ucz dziecko przez zabawę – edukacja procentuje na całe życie!

Panuje przekonanie, że edukacja matematyczna to zadanie dla szkoły, nie dla rodziców. A niemowlaki są zbyt małe, żeby mogły opanować choćby podstawowe umiejętności w tym zakresie. Nic bardziej mylnego! To właśnie okres przedszkolny jest kluczowy w rozbudzaniu i rozwijaniu naturalnych zdolności najmłodszych. Potem jest już coraz trudniej.

Książka „Dziecinnie prosta matematyka” to efekt wspólnej pracy trzech autorek: Moniki Jędrzejewskiej – psycholożki, Moniki Jaworskiej i Katarzyny Nawrockiej-Skolimowskiej – nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej. Autorki wykorzystały swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki temu mogły zaproponować takie aktywności, które nie wymagają długotrwałych przygotowań i dodatkowych kosztów.

Zabawy są dostosowane do konkretnych etapów rozwoju dziecka – do ich możliwości i preferencji. Książka zawiera też wiele przydatnych informacji z zakresu psychologii rozwoju dziecka. Obala przynajmniej kilka powszechnych mitów na temat tego, co dzieci powinny robić lub nie w danym wieku. Na przykład taki, że trzylatki powinny być gościnne i dzielić się zabawkami.

  • dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 0-6 lat
  • wczesna edukacja matematyczna okiem psychologa, metodyka i nauczyciela
  • niezliczone inspiracje i pomysły na wspólne, budujące więź zabawy
  • ciekawe i sprawdzone w praktyce aktywności z dzieckiem
  • podpowiedzi, jak kształtować i rozwijać matematyczne zdolności
  • do pobrania w formie bezpłatnego e-booka
pdf

Matematyka jest dziedziną tak poważną, że nie wolno zmarnować żadnej okazji, by uczynić ją bardziej zabawną

Ustawienia Cookie