Pomysły

Zachowanie starego mBanku dostępnego

20 pkt.

Od jakiegoś czasu robi się głośno na temat nowej wersji mBanku 2.0. Mój pomysł polega na tym, aby zachować stary mBank 1.0 dostępny tak długo, jak długo co najmniej 1/3 klientów będzie z niego w dalszym ciągu korzystać. Tyle w skrócie. Jestem przeciwny migracji na siłę! Już po pierwszej prezentacji wielu nabiera wątpliwości czy aby nowy system na pewno będzie wygodny w użyciu, czy nie będzie w nim przerostu formy nad treścią i czy będzie działał poprawnie również na starszych urządzeniach. Nie jest moim celem krytykować nowy mBank, tym bardziej, że jeszcze nie został uruchomiony. Być może ci narzekający nie mają racji a nowy system okaże się rynkowym hitem! Być może. W każdym razie jestem za tym, aby to rynek powiedział, który mBank jest lepszy. Rynek, czyli klienci, którzy z danej wersji systemu korzystają bądź unikają. Poza tym ludzie mają różne preferencje. Jednym bardzo podobają się wykresy i inne bajery a inni wolą prostotę i przejrzystość. Gdyby klientów z jednej kategorii było bardzo mało (np. 2%), nie opłacałoby się dla nich utrzymywać oddzielnego systemu. Ale 1/3 to już jest coś, prawda? Dlatego głosujcie tutaj za tym, aby to ilość logujących się klientów decydowała o utrzymaniu mBanku 1.0. Nie głosujemy tutaj za wyższością konkretnej wersji ale za tym, żeby obie działały.


Odpowiedzi

20

Chociaż od początku nowy nie podobał mi się, to zostawiłem sobie czas na oswojenie się z nim. Wiadomo, że "nowe" wzbudza czasami sprzeciw tylko dlatego, że nie jest jak "stare". Dziś mogę już z pełnym przekonaniem wydać opinię: NIEWYPAŁ.
Szata graficzna jak dla dzieci, intuicyjność obsługi znacznie niższa niż poprzednio, czytelność i przejrzystość makabryczna. Podstawowe zasady przy konstruowaniu tego typu stron: unikać zbędnych bodźców wzrokowych; przyjazny dla oka dobór tła i znaków(czcionki,piktogramy itp.); trafność nazw i logiczne grupowanie zagadnień; układ geometryczny czyli zagospodarowanie płaszczyzny z uwzględnieniem fizjologii postrzegania. Może ktoś z Użytkowników wskaże choć jedną zasadę, która została zrealizowana bardzo dobrze,bo ja nie znajduję.
Wprawdzie "każdy śpiewać może,trochę lepiej lub trochę gorzej", ale dlaczego mBank przymusza mnie do słuchania tego "śpiewu" ?


Niech choćby w nowym systemie była opcja "light" bez ładowania grafik.


Nie wierzę, że do tego dojdzie. Ale to by ułatwiło korzystanie z mBanku.


Likwidacja na siłę starego layoutu na stronie WWW i przymuszanie do korzystania z tego oczojebnego kafelkowego festiwalu to PORAŻKA - ogromny MINUS dla mBanku.


Używam wprawdzie w większości nowego interfejsu, ale stary się przydaje, zwłaszcza gdy w nowym coś się sypie (a przy stopniu jego skomplikowania nietrudno o to).

Na przykład ostatnio nie mogłem zrobić przelewu do U.S., coś się stronie pomieszało w danych sesyjnych, a nie mogłem zresetować przeglądarki, bo miałem za dużo ważnych stron pootwieranych - stary serwis uratował mnie przed potencjalnych tłumaczeniem się w urzędzie.


Zgadzam się - ten nowy interfejs to jest jedna wielka PORAŻKA. Funkcjonalność jest BEZNADZIEJNA. Od tych wszystkich kolorów i animacji tylko bolą oczy! Osobiście używam kilku kont, w tym jednego specjalnie do przelewów przychodzących z zewnątrz i w starym interfejsie od razu po zalogowaniu wszystko było widoczne i czytelne. W nowym jest tylko jakiś idiotyczny pasek złożony tylko z 2 kont i zero istotnych informacji. Totalny bałagan i chaos.


Rozumiem powody zglaszajacego prosbe, ale to niestety jest nie do zrealizowania, a oto powody dlaczego:

1/ utrzymanie dwoch roznych infrastruktur informatycznych (bo nie wierze zeby nowy mBank dzialal w starej infrastrukturze) jest bardzo kosztowne

2/ sam mialem obawy przed wprowadzeniem nowego systemu, jednak teraz gdy go wyprobowalem to stwierdzam ze jest ladniejszy, bez utraty jego wczesniejszej, najwiekszej zalety: prostoty.


Popieram. Acz wątpię w realizację :-(


myślę że skórka z starym wyglądem a nowym silnikiem wystarczy, patrząc na nową stronę ilość informacji, obrazków itp. troche przytłacza.


Jak spieprzycie interfejs banku jak allegro zje... swój, to przyrzekam że zmienię bank (konto prywatne i firmowe). Bank to są cyferki i tabelki a nie jakieś latające gówna, sorry ale jak przeczytałem przed chwilą o tym projekcie to mnie szlag trafił ...


Popieram pomysł zachowania starego systemu. Logując się po raz pierwszy do alior sync pomyślałem "Ci ludzie nie traktują klientów poważnie". Obawiam się, że to będzie podobne.


ja chce zostac przy obecnym wygladzie - niech amerykanin nie wprowadza tutaj swoich rządów


ja chce nowy mbank, nie moge sie doczekac.


stary interfejs ma MEGA wadę... nie można poupychać tylu reklam jak w nowym :)

Blom


Stary interfejs pomimo pewnych swoich wad jest funkcjonalny, natomiast obawiam się, że w przypadku nowego cała para pójdzie w gwizdek i pojawią się nowe, efektowne bajery, ale kosztem funkcjonalności oraz intuicyjności.


Korzystanie z banku polega na cyfrach i tabelach. Bank to nie zabawka.


Nie chcę żeby było tak ja w przypadku Gmaila - ponowne uczenie się interfejsu jest denerwujące...