będą zamieszczane informacje dotyczące działań projektowych, linki do stron internetowych, wywiady z ciekawymi ludźmi (dyrektor szkoły, prezydent miasta itd.) na temat zastosowania matematyki w życiu codziennym.  Zostanie też ogłoszony konkurs internetowy - raz na dwa tygodnie będą zamieszczane zadania do rozwiązania. Każda z klas będzie uczestniczyć w lekcji matematyki w markecie budowlanym obliczając ilość i cenę materiałów niezbędnych do zaplanowanego wcześniej remontu.

 
mPotęga w skrócie

 
To nasz główny program grantowy. Chcemy nim zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do kreatywności. Liczymy, że to odczaruje dzieciom i młodzieży matematykę i zachęci do zgłębiania tej nauki.
Zobaczcie jak bawiliśmy się na Pikniku matematycznym w CNK - podsumowaniu V edycji programu.

 

 
Granty od 2 do 8 tys. zł
 

 • Na pomysły skierowane do uczniów co najmniej 4. klasy szkoły podstawowej
 • Na nieszablonowe projekty pokazujące ciekawą stronę matematyki

 
Kto może się zgłaszać?
 

 
Najważniejsze dokumenty:
 

Zapoznaj się z:

 

Regulaminami Programu grantowego „mPotęga”:

 

1. Kategoria: uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych (kliknij by pobrać)

2. Kategoria: uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych (Kliknij by pobrać)

 

Zasadami udzielania wsparcia finansowego przez Fundację mBanku
(Kliknij by pobrać)

 

Regulaminem pracy Kapituły Konkursu
(Kliknij by pobrać)

Jesteś grantobiorcą?

 

Sprawdź jakie dokumenty dostarczyć,
by otrzymać grant.

 

Zapoznaj się z Przewodnikiem dla grantobiorców.

Rozlicz projekt  

Rozlicz projekt

 

Do 30 stycznia 2020 r. złóż sprawozdanie z realizacji projektu. 

Przejdź do formularza online

 • 1.  

  Klauzula informacyjna – pośrednie zbieranie danych. Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja mBanku z siedzibą przy ul. Senatorskiej 18, 00-950 w Warszawie ("Administrator")

  • Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Fundacja mBanku z siedzibą przy ul. Senatorskiej 18, 00-950 w Warszawie ("Administrator"). Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzasadniony interes Administratora danych osobowych, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE ("RODO"), związany z  przeprowadzeniem konkursu „Wielcy polscy mateatycy: znani i nieznani” („Konkurs”). Państwa dane zostały udostępnione Administratorowi przez podmiot, który wysłał zgłoszenie do Konkursu („Zgłaszający”).

   Państwa dane osobowe przetwarzane są w następujących celach:

   • Przeprowadzenia Konkursu, w tym wyłonienia zwycięzców, odpowiedzi na pytania związane z Konkursem oraz publicznego informowania o Konkursie,
   • Wykorzystania Państwa wizerunku w celu promocyjno-informacyjnym związanym z działalnością społeczną Administratora.


   Kategorie Państwa danych osobowych przetwarzanych przez Administratora obejmują w szczególności: imię i nazwisko, e-mail, nr telefonu, wizerunek, imiona rodziców,  a także inne dane osobowe, przekazane Administratorowi przez „Zgłaszającego”.

    

   Państwa dane osobowe przetwarzane będą przez okres:
   w zakresie celu 1) - wyłącznie przez okres niezbędny do przeprowadzenia Konkursu

   w zakresie celu 2) - wyłącznie przez okres niezbędny do realizacji celu promocyjno-informacyjnego     związanego z działalnością społeczną Administratora, jednak nie dłużej niż przez okres 2 lat.

   Prawnie uzasadniony interes Administratora Państwa danych, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f), związany jest z realizacją umowy o dofinansowanie zawartej pomiędzy Administratorem, a podmiotem realizującym program społeczny, którego Państwo są beneficjentami.

   Mają Państwo prawo żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jak również wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przeniesienia danych. Ponadto mają Państwo prawo do wniesienia skargi na przetwarzanie Państwa danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO). Państwa dane osobowe przetwarzane przez Administratora pochodzą bezpośrednio od podmiotu, z którym Administratora łączy umowa o dofinansowanie, celem której jest realizacja programu społecznego, którego Państwo są beneficjentami.

 

Poradnik grantobiorcy

 

 

Zainspiruj się – zobacz, jakie projekty już wygrały

 

 

Kontakt do biura mPotęgi