• Spokojna przyszłość, dobry start dla dziecka, mieszkanie, edukacja dziecka... 

   

  Masz cele w życiu, na które będziesz potrzebować pieniędzy w przyszłości? Da się je odłożyć, jeśli pomyślisz o tym odpowiednio wcześniej - w perspektywie lat, a nie miesięcy. 

   

  Jednym ze sposobów, aby realizować odległe plany, jest systematyczne inwestowanie.

Dlaczego w długim terminie warto inwestować?

Masz szansę uzbierać więcej pieniędzy, niż samym odkładaniem. Dzięki temu możesz szybciej zrealizować swoje cele lub mieć na nie więcej.

Kalkulator poniżej pomoże Ci oszacować, ile pieniędzy mógłbyś zyskać dzięki inwestowaniu.

 

Dane historyczne nie gwarantują osiągnięcia zysków w przyszłości.

Jak zacząć inwestować i zyskać nawet 200 zł premii?
 

za założenie celu w aplikacji Więcej

 

przejdź do aplikacji mobilnej mBanku i wybierz produkty → inwestycje → cele inwestycyjne

im więcej inwestujesz co miesiąc,

tym wyższa premia Więcej

 

zainwestuj min. 100 zł na start i przez 6 kolejnych miesięcy inwestuj:

 • 100-199 zł, dostaniesz 50 zł premii
 • 200-499 zł, dostaniesz 100 zł premii
 • 500 zł i więcej, dostaniesz 150 zł premii
 

Możesz zacząć inwestować w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

Jeśli złożysz wniosek w aplikacji (w aplikacji mBanku wybierz produkty → inwestycje → cele inwestycyjne), masz szansę na wyższą premię.

 

Rozwiąż krótką ankietę, by określić swoje nastawienie do ryzyka i wiedzę o inwestowaniu. Na tej podstawie doradzimy Ci, w co zainwestować.

 

Doprecyzuj szczegóły dotyczące celu, na których chcesz inwestować. Zainwestuj przynajmniej 100 zł na start i inwestuj co miesiąc, przez przynajmniej 6 miesięcy. Im więcej inwestujesz co miesiąc, tym na koniec wyższa premia.

 

W 7. miesiącu dostaniesz premię: 50 zł jeśli inwestujesz co miesiąc 100-199 zł, 100 zł jeśli inwestujesz 200-499 zł i 150 zł jeśli inwestujesz 500 zł i więcej. Dodatkowe 50 zł premii dostaniesz za złożenie wniosku w aplikacji mobilnej.

 • W trakcie zakładania celu doradzimy Ci, w co zainwestować

   

  Rekomendację przygotowujemy w oparciu o Twoje potrzeby i sytuację. Uwzględnia ona:

  • wiedzę i doświadczenie w inwestowaniu
  • podejście do ryzyka
  • sytuację finansową
  • cel i to, jak długo chcesz inwestować

   

  Na podstawie tych informacji bezpłatnie i jednorazowo doradzimy Ci, w które z rozwiązań od ekspertów zainwestować. Każdy nasz fundusz inwestuje w wiele różnych funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu od razu masz zróżnicowaną (tzw. zdywersyfikowaną) inwestycję.

   

  To Ty decydujesz, czy chcesz skorzystać z rekomendacji.

Kiedy i za co płacisz, gdy z nami inwestujesz
 

  • Przy zakupie lub sprzedaży – nie płacisz żadnej prowizji. Dlatego możesz inwestować małe kwoty i wpłacać pieniądze na inwestycję, kiedy chcesz, bez obawy o prowizje.

   

  • W trakcie inwestowania – płacisz za zarządzanie Twoimi inwestycjami przez ekspertów. Koszt ten zawsze jest już uwzględniony w cenie i wyniku inwestycji. To znaczy, że z Twojego konta nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.

   

  • Po sprzedaży inwestycji – płacisz podatek od zysku (tzw. podatek Belki, w wysokości 19% zysku).

Omów to z ekspertem

 •  

  Zastanawiasz się, co zrobić z pieniędzmi w związku z inflacją? Chcesz porozmawiać z ekspertem, któremu możesz zaufać? Masz pytania, ale nie chcesz trafić na nachalnego sprzedawcę? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów mBanku. Daj nam znać, że masz pytania i zamów rozmowę.

   

  zamawiam rozmowę

Często zadawane pytanie dotyczące wszystkich funduszy

 •  

  Od jakiej kwoty mogę zacząć inwestować i jaka jest maksymalna kwota?

  • W większość funduszy możesz zacząć inwestować już od 100 złotych. Nie ma maksymalnej kwoty, którą można zainwestować . Wszystko zależy od Twoich indywidualnych możliwości i potrzeb. Jeżeli chcesz zainwestować większą kwotę, pamiętaj, że możesz ją podzielić i systematycznie dodawać pieniądze do swojej inwestycji. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko swojego portfela.

 •  

  Czy mogę zamknąć cel przed jego zaplanowanym końcem?

  • Gdy składasz wniosek o cel, założysz go na minimum 2 lata. Jeśli zainwestowane pieniądze będą Ci potrzebne, w każdej chwili możesz sprzedać jednostki funduszu. Środki wrócą wtedy na Twoje konto, łącznie z wypracowanym zyskiem. Pamiętaj jednak o tym, że może ich być mniej niż zainwestowałeś, jeżeli w danym momencie Twoje inwestycja nie przynosi zysku.

 •  

  Jakie koszty ponoszę inwestując w fundusze?

  • Wszystkie fundusze posiadają tzw. opłaty za zarządzanie. Są one uwzględnione zarówno w cenie, jak i w wynikach każdego funduszu. Oznacza to, że wyniki oraz zyski, które widzisz są pomniejszone o te opłaty.

   Szczegółowe informacje o wysokości opłat za zarządzanie znajdziesz w dokumencie „Kluczowe informacje dla inwestora” oraz prospekcie informacyjnym dostępnym dla każdego funduszu, który znajdziesz w naszej platformie inwestycyjnej.

 •  

  Jak bezpieczne jest inwestowanie w fundusze?

  • Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jak każdy rodzaj inwestowania, także inwestowanie w fundusze wiąże się z szansą na zysk, ale również z ryzykiem straty pieniędzy.

   Różne rodzaje funduszy charakteryzują się różnymi poziomami ryzyka. Na przykład fundusze akcyjne są bardziej ryzykowne od funduszy obligacyjnych.

    

   Aby zminimalizować ryzyko straty swojej inwestycji wskazane jest:

   • Długoterminowe podejście – inwestuje się raczej na lata niż miesiące. Na przestrzeni kilku miesięcy wyniki funduszy mogą mieć dużo wzrostów oraz dużo spadków. Na przestrzeni lat ta zmienność będzie dużo mniej widoczna, a Twoja szansa na zysk - większa. Przeczytaj więcej o tym jak długo powinna trwać inwestycja
   • Dywersyfikacja portfela – czyli zainwestowanie środków w kilka funduszy o różnych klasach aktywów. Dzięki temu w momentach kiedy notowania jednego funduszu spadają, notowania innych funduszy w portfelu mogą rosnąć i odrabiać te straty. Przeczytaj więcej o dywersyfikacji

   Wpłacając pieniądze regularnie, pozwalasz im pracować efektywnie. Przeczytaj więcej o regularnych dopłatach

 •  

  Czym jest usługa jednorazowego doradztwa inwestycyjnego?

  • To bezpłatna rekomendacja, którą tworzymy jednorazowo i nie będzie aktualizowana w trakcie inwestowania.  Przygotujemy ją automatycznie, m.in. na podstawie Twojego profilu inwestora i tego, jak długo chcesz inwestować.

    

   W ramach rekomendacji podpowiemy Ci jedno z pięciu rozwiązań od ekspertów. To Ty decydujesz, czy chcesz skorzystać z naszej rekomendacji. Jeśli nie skorzystasz z rekomendacji, nie zakończysz wniosku i nie założysz wybranego celu inwestycyjnego.

    

   Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie usługi.

Dane historyczne nie gwarantują osiągnięcia zysków w przyszłości. To nie jest oferta.

 

Promocja „Regularne inwestowanie z premią” trwa od 29.08.2023 r. do dnia, kiedy wypłacimy ostatnią premię w ramach promocji, nie dłużej niż do 30.06.2024 r. Do promocji można przystąpić od 29.08.2023 r. do 6.11.2023 r. lub do wyczerpania limitu 300 000 wniosków.

Promocja skierowana jest do klientów indywidualnych banku – osób fizycznych, którzy w czasie jej trwania posiadają w mBanku jeden z rachunków powiązany z usługą SFI, mają aktywną usługę SFI, zaakceptowali treść oświadczenia, wskazanego w regulaminie promocji, w sposób w nim wymieniony i spełniają pozostałe warunki opisane w regulaminie.

Aby skorzystać z promocji, trzeba złożyć wniosek o zakup funduszy lub o cel inwestycyjny i zaznaczyć na wniosku opcję przystąpienia do promocji. Dodatkowo, na wniosku trzeba zaakceptować oświadczenie i złożyć dyspozycję zlecenia nabycia oraz zlecenia stałego (regularnego inwestowania) na wybranym funduszu lub w przypadku celów inwestycyjnych - na fundusz, który zarekomendowaliśmy w ramach usługi jednorazowego doradztwa inwestycyjnego.

Jeśli klient przystępuje do promocji na wniosku o nabycie funduszy, otrzyma 100 zł premii, jeśli zrealizuje pierwsze nabycie za min. 2000 zł i będzie mieć zrealizowane 6 nabyć w ramach zlecenia stałego na kwotę min. 200 zł. Jeśli klient przystępuje do promocji na wniosku o cel inwestycyjny w placówce banku, podczas rozmowy z BOT lub w serwisie transakcyjnym (nie dotyczy wniosków o cel inwestycyjny składanych w aplikacji mobilnej) otrzyma od 50 do 150 zł premii, jeśli zrealizuje pierwsze nabycie za min. 100 zł i będzie mieć zrealizowane 6 nabyć w ramach zlecenia stałego. Wysokość premii zależy od kwoty zlecenia stałego, które zdefiniował klient, gdy przystępował do promocji. Jeśli klient przystępuje do promocji na wniosku o cel inwestycyjny w aplikacji mobilnej otrzyma od 100 do 200 zł premii, jeśli zrealizuje pierwsze nabycie za min. 100 zł i będzie mieć zrealizowane 6 nabyć w ramach zlecenia stałego. Wysokość premii zależy od kwoty zlecenia stałego, które zdefiniował klient, gdy przystępował do promocji. Kwota zlecenia stałego, gdy klient przystępuje do promocji na wniosku o nabycie funduszy, nie może być mniejsza niż 200 zł. Kwota zlecenia stałego, gdy klient przystępuje do promocji na wniosku o cel inwestycyjny, nie może być mniejsza niż 100 zł.

Do promocji klient może przystąpić tylko raz, niezależne od tego, czy korzysta z wniosku o cel inwestycyjny, czy z wniosku o nabycie funduszy. Szczegółowe warunki promocji i wypłaty premii określa regulamin promocji „Regularne inwestowanie z premią” dostępny na: https://www.mbank.pl/pdf/promocje/inwestycje/regulamin-promocji-regularne-inwestowanie-z-premia.pdf.

Usługa przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych jest świadczona przez mBank, tylko dla klientów mBanku. Szczegółowe warunki i opłaty z nią związane, a także informacje o ryzykach inwestycyjnych są określone w Regulaminie świadczenia przez mBank usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz w prospekcie informacyjnym lub KID danego funduszu, znajdujących się na: https://www.mbank.pl/pomoc/dokumenty/oferta-indywidualna/inwestycje/supermarket-funduszy-inwestycyjnych/regulamin/, https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ oraz https://www.mbank.pl/serwis-ekonomiczny/notowania-funduszy/.

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w prospekcie informacyjnym.

Bank nie ponosi odpowiedzialności za decyzje klientów związane z inwestowaniem w fundusze inwestycyjne. Fundusze inwestycyjne nie są depozytem bankowym. Dotychczasowe wyniki funduszy oraz innych emitentów nie stanowią gwarancji przyszłych wyników. Wartość zakupionych jednostek/tytułów uczestnictwa funduszy inwestycyjnych może się zmieniać wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych. W konsekwencji, ewentualny dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Ponadto potencjalne korzyści z inwestowania w fundusze inwestycyjne mogą zostać zmniejszone o pobierane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf opłat i prowizji oraz regulaminów.

mBank S.A. oświadcza, że:

 1. posiada zezwolenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z dnia 30 czerwca 2005 roku, zmienione decyzją Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 20 marca 2012 roku, zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 20 marca 2012 roku oraz zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 17 listopada 2015 roku na prowadzenie działalności maklerskiej,
 2. posiada zezwolenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z dnia 23 listopada 1995 roku na świadczenie usług powierniczych, prowadzenie rachunków papierów wartościowych, rejestrowanie stanu posiadania papierów wartościowych i zmian tego posiadania,
 3. organem nadzorującym mBank S.A. w zakresie działalności, o której mowa w pkt. 1-2, jest Komisja Nadzoru Finansowego, ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa.

 

PolecamBank

Program PolecamBank rozpoczął się 01.10.2010 r. i trwa przez czas nieokreślony. Warunki programu obowiązują od 28.09.2023 r. do 31.01.2024 r. Polegają na przyznaniu polecającemu premii pieniężnej za otwarcie przez znajomego rachunku lub aktywację celu inwestycyjnego. Premia wynosi:

 1. dla rachunków osobistych:

75 zł za otwarcie rachunku eKonto możliwości 13-17 lat,

150 zł za otwarcie w aplikacji rachunku eKonto osobiste eKonto lub eKonto możliwości 18-24 lata,

250 zł za otwarcie w aplikacji rachunku mKonto Intensive.

Jeśli znajomy otworzy rachunek osobisty w inny sposób niż w aplikacji, otrzyma:

 • zł za otwarcie rachunku eKonto osobiste lub eKonto możliwości 18-24 lata;
 • zł otwarcie rachunku mKonto Intensive
 1. dla rachunków firmowych:

200 zł premii za otwarcie rachunku  bieżącego,

250 zł premii za otwarcie rachunku  bieżącego w procesie zakładania firmy z mBankiem,

250 zł premii za otwarcie rachunku  bieżącego z usługą mOrganizer finansów

 1. dla celu inwestycyjnego 150 zł premii.

Premie  wypłacimy  jeśli polecający i znajomy spełnią łącznie poniższe warunki. Warunki dla polecającego to:

 - zarejestruj się w programie PolecamBank. Wymyśl swój identyfikator poleceń, zapoznaj się i zaakceptuj Regulamin ramowy programu Polecambank i Warunki programu obowiązujące od 28.09.2023 r. do 31.01.2024 r.,

- jeśli jesteś już uczestnikiem programu PolecamBank zaakceptuj Warunki programu obowiązujące od 28.09.2023 r. do 31.01.2024 r.,

- poleć co najmniej jeden z ww. rachunków lub cel inwestycyjny i przekaż swój identyfikator poleceń,

 - aktywnie korzystaj z rachunku osobistego tzn. do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po tym miesiącu, w którym znajomy otworzył rachunek lub aktywował cel inwestycyjny wykonaj minimum 5 transakcji kartą w placówkach handlowych lub usługowych (nie dotyczy wypłat z bankomatu) honorujących płatności kartą,

 - jeśli poleciłeś cel inwestycyjny dodatkowo wypełnij ankietę MIFID.

Warunki dla znajomego, któremu poleciłeś rachunek:

- złóż wniosek o rachunek wraz z kartą debetową do rachunku i wpisz w nim identyfikator poleceń otrzymany od polecającego,

- podpisz umowę o prowadzenie rachunku,

- aktywnie korzystaj z rachunku. W miesiącu kalendarzowym, w którym otworzyłeś rachunek lub w następnym miesiącu kalendarzowym wykonaj minimum 5 transakcji kartą wydaną do rachunku w placówkach handlowych lub usługowych. Jeśli otworzyłeś rachunek osobisty dodatkowo  wykonaj minimum jedną transakcję BLIK powiązaną z rachunkiem otwartym z polecenia.

Warunki dla znajomego, któremu poleciłeś cel inwestycyjny:

- aktywuj  cel inwestycyjny z minimalną kwotą zlecenia nabycia otwierającego 100 zł. Wniosek o cel inwestycyjny musi zawierać  identyfikator poleceń przekazany przez polecającego.

Premię wypłacimy w następnym miesiącu kalendarzowym po tym miesiącu, w którym Ty i znajomy spełniliście warunki jej otrzymania. Szczegółowe zasady, w tym produkty, które mogą polecać uczestnicy programu, opisaliśmy w Warunkach programu obowiązujących od 28.09.2023 r. do 31.01.2024 r. Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa w programie opisaliśmy w Ramowym regulaminie programu PolecamBank. Oba dokumenty udostępniamy w części PolecamBank w serwisie transakcyjnym, aplikacji mobilnej i na naszej stronie internetowej https://www.mbank.pl/indywidualny/dla-klienta/polecambank/