nauka przez zabawę

Każda okazja jest dobra, by zaprzyjaźniać się z matematyką!

Przyjęło się, że uczenie matematyki to zadanie szkoły, nie rodziców. Jednak matematyka to nie same wzory i zadania, których dziecko uczy się i rozwiązuje w szkolnej ławce. Matematyka to otaczający nas świat, a umiejętności logicznego myślenia dziecko uczy się od pierwszych dni życia. Układanie wieży z klocków, gotowanie, segregowanie prania, robienie listy zakupów – te i inne czynności, które codziennie wykonujemy w  domu są wspaniałym pretekstem do nauki matematyki. Dlatego to także, a może nawet przede wszystkim, od rodziców zależy, czy dziecko zrozumie i polubi matematykę. A to będzie procentować całe życie.

Ile matematyki w ekologii

Książka „Matematyka na zielono” odkrywa matematykę w przyrodzie, pozwala też rozumieć zmiany klimatyczne i naszą rolę w ochronie planety. Zawiera kilkaset matematyczno-ekologicznych ciekawostek, zadań i quizów. Zachęca również do rodzinnych dyskusji o zmianie nawyków i prowadzeniu bardziej ekologicznego życia.

kompendium inspiracji

Zastanawiasz się, jak pomóc dziecku zrozumieć matematykę? Skończyły się już pomysły? Nie martw się! Książka „Matematyka jest wszędzie” jest właśnie po to, by wspólnie sięgnąć po nowe inspiracje. Nasze propozycje pomogą całej rodzinie wyruszyć w matematyczną podróż. Drzwi do fascynującego świata matematyki właśnie się otwierają.

nigdy nie jest za wcześnie

Chcesz przygotować dziecko na spotkanie ze szkołą tak, aby nie zaczynało edukacji z negatywnym nastawieniem do matmy? Nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna, a książka „Dziecinnie prosta matematyka” pokazuje, jak dzięki odpowiednim zabawom, w bardzo prosty i naturalny sposób, kształtować umiejętności matematyczne dzieci od najmłodszych lat.

w kuchni, na mapie i w szafie z zabawkami

Jak zrobić matematyczny szyfr? Co ma wspólnego porządek w pokoju z matematyką? Jak sprawiedliwie podzielić trzy jabłka na cztery osoby? Obejrzyjcie cykl filmów z cyklu „Matematyka jest wszędzie”, które powstały we współpracy z Fundacją „Nauka. To Lubię”.

Matematyka jest dziedziną tak poważną, że nie wolno zmarnować żadnej okazji, by uczynić ją bardziej zabawną

Ustawienia Cookie