mBank jest organizacją dbającą o środowisko naturalne. Od kilku lat realizujemy projekt „#mBank Jest Eko”. Pod tym hasłem kryją się wszelkie inicjatywy, których celem jest zmniejszanie naszego negatywnego wpływu (bezpośredniego i pośredniego) na klimat i środowisko.

[102-11] 

Są to na przykład akcje pracownicze i specjalna sekcja w intranecie mBanku, gdzie budujemy świadomość, promujemy postawy proekologiczne i generujemy nowe pomysły – co jeszcze możemy zrobić, aby być bardziej eko. Są to również inicjatywy systemowe, które zmniejszają zużycie zasobów, takich jak woda, energia i papier, oraz eliminują plastik

W 2020 roku zrezygnowaliśmy z drukowanych ulotek, a informacje o usługach prezentujemy klientom w formie elektronicznej. Dzięki tej decyzji zaoszczędzimy 5 ton papieru rocznie. Dodatkowo system zarządzania wydrukami i sprawne przejście znacznej części pracowników w tryb pracy zdalnej pozwoliły na zaoszczędzenie 4 mln kartek A4.

Pandemia COVID-19 i ciąg zdarzeń, które z niej wynikają, pokazały nam, że możemy dobrze funkcjonować w opcji „mniej”. Ta refleksja oraz wyzwania środowiskowo-klimatyczne spowodowały, że postanowiliśmy od 2020 roku nie wręczać i nie przyjmować prezentów świątecznych. Pozwoli to zaoszczędzić znaczne ilości papieru, wody, energii oraz mocno zredukować produkcję plastiku i emisję gazów cieplarnianych. Tym samym ograniczamy też negatywny wpływ na środowisko wynikający z transportu kartek i prezentów świątecznych w poprzednich latach. Przyczyni się to również do zmniejszenia stresu i obciążenia pracą, które wynikają z „przedświątecznej gorączki”, dzięki czemu relacje z klientami, partnerami i dostawcami będą bardziej przejrzyste.

pano pano
thumbUp

Nowa siedziba mBanku

Od 20 listopada 2020 roku nasza nowa siedziba znajduje się na ul. Prostej 18 w Warszawie. Jesteśmy głównym najemcą 140-metrowego budynku, będącego częścią kompleksu Mennica Legacy Tower. Budynek jest ekologiczny i wyposażony w nowoczesne technologie. Wieża mBank – bo tak budynek nazwali pracownicy – wyróżnia się licznymi rozwiązaniami minimalizującymi zużycie energii i wpływ na środowisko, które są potwierdzone certyfikatem BREEAM. Na podziemnym parkingu znajdują się także miejsca postojowe dla trzystu rowerów.

Wyniki wyszukiwania: