W 2019 roku po raz kolejny byliśmy partnerem bankowym Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ramach współpracy obsługiwaliśmy pod względem finansowym 27. Finał WOŚP, który odbył się 13 stycznia, jak również całoroczną działalność fundacji.

Podczas 27. Finału WOŚP mBank był odpowiedzialny za:

  • organizację transportu gotówki z 1700 miejsc w całej Polsce, a także jej przeliczenie i zaksięgowanie na rachunku Fundacji,
  • dostarczenie 700 terminali do wolontariuszy i do oddziałów mBanku oraz przyjęcie i rozliczenie datków przyjętych przez terminale,
  • wyposażenie sztabów WOŚP w liczarki do bilonu,
  • organizację oddziału bankowego w głównym sztabie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, w tym przeszkolenie ponad 40 obsługujących go osób.

Powyższe inicjatywy zaangażowały ponad 1000 pracowników banku z różnych obszarów.

Oprócz wsparcia usługami bankowymi, przekazaliśmy na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 3,7 mln zł:  2 mln zł w ramach akcji „100 tys. zł za 100 wpłat” oraz 1,7 mln zł  z licytacji ponad 40 dzieł sztuki z własnej kolekcji.

Od 25 grudnia 2018 roku aż do 27. Finału każdego dnia, w którym zarejestrowaliśmy co najmniej 100 wpłat naszych klientów na konto WOŚP, przekazywaliśmy dodatkowe 100 tys. zł. Klienci nie zawiedli, dzięki czemu mBank przekazał łącznie 2 mln zł. Podczas 27. Finału odbyła się ponadto pierwsza w historii WOŚP stacjonarna aukcja dzieł sztuki w domu aukcyjnym DESA Unicum. Przekazaliśmy na nią ponad 40 dzieł sztuki z kompletowanej latami kolekcji. Łączna kwota uzyskana z licytacji to 1,7 mln zł, którą w całości przekazaliśmy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Na co dzień zajmujemy się obsługą bankową fundacji. Dzięki indywidualnie wynegocjowanym warunkom ma ona zapewnioną maksymalną skuteczność w operowaniu zebranymi środkami.

Festiwal Pol’And’Rock

W 2019 roku ponownie byliśmy partnerem strategicznym letniego festiwalu muzycznego Pol’and’Rock (dawniej Przystanek Woodstock), organizowanego w Kostrzynie nad Odrą przez Fundację WOŚP jako podziękowanie dla wszystkich wspierających jej działania.

Ważną częścią festiwalu jest Akademia Sztuk Przepięknych, którą objęliśmy mecenatem, a nasi pracownicy w szeregach Pokojowego Patrolu wsparli jej organizację. Akademia jest miejscem spotkań, dyskusji, warsztatów oraz aktywności edukacyjnych i społecznych, animowanych przez kilkadziesiąt organizacji pozarządowych.

Dla uczestników festiwalu przygotowaliśmy niespodzianki: promocyjny rachunek dla nowych klientów, dzięki któremu mogą uzyskać 140 zł premii za aktywność, a także 10 tys. kart debetowych ze specjalnym wizerunkiem nawiązującym do Festiwalu, zaprojektowanym przez Jurka Owsiaka. Karta dostępna była zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów banku.

Wyniki wyszukiwania: