Promocja. Tylko do 30.11.2020 r. Wpisz kod OGNISKO i zyskaj

Ubezpiecz nieruchomość i ciesz się spokojem we własnym domu. Ubezpieczenie kupisz szybko i wygodnie online - w naszym serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej.

 

Wypełnij wniosek i sam zdecyduj, jak szerokiej ochrony potrzebujesz. Dla kompleksowej ochrony wybierz formułę All Risk, która zapewnia najszerszy zakres ubezpieczenia. Ubezpieczenie w innym wariancie chroni tylko od określonych zdarzeń, nie dając tak pełnej ochrony, nawet jeśli wybierzesz wariant Optymalny i uzupełnisz go o dodatkowe ryzyka objęte ochroną.

 

Ogień i inne zdarzenia losowe, kradzież, zalanie, stłuczenia szyb i elementów szklanych, przepięcia, dewastacja a także OC w życiu prywatnym i Assistance domowy. Od tego wszystkiego możesz ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie. Za ubezpieczenie zapłacisz tak jak Ci wygodnie, jednorazowo lub nawet w 12 ratach.

 

 

Dlaczego warto?

Kompleksowa ochrona – wariant All Risk

 

„Ubezpieczenie w formule All Risk obejmuje szkody w Twoim domu lub mieszkaniu powstałe wskutek nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Ubezpieczenie działa, gdy zaleje Cię sąsiad, gałąź wybije szybę, okradną Ci piwnicę oraz w wielu innych przypadkach. Ubezpieczenie zapewnia ochronę na wypadek wszelkich zdarzeń, z wyjątkiem tylko tych, które zostały wyłączone na podstawie zapisów w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia”.

Pamiętaj, wszystko co nie jest wyłączone, jest ubezpieczone

Sam decydujesz czego potrzebujesz

 

Dostosuj wariant do swoich potrzeb. Jeżeli chcesz mieć szeroki zakres ochrony, wariant All Risk daje najszerszy zakres ubezpieczenia murów oraz wyposażenia. Pamiętaj, jeśli wybierzesz wariant Optymalny, nie będziesz miał tak szerokiego zakresu, jaki daje All Risk, nawet jeśli dobierzesz do niego dodatkowe elementy ochrony.

Zapłać jak Ci wygodnie – jednorazowo lub w ratach:

 

miesięcznych, kwartalnych, półrocznych

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie nieruchomości?

 • 1.  

  Dla właścicieli mieszkań i domów

  • Ubezpieczysz nie tylko mury i elementy stałe, ale również wyposażenie znajdujące się na terenie Twojej nieruchomości. Ochroną możemy objąć szyby i elementy szklane, w formule All Risk także ceramikę sanitarną oraz ceramiczne lub kamienne pokrycie ścian i podłóg.

   W przypadku domu ubezpieczenie obejmuje również małą architekturę i przytwierdzone do podłoża elementy posesji np. grille murowane, wiaty, fontanny, altany, piaskownice lub panele fotowoltaiczne (montowane na domu lub jako element małej architektury).

   Jeśli wybierzesz ubezpieczenie w formule All Risk, ochrona zostanie rozszerzona o koszty zniszczeń na skutek przepięcia, dewastacji, mrozu, graffiti, a także koszty poszukiwania i usunięcia przyczyny szkody. W przypadku wyboru innego wariantu, za rozszerzenie ochrony o te zdarzenia losowe zapłacisz dodatkową składkę.

 • 2.  

  Dla właścicieli domów w budowie, przebudowie i rozbudowie

  • Ubezpieczysz mury i elementy stałe domu nowobudowanego lub w przebudowie/ rozbudowie od ognia i innych zdarzeń losowych. Ubezpieczysz także elementy na posesji, materiały budowlane, narzędzia.

   Dodatkowo znajdziesz u nas Assistance domowy i OC w życiu prywatnym rozszerzone o OC inwestycji.

 • 3.  

  Dla właścicieli domów, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, do 50% powierzchni

  • Ubezpieczysz swój sprzęt wykorzystywany do działalności i wyposażenie od pożaru, zalania, kradzieży i innych zdarzeń losowych.

 • 4.  

  Dla właścicieli wynajmujących swoje mieszkanie lub dom

  • Ubezpieczysz mury, elementy stałe i przedmioty znajdujące się w wynajętym mieszkaniu od pożaru, zalania i innych zdarzeń losowych.
   Zyskasz zabezpieczenie przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych sąsiadom przez najemcę Twojej nieruchomości dzięki OC najemcy.

 • 5.  

  Dla najemców mieszkań lub domów

  • Zyskasz ochronę jeśli wynajmujesz dom lub mieszkanie od właściciela. Ubezpieczysz swój sprzęt i wyposażenie od pożaru, zalania, kradzieży i innych zdarzeń losowych. Zabezpieczysz się przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych sąsiadom – odpowiedzialność cywilna najemcy.

Wybierz wariant All Risk lub inny wariant, który możesz rozszerzyć o dodatkowe ryzyka

Assistance domowy

Wyciek ze zmywarki, awaria pralki czy pieca? W związku z uszkodzeniami potrzebujesz pomocy ślusarza, szklarza, hydraulika? Z Assistance domowym pokryjemy koszty wizyty specjalisty i naprawy
(do 500 zł za jedną interwencję). W przypadku awarii sprzętów AGD nie jest dla nas istotny ich wiek. Z pomocy fachowca możesz skorzystać aż 3 razy w roku.

Zalało Ci mieszkanie i nie możesz w nim przebywać? Wiatr zerwał dach w Twoim domu? W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia zapewnimy Ci lokal zastępczy lub transport mienia w nowe miejsce.

Elementy na posesji

Ubezpieczyć możesz nie tylko dom i mieszkanie ale np. komórkę, garaż, piwnicę, strych lub pomieszczenie gospodarcze. Wypłacimy Ci odszkodowanie, gdy np. wichura zniszczy Twoje ogrodzenie, drzewo przewróci się na altankę lub burza zniszczy siłowniki w bramie. W zakresie All Risk dodatkowo….odpowiadamy za kradzież mienia z ogrodzonej posesji lub tarasu czy balkonu

Przepięcia

Zabezpiecz swój sprzęt elektroniczny przed niespodziewanym skokiem napięcia bez względu na przyczynę np. w wyniku przerw w dostępie prądu, przepięcia po awarii skrzynki elektrycznej a także w wyniku uderzenia pioruna. Ochrona obejmie m.in. lodówkę, telewizor, komputer, pralkę itp.

OC w życiu prywatnym

Twoje dziecko wybiło szybę w aucie sąsiada? Twój pupil zniszczył sąsiadowi spodnie a może pęknięta rura zalała mu mieszkanie? Z OC w życiu prywatnym nie musisz się martwić o podobne sytuacje. Pokryjemy koszt naprawy szkody, którą spowodujesz Ty lub członek Twojej rodziny, z którym prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe.

 

 

 

Nieruchomość możesz ubezpieczyć w swojej
aplikacji mobilnej.

 

Wystarczy, że zalogujesz się i wybierzesz Finanse → Ubezpieczenia

 

Jak kupić ubezpieczenie?

 

Złóż wniosek online


(w razie pytań skorzystaj z czatu Kliknij teraz)

 

Po zalogowaniu do aplikacji wybierz:

Finanse → Ubezpieczenia → Kup ubezpieczenie → Ubezpieczenie nieruchomości

 
Jak wygląda proces likwidacji szkody?

Zgłoś szkodę telefoniczniewięcej

Zewnętrzny rzeczoznawca wycenia szkodę

Wydajemy decyzję (ok. 30 dni)

Wypłacamy świadczenie osobom upoważnionym

Sprawdź pozostałe ubezpieczenia. Ubezpiecz:

 

Samochód

 • 100 zł zwrotu za zakup OC+AC, 50 zł zwrotu za zakup OC
 • Ubezpieczenie kupisz online, składkę rozłożysz nawet na 12 rat
więcej na temat Samochód
 

Podróż

 • Ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb
 • Ubezpiecz siebie i bliskich nawet w dniu wyjazdu
więcej na temat Podróż
 

Życie i zdrowie

 • Ubezpiecz się na wypadek nowotworu i odbierz 30 zł zwrotu
 • Możesz ubezpieczyć życie i zdrowie swoje, Partnera lub dziecka
więcej na temat Życie i zdrowie

Najczęściej zadawane pytania

 •  

  Jak wypowiedzieć umowę?

  • Możesz zrezygnować z ubezpieczenia:

   • Telefonicznie, zadzwoń do AXA Ubezpieczenia: tel. +48 22 444 70 00 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.
   • Mailowo, napisz na adres: serwis@axaubezpieczenia.pl. Jeśli wyślesz maila z adresu, który wskazałeś jako korespondencyjny we wniosku o ubezpieczenie, nie będziesz musiał dostarczać oryginału podpisanych dokumentów . Jeśli wyślesz maila z innego adresu, AXA poprosi Cię o wysyłkę wypowiedzenia z odręcznym podpisem.
   • Listownie: wysyłając na adres
    AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.,
    ul. Chłodna 51,
    00-867 Warszawa

    

   Ważne:

   • Dla umów zawartych do 02 kwietnia 2019 włącznie - możesz nie wyrazić zgody na przedłużenie umowy na kolejne 12 miesięcy. Niezależnie od terminu złożenia rezygnacji polisa trwa do końca okresu na jaki została zawarta.
   • Dla umów zawartych od 03 kwietnie 2019 - ubezpieczenie możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie jego trwania.
 •  

  Jak odstąpić od umowy?

   • Jeśli zawarłeś ubezpieczenie na okres dłuższy niż 6 miesięcy, masz prawo odstąpić od Umowy ubezpieczenia w ciągu 30 dni, a jeżeli jesteś przedsiębiorcą – w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy.
   • Jeżeli zawarłeś ubezpieczenie przez internet albo przez telefon, możesz odstąpić od umowy ubezpieczenia w ciągu 30 dni od dnia, poinformowania o zawarciu Umowy ubezpieczenia lub od dnia doręczenia Obowiązków informacyjnych z Ustawy o prawach konsumenta, jeżeli jest to termin późniejszy.

    

   Jeżeli odstąpisz od umowy ubezpieczenia, otrzymasz zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony.

Nota prawna

To nie jest oferta. Ubezpieczycielem jest AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. z siedzibą w Warszawie. mBank S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem RAU 11124813/A.

Promocja „Zwrot składki z Kodem OGNISKO”  rozpoczyna się w dniu 12.10.2020 roku i trwa do 30.11.2020 roku. Promocja skierowana jest do Klientów Banku będących osobami fizycznymi zwanych dalej Uczestnikami Promocji, którzy w okresie trwania Promocji spełnią łącznie następujące warunki: 1) są stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadzi na ich rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w złotych polskich, 2) w okresie trwania Promocji dokonają zakupu Ubezpieczenia Nieruchomości  3) nie skorzystają z przysługującego im prawa do odstąpienia od umowy Ubezpieczenia Nieruchomości w ciągu 30 dni od jej zawarcia, 4) wprowadzą do wniosku Kod o treści „OGNISKO”, przy czym znaczenie ma wielkość liter użytych przy wpisywaniu liter Kodu.

Za zakup Ubezpieczenia Nieruchomości uznaje się złożenie wniosku o ubezpieczenie oraz opłacenie składki rocznej bądź pierwszej raty składki.

Promocja nie dotyczy osób, które w okresie od 01.01.2018 r. posiadały Ubezpieczenie Nieruchomości zawarte za pośrednictwem mBanku, w tym również ubezpieczenia, o które wnioskowali w ramach wnioskowania o kredyt hipoteczny.

Uczestnik Promocji, który w okresie trwania Promocji, spełnił ww. warunki uczestnictwa w Promocji, otrzymuje jednorazowy zwrot w wysokości

a)       20% składki rocznej za zakup Ubezpieczenia Nieruchomości w wariancie All Risk lub

b)       10% składki rocznej za zakup Ubezpieczenia Nieruchomości w wariancie Optymalnym

Zwrot zostanie wypłacony na rachunek Uczestnika Promocji, z którego została pobrana składka za Ubezpieczenie Nieruchomości, w terminie do końca miesiąca, następującego po miesiącu, w którym nastąpiło pobranie składki ubezpieczeniowej bądź pierwszej raty składki z tytułu ubezpieczenia.

Regulamin promocji „Zwrot składki z Kodem OGNISKO”  oraz szczegółowe informacje o ubezpieczeniu, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Nieruchomości  na stronie https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-nieruchomosci/nieruchomosci/

Składka miesięczna 27,25 zł została wyliczona na dzień 11.05.2020 r. dla mieszkania o powierzchni 40 m2 znajdującego się na piętrze pośrednim, wybudowanym po 2016 roku w Łodzi, przy wyborze ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk (All Risk), a składkę rozłożono na 12 rat. Wysokość składki płaconej w ratach jest wyższa niż w przypadku składki płaconej jednorazowo. Dla prezentowanego przykładu składka jednorazowa wynosi 285 zł. Twoja indywidualna składka może różnić się od podanej w informacji. Ubezpieczenie tylko dla posiadaczy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w mBanku.

Formuła ubezpieczenia All Risk gwarantuje Ci ochronę od większości ryzyk. To czego nie obejmuje ochrona ubezpieczeniowa wynika z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.