Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz za granicę czy podróżujesz po Polsce, ubezpieczenie podróży to jedna z ważniejszych  rzeczy, o jakiej powinieneś pomyśleć przed wyjazdem. Jeśli przebywasz w Polsce, ubezpieczenie kupisz nawet w dniu wyjazdu. Twoja ochrona zacznie działać już 3 godziny po jego zakupie. Wniosek złożysz w kilka chwil, wygodnie w Twojej aplikacji mobilnej lub w serwisie transakcyjnym. Możesz ubezpieczyć siebie i towarzyszy podróży.

 
Sprawdź, kiedy pomogą Ci ubezpieczenia podróży

W trakcie podróży zagranicznej straciłeś bagaż? Przewoźnik uszkodził lub zagubił Twoją walizkę? W wyniku kradzieży z włamaniem lub rabunku utraciłeś przenośny sprzęt elektroniczny? W tej sytuacji możesz liczyć na wypłatę odszkodowania.

Podczas podróży zagranicznej ukradziono lub uszkodzono Twoje dokumenty? A może je zgubiłeś? AXA nie zostawi Cię z tym samego. Wystarczy, że skontaktujesz się z Centrum Alarmowym, a otrzymasz informacje w jaki sposób uzyskać dokumenty zastępcze. Zgubiłeś kartę kredytową lub Ci ją skradziono? AXA zapewni pomoc przy zablokowaniu Twojego rachunku bankowego.

Wydarzył się nagły wypadek? Potrzebujesz pomocy lekarza, transportu medycznego, ? To duże koszty, zwłaszcza jeśli przebywasz za granicą. Z ubezpieczeniami podróży AXA może wypłacić Ci świadczenie, pomoże zorganizować pomoc medyczną oraz może zwrócić koszty rehabilitacji na terenie Polski

Nieumyślnie wyrządzisz  szkodę  osobie trzeciej? Uszkodziłeś rzeczy należące do tej osoby albo z Twojej winy ktoś doznał obrażeń ciała? Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zadba o to, aby poszkodowana osoba otrzymała odszkodowanie

Dlaczego warto kupić ubezpieczenia podróży?

 • Wybierzesz zakres ochrony dostosowany do swoich potrzeb
 • możesz się ubezpieczyć nawet w dniu wyjazdu
 • jest zawsze pod ręką w Twojej aplikacji mobilnej
 • AXA może pokryć koszt twojego pobytu w szpitalu a także koszt zakupu leków i transportu medycznego
 • AXA pomoże Ci, gdy zgubisz lub uszkodzisz w podróży swój bagaż
 • AXA ubezpieczy także Twój sprzęt sportowy

 

Ubezpieczenia podróży kupisz w swojej aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym. Sprawdź, jak złożyć wniosek w aplikacji

 

 

Zaloguj się do aplikacji mobilnej.

Potem wybierz: Finanse > Ubezpieczenia > Ubezpieczenie podróży

 

 

Określ gdzie, kiedy i z kim jedziesz.

Gotowe.

 
Tak ubezpieczenia podróży pomogły:

Adam, 27 lat

Jak co roku jeżdżę ze znajomymi w Alpy na narty. W tym roku pech. Wywróciłem się na snowboardzie. Okazało się, że mam złamanych 7 żeber i 12 pęknięć innych kości. Całe szczęście miałem ubezpieczenie podróżne. Przetransportowano mnie do szpitala, wykonano badania, podano leki. Ubezpieczyciel opłacił mój powrót do kraju (1500 zł) i hospitalizacji za granicą (7000 euro). Warto się ubezpieczyć.

Danuta, 45 lat

Ferie z dziećmi za granicą, a tu masz, wypadek. Poślizgnęłam się na chodniku przed naszym hotelem. Złamanie główki kości ramiennej. Konieczna była natychmiastowa operacja. Dobrze, że pamiętałam o ubezpieczeniu. Kosztowało tak niewiele, a ubezpieczyciel zapłacił za moją operację prawie 15 tys. euro. Pokrył też koszt transportu do kraju.

Ubezpieczenia podróży to niewielka cena za Twój spokój. Sprawdź co możemy objąć ochroną (w zależności od wariantu)

 • 1.  

  Przy ubezpieczeniu podróży na terytorium Polski zakresem objęte są m.in.:

   • następstwa nieszczęśliwych wypadków

   • koszty leczenia i rehabilitacji

   • odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym (a dodatkowo również odpowiedzialność cywilna związana z amatorskim uprawianiem sportu)

   • sprzęt sportowy

 • 2.  

  Przy ubezpieczeniu podróży zagranicznej zakresem objęte są m.in.:

   • następstwa nieszczęśliwych wypadków

   • koszty leczenia i natychmiastowej pomocy assistance

   • koszty rehabilitacji na terenie Polski

   • odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym (a dodatkowo również odpowiedzialność cywilna związana z amatorskim uprawianiem sportu)

   • opóźnienie lotu

   • bagaż podróżny, m.in. od kradzieży z włamaniem, uszkodzenia, zaginięcia

   • sprzęt sportowy od kradzieży z włamaniem lub rabunku

   • koszty rezygnacji z podróży zagranicznej lub jej przerwania

Ubezpieczenia podróży zapewnią kompleksową ochronę. Sam wybierasz jeden z kilku wariantów, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb.

 
Jak zgłosić szkodę?

W ciągu 48 godzin od wystąpienia zdarzenia skontaktuj się telefonicznie z Centrum Alarmowym

Udziel niezbędnych informacji o swoim ubezpieczeniu i wskaż jakiej pomocy potrzebujesz

Poczekaj na organizację pomocy. Centrum Alarmowe pokrywa wszelkie koszty usług zgodnie z posiadanym zakresem ubezpieczenia

 
Ubezpieczenia podróży kupisz w aplikacji mobilnej. Jeszcze jej nie masz?

Koniecznie pobierz ją na swój telefon.

 

 

 

Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS - Apple), Google Play (Android), AppGallery dla telefonów Huawei z usługami Google. Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma system operacyjny w wersji minimum Android 5.0 lub iOS 10.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek.

 

Nota prawna

To nie jest oferta. Ubezpieczycielem jest AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. z siedzibą w Warszawie. mBank S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem RAU 11124813/A.


Pod ubezpieczeniami podróży rozumiemy ubezpieczenie Indywidualnych podróży Kontynenty na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ubezpieczenia podróży indywidualnych Kontynenty MultiTravel, obejmujący swoim zakresem podróże zagraniczne z wyjątkami wynikającymi z Ogólnych warunków ubezpieczenia.

 

Szczegółowe informacje o ubezpieczeniu, w tym warunki, ograniczenia, wyłączenia odpowiedzialności i limit świadczeń, dostępne są w Ogólnych warunkach ubezpieczenia na stronie: https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-turystyczne-podrozne/   

W ofercie mBanku są dostępne następujące warianty Ubezpieczenia indywidualnych podróży Kontynenty na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ubezpieczenia podróży indywidualnych Kontynenty MultiTravel, opisane w OWU:

Polska - możesz wybrać jeden z trzech wariantów: XSmall, Small, Large.

Europa - możesz wybrać jeden z trzech wariantów: Light, Basic, Premium

Świat - możesz wybrać jeden z trzech wariantów: Basic, Premium, Maximum

Jeśli chcesz kupić inny wariant, skontaktuj z AXA Ubezpieczenia TUiR SA

 

Średnia liczba ubezpieczanych podróży przez internet pochodzi z wewnętrznych danych mBanku S.A. za okres od 01.01.2019 r. do 31.07.2019 r.