Pomysły

Nowy pomysł

Aktu

Wraz z wydaniem systemu Windows 10, Microsoft wprowadził nowe animacje Aktywnych kafelków (Live Tile). Dotychczasowa stylistyka kafelków (zaprojektowana dla systemu w wersji 8 i 8.1) nie jest wsp9ółbieżna z animacjami kafelków w systemach 8 oraz 8.1. W efekcie, prezentowane dotychczas na kafelkach dane (np. stan i numer rachunku) nie są poprawnie wyświetlane na kafelkach systemu Windows 10. Prócz aktualizacji stylistyki Aktywnych kafelków, miłym gestem byłoby również dodanie obsługi największego rozmiaru kafelka oraz odświeżenie procesu konfiguracji kafelków w samej aplikacji (obecnie, w Windows 10 nie wyświetla się pasek wyboru rozmiaru kafelka).


Prowizja za przelew walutowy-możliwość wyboru konta

Sugeruję wprowadzenie możliwości wyboru konta, z którego będzie pobierana prowizji za wysłanie przelewu walutowego/zagranicznego (albo eMax walutowy, albo eKonto).


Likwidacja dowodu tymczasowego z dostępnych dokumentów tożsamości

Tego dowodu nie ma w polskim prawie. Mam problemy z prostą czynnością jaką jest zamiana typu dokumentu tożsamości. Trzeba bowiem dwonić, odwiedzać odział lub czatować a i tak nic sie nie zmienia.


Ponawianie przelewu zdefiniowanego niezrealizowanego w aplikacji mobilnej.

Przydałaby się opcja ponawiania przelewu niezrealizowanego (wcześniej zdefiniowanego) z poziomu aplikacji mobilnej.


Wpłata we wpłatomacie Blikiem.

Brakuje mi w Bliku możliwości wpłacania pieniędzy we wplatomatach. Gdyby pojawiła się taka możliwość produkt byłby wręcz idealny ;)


Budżety (przynajmniej te wyróżnione) dostępne w aplikacji mobilnej

Jeśli ktoś lubi i korzysta z kategoryzacji transakcji oraz "budżetowania", to bez wątpienia najbardziej naturalnym miejscem, w którym ktoś sprawdzi dostępny budżet jest... aplikacja mobilna.

W ten sposób mogę w każdej sytuacji (najczęściej po prostu w trakcie zakupów) sprawdzić, ile jeszcze mogę wydać.
Skoro w aplikacji mobilnej można kategoryzować, to czemu by nie sprawdzać poziomu realizacji budżetów?

Proszę zatem o dodanie widoku budżetów w aplikacji mobilnej.


Skanowanie kodów z rachunków w appkach

Bardzo często rachunki (prąd, gaz, telekomunikacja etc.) mają kody kreskowe które różnego rodzaju agencje (jak np. Żabka) używają do szybkiego wypełniania przelewów w celu skrócenia płatności. Czy nie dałoby się takiej funkcjonalności dodać do aplikacji mobilnej mBanku? Mogłaby ona wypełniać przelew np. a po zalogowaniu do pełnej wersji byłby on widoczny - jeśli zwykłe płacenie nie wchodzi w grę... Dzięki!


Aplikacja mbanku dla Apple Watch

Myślę, że mBank powinien wdrożyć aplikację mobilna dla Apple Watch. Mimo iż Apple Watch nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w Polsce to jednak jest grupa innowatorów, którzy już teraz sprowadzili Apple Watch z zagranicy i są to osoby generalnie w miarę zamożne i otwarte na innowacje. Poza tym sporo osób rozważa zakup Apple Watcha nie czekając na oficjalny debiut w Polsce. Osobiście widzę następujące zastosowania aplikacji mBank dla Apple Watch:
1. Podgląd salda (ze względów bezpieczeństwa wszelkie operacje byłyby możliwe na iPhone). Poza tym aplikacja powinna działać pod warunkiem ustawienia kodu PIN w Watchu (na marginesie warunek konieczny do aktywacji Apple Pay w Watchu) i jego obecności na reku (Apple Watch rozpoznaje, czy jest noszony na ręku).
2. Token (najlepiej challenge-response. Tak, jak w pkt. 1 token zadziałałby tylko na ręce. Posiadanie tokena w aplikacji dla Apple Watch ułatwiłoby autoryzację operacji w aplikacji mobilnej dla iOS, autentyfikację karty w 3D-secure itp.
3. Mapa pokazująca oddziały mBank w pobliżu, bankomaty, wpłatomaty (także niezależne Euronet) i sklepy oferujące zniżki dla klientów mBanku (oczywiście aplikacja korzystałaby z map Apple).
4. Powiadomienia o mOkazjach w pobliżu. Z tym, że klient musiałby mieć możliwość ustawiania ilości powiadomień i np. zawężania do powiadamiania o mOkazjach tylko z określonej kategorii, w określonej lokalizacji itp. To ważne, bo użytkownicy smartzegarków raczej ograniczają ilość powiadomień do tych absolutnie najważniejszych.
5. Przycisk do kontaktu z bankiem wywołujący telefon na numer dla sieci komórkowych i zza granicy (sparowany Watch inicjowałby połączenie bluetooth i działał, jak słuchawka Bluetooth sparowana z telefonem). W ten sposób dałoby się łatwo dodzwonić do banku wprost z ręki.
6. Oczywiście także funkcje związane z Apple Pay, gdy ten system płatności zbliżeniowych wejdzie także do Polski (prawdopodobnie karty dodaje się do Passbooka w iPhone i tym samym w Watchu, ale dokładnie nie wiem, ponieważ Apple Pay jest aktualnie dostępny jedynie w USA i chyba w Kanadzie).

Warto dodać, że aplikacja dla Apple Watch byłaby przyczynkiem do napisania aplikacji także dla innych najpopularniejszych smartwatchów np. Samsung Gear, ewentualnie Moto 360, LG Watch R, Pebble itp. Oczywiście realizacja mojego pomysłu (pewnie już coraz większa grupa klientów tak samo chce aplikacji bankowej dla smartwatcha) wymagałaby zachęcenia posiadaczy Apple Watcha do testów nowej aplikacji, konkursów z Apple Watch do wygrania itp.


Raport Biura Informacji Kredytowej dostępny w serwisie transakcyjnym mBanku

Proszę o wprowadzenie dla klientów banku funkcji zamawiania raportów w serwisie transakcyjnym mBanku z Biura Informacji Kredytowej o ich zdolności kredytowej

Powyższy raport jest cenną informacją dla kredytobiorcy

Rozwiązanie takie ma np. bank PKO BP a koszt takiego raportu zaczyna się od kwoty 27 zł i zależy np. od wersji językowej w jakiej jest sporządzony


Karta Kredytowa NFC

Możliwość uzyskania do posiadanej karty kredytowej karty dodatkowej w postaci karty NFC.


miesięczny Licznik 300zł transakcji kartą

Mam pomysł aby na stronie konta wyświetlała się informacja kwocie pozostałej do zrealizowania kartą, tak aby osiągnąć próg 300zł który naturalnie zwalnia od miesięcznej opłaty.

Przykładowo: 1 kwietnia wyświetla się 300 PLN
10 kwietnia zrobię zakupy za 50zł , to licznik zmieni się na 250 PLN itd

Na 3 dni robocze przed końcem miesiąca, jeśli licznik będzie nadal >0 to bank przyśle nam przypomnienie, abyśmy zrobili jakieś zakupy, bo inaczej będzie opłata..Kolejny pomysł, to przechodzenie nadpłaty na kolejny miesiąc.
Przykładowo w marcu zrobię zakupy kartą na 350 zł, to w kwietniu pozostanie mi zrealizować płatności tylko na kwotę 250zł.


Pełna funkcjonalność zakładki "Inwestycje " w wersji Mobilnej

Większa liczba danych np zyskowność od początku zakupu np funduszy inwestycyjnych , zakup funduszy itp.


Uproszczenie kodów sms

Krótko. Konkretnie.

- najlepiej do 4 cyfr, bo łatwiej zapamiętać 4 niż 8 przy przepisywaniu!
- automatyczne zniesienie kodów po 10 przelewach na ten sam rachunek, bo np. kiedy przelew robię 100ty raz to już męczy!

Prosta poprawka, a jak by ułatwiła ; )


Przelewy cykliczne

Brakuje możliwości blokowania środków podczas modyfikacji takowego przelewu.


Kolumna SALDO w historiach rachunków

Proszę bardzo o dodanie ułatwienia w postaci dodatkowej kolumny SALDO w historiach rachunków. W tej chwili trzeba tego widoku szukać i przełączać gdyż jest głęboko schowany. Ta opcja powinna być widoczna od razu po zalogowaniu się do portalu a nie specjalnie ukryta. Pomaga bardziej kontrolować swoje konto chyba że to celowe utrudnienie ekipy mbanku. Bez tej kolumny stan wydatków nie jest przejrzysty.


Hakerzy

Nagroda za zgloszony blad/zagrożenie.
Nie wiem ile wart byly dane mailowe forumowiczow, ale spokojnie taki blad moglo wylapac wielu doswiadzonych uzytkownikow internetu.
Dobrze byloby tez gdyby mbank umiescil gdzies informacje: Zawsze bezposrednio wpisuj adres banku w pasku adresu przegladarki, nigdy nie korzystaj z linków/odsylaczy.


Zegar, który odmierzałby czas do najbliższej sesji wychodzącej/przychodzącej

Zgłaszam pomysł, wprowadzenia ciekawą funkcjonalność na koncie bankowym.
Wprowadzenie zegara który odmierzałby czas do najbliższej sesji wychodzącej/przychodzącej.

Zawsze musiałem się zastanawiać - zdążę na najbliższą sesję, czy nie.

Nie wiem czy w jakimś innym banku taka funkcjonalność istnieje jeśli tak to w nielicznych bankach, mbank byłby bardzo innowacyjny ;)


"Transakcje nietypowe"

Moje ostatnie wakacje w Brazylii spowodowały zablokowanie mojej karty płatniczej, z powodu "nietypowych transakcji". Jej odblokowanie możliwe było dopiero po powrocie, przez mLinię. Czy nie można by po prostu dodać w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej opcji samodzielnego jej odblokowania, potwierdzanego kodem jednorazowym? Np. w takiej formie "Stwierdziliśmy nietypowe dla Ciebie transakcje. Potwierdź że jesteś w np. Brazylii" TAK NIE Kod jednorazowy i po kłopocie.


Lichwa & mbank

Bardzo proszę usiądzie przy Stole negocjacyjnym i zastanówcie się jak oszukuje Was wszystkich bank, w którym powierzyliście swoje środki finansowe. Proszę przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób w jaki bank to wykonuje z formy tzw. Lichwy

Czy wiesz, że 8o % dóbr wytwarzanych na świecie konsumuje tylko 2o % populacji? Niezależnie gdzie mieszkasz…w/g. prawa, Pareto najprawdopodobniej przez osiemdziesiąt proc. swojego życia korzystasz tylko z dwudziestu proc. przedmiotów, które posiadasz w domu.

Osiemdziesiąt procent środków pieniężnych, posiada dwadzieścia procent osób sprawujących tzw. władze na świecie. tj. między innymi państwo Vatican, Bank


Tylko dwudziestoma procentami kapitału dysponuje – osiemdziesiąt procent ludności niezależnie gdzie mieszkasz
Z wyrazami szacunku pozdrawiam

autor zielonej strony w t ł a kolorze...
http://www.neooen.bloog.p...


Emaxy i lokaty dla osób z izzyKontem

To co w innych bankach jest standardem przy kontach "junior", w mBanku nie można się tego doprosić od 10 lat bo na forum był ten temat poruszany wiele razy i były też obietnice że będzie to zmienione.
Wszystkie konkurencyjne banki dopuszczają niepełnoletnich do rachunków oszczędnościowych i lokat bez żadnych problemów.

Tutaj natomiast wita nas komunikat "Główny wnioskodawca musi posiadać minimum 18 lat, lub 13 lat dla konta typu izzy.".
Sugestie przez system dyspozycji trafiają niestety w próżnię.


Komentuj z innymi

Ankieta