Pomysły

możliwość wydruku potwierdzenia przelewu po jego dokonaniu odrazu

-2 pkt.

możliwość wydruku potwierdzenia przelewu po jego dokonaniu dotychczas potwierdzenie po można wydrukować lub odebrać pdf po jego zaksięgowaniu czyli robiąc zakupy np na allegro robisz dziś przelew jutro masz potwierdzenie i po co jak już będzie zaksięgowany a od razu to jest możliwość że sprzedawca ci wyśle towar od razu


Dopóki można odwołać transakcję, nie można wydrukować potwierdzenia.


Odpowiedzi

6

nie mozna drukować czegoś co nie zostało zrealizowane
potwierdzam, nie ma realizacji zanim przelew nie dojdzie

na tę chwilę nie ma możliwości technicznych weryfikacji przelewów
gdyby była to i tak by trzeba czekać to kolejnej sesji wychodzącej, bo przecież przelew można anulować


Jak mozna potwierdzac transakcje ktora jeszcze nie miala miejsca, poza tym czesto mi sie zdaza ze ludzie wysylaja potwierdzenia przelewow. Nie wiem po co, bo ja nie zrealizuje zamowienia, do momentu az fizycznie pieniadze nie beda na koncie...


Pomysł by był dobry, gdyby po wydrukowaniu przelewu nie można by anulować przelewu. Mógłby być taki skrypt, który blokowałby anulowanie przelewu po wydrukowaniu potwierdzenia operacji albo jakieś dodatkowe pole wyboru przy tworzeniu przelewu, które po zaznaczeniu blokowałoby anulowanie przelewu po jego zatwierdzeniu. Za to taki przelew miałby możliwość wydruku potwierdzenia natychmiast po jego złożeniu. I tylko w takiej sytuacji pomysł uważam za dobry.


Na tym polega potwierdzenie, że dostajesz je wtedy kiedy system rzeczywiście wykona przelew wiec co bank ma potwierdzić skoro jeszcze nie wykonał przelewu.
Robiąc przelew zlecasz jego wykonanie co nie jest jednoznaczne z jego wykonaniem od razu. Twój przelew trafia do kolejki i czeka na sesje wychodzące których jest kilka w ciągu dnia.
Przelew jest wykonywany od razy kiedy przelewasz pieniądze między kontami tego samego banku i wtedy sprzedawca nie potrzebuje potwierdzenia bo od razu widzi pieniądze na swoim koncie a to jest najlepsze z możliwych potwierdzeń :)


@pigwa - ale zawsze można zrobić opcję wykonania przelewu z datą bieżącą, bez możliwości anulowania dla osób, którym zależy na wydrukowaniu potwierdzenia przelewu.


Potwierdzenie można wydrukować najwcześniej kiedy ma to sens: dopóki możesz odwołać transakcję, nie można wydrukować potwierdzenia. To jest zabezpieczenie - żebyś nie mógł wysłać potwierdzenia, po czym wycofać się z operacji.