Opłaty za prąd, gaz, telefon, a może przelewy do tych samych odbiorców? Co miesiąc musisz pamiętać o regulowaniu swoich płatności. Pozwól nam je uprościć.

 
Dlaczego warto korzystać z płatności cyklicznych?

Nie musisz już zlecać pojedynczych przelewów - Twoje rachunki będą opłacały się "same" bez względu na to, gdzie będziesz.

Nie musisz pamiętać, kiedy mija termin płatności. Wystarczy, że zapewnisz środki na rachunku, a należność będzie pobierana przez system mBanku i przesyłana do banku Odbiorcy.

Możesz kontrolować swoje wydatki bo wszystkie płatności masz dostępne w historii transakcji w serwisie transakcyjnym.

Przelewy realizowane w pełni elektronicznie, co minimalizuje możliwość powstania drobnych błędów, zdarzających się podczas zlecania przelewów ręcznie.

 •  

  Skorzystaj z wygodnych rozwiązań, które pozwolą Ci automatycznie opłacić Twoje rachunki.

 • Zaloguj się do serwisu transakcyjnym i wybierz zakładkę: Płatności → Płatność cykliczna

Zobacz, w jakich sytuacjach przyda Ci się:

Zlecenia stałe przyda Ci się, gdy wykonujesz regularne płatności, o stałych kwotach i w stałych odstępach czasu.

Zaplanuj pierwsze zlecenie samodzielnie w serwisie transakcyjnym. Wskaż kwotę, odbiorcę, tytuł płatności, częstotliwość, daty realizacji przelewów oraz datę rozpoczęcia i zakończenia zlecenia. Potem zostaje Ci tylko dopilnowanie, żeby na rachunku była odpowiednia kwota, w dniu kiedy przelew wyślemy z Twojego konta.

Seria przelewów to wygodny sposób, dzięki któremu zlecisz jednocześnie kilka płatności do tego samego odbiorcy.

Możesz z niej skorzystać, gdy chcesz przelewać różne kwoty i z nieregularną częstotliwością. Serię przelewów zlecisz ze swojego konta na dowolny rachunek bankowy w Polsce, wyłącznie przez serwis transakcyjny. Dla każdego przelewu możesz wpisać inną kwotę i tytuł. Twoja seria przelewów będzie aktywna do momentu wykonania ostatniej płatności.

Usługa stałego doładowania telefonu polega na automatycznych zasileniach telefonu komórkowego na określoną kwotę, w określonym przez Ciebie czasie (np. co 30 dni). Pieniądze za doładowanie pobieramy automatycznie z Twojego rachunku, dzięki czemu nie musisz pamiętać o konieczności zasilenia konta – mBank robi to za Ciebie.

Jeśli nie chcesz pamiętać o regulowaniu cyklicznych opłat za energię, czynsz, telefon, czy składki ubezpieczenia skorzystaj z polecenia zapłaty. Wystarczy, że zapewnisz środki na rachunku, a należność będzie pobierana automatycznie i przesyłana do banku Odbiorcy. Z polecenia zapłaty możesz skorzystać, gdy chcesz regulować płatności u wymienionych odbiorców:

 • ON Polska S.A.
 • Krajowa Izba Doradców Podatkowych
 • MPGK Krosno Sp. z o.o.
 • MPO w m.st. Warszawie Sp. z o.o.
 • Netia S.A.
 • Orange Polska S.A.
 • P4 Sp. z o.o.
 • PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.
 • Polkomtel Sp. z o.o.
 • Stoen Operator Sp. z o.o.
 • T-Mobile Polska S.A.
 • TAURON Dystrybucja S.A.
 • TAURON Sprzedaż GZE Sp. z o.o.
 • TAURON Sprzedaż Sp. z o.o.
 • TopCard Sp. z o.o.
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A.
 • Unum Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Z pomocą tej usługi możesz regulować wszystkie faktury w jednym miejscuPłatności automatycznie pojawiają się w serwisie transakcyjnym w zakładce Nadchodzące płatności i będą czekały na Twoją decyzję. Wystarczy, że je zaakceptujesz, a pieniądze dotrą na czas do odpowiednich odbiorców. Możesz w ten sposób regulować swoje comiesięczne zobowiązania, np. za energię, gaz.  W odróżnieniu od polecenia zapłaty Qlips daje Ci możliwość, aby za każdym razem zweryfikować dane jakie dostawca przesłał do banku. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad tym jaką kwotę pobierzemy z Twojego rachunku i wyślemy do dostawcy.

Masz pytania dotyczące płatności cyklicznych? Tu możesz znaleźć odpowiedź

Zlecenia stałe

 •  

  Jak uruchomić zlecenie stałe w serwisie transakcyjnym?

  • Zaloguj się na swoje konto w serwisie transakcyjnym i wejdź w Płatności.  Z menu w Płatnościach cyklicznych wybierz Zlecenie stałe.

   Określ częstotliwość przelewów, kwotę i tytuł. Możesz wpisać datę końcową zlecenia stałego oraz zdecydować kiedy ma być wysłany przelew, gdy data przelewu przypada na dzień wolny.

   Możesz również włączyć opcję "Ponawiaj próbę przez 3 dni", a w sytuacji, gdy nie będzie wystarczającej kwoty na rachunku będziemy próbowali wysłać przelew przez 3 dni.

   W każdej chwili możesz samodzielnie zmienić lub usunąć zlecenie stałe.

 

Seria przelewów

 •  

  Jak ustanowić serię przelewów w serwisie transakcyjnym?

  • Zaloguj się na swoje konto. Wejdź w Płatności, Przelewy, w części z Płatnościami Cyklicznymi znajdziesz Serię przelewów.

   Wskaż z listy nazwę odbiorcy, jeśli jego dane masz zapisane w książce odbiorców lub wcześniej wykonywałeś do niego przelew. Możesz też utworzyć nowego odbiorcę, kliknij Kontynuuj przelew do wpisanego odbiorcy.

   Wybierz rachunek, z którego chcesz wykonać serię przelewów oraz podaj numer rachunku odbiorcy.

   Wpisz kwoty przelewów, tytuły oraz określ datę ich realizacji. Jeśli chcesz dodać kolejny przelew w tej serii skorzystaj z opcji Dodaj kolejny przelew do tego odbiorcy.

   Maksymalnie możesz zdefiniować 24 płatności w ramach jednej serii. Wpisz swoją nazwę dla tej serii przelewów.

   Jeśli chcesz otrzymać SMS o niewykonanych płatnościach zaznacz opcję „Powiadamiaj SMS-em o niezrealizowanych transakcjach”. Opcja ta aktywuje płatne powiadomienia SMS (20gr/SMS), dla wszystkich przelewów wykonywanych z wybranego rachunku.

   Jeśli wybierzesz „Ponawiaj próbę wykonania przez 3 dni”, będziemy próbowali zlecić przelew przez 3 kolejne dni, gdy na Twoim koncie zabraknie środków w zaplanowanym dniu.

   Kliknij Wyślij przelew, zatwierdź transakcję hasłem SMS-owym lub przez mobilną autoryzację.

    

   Dodatkowe informacje:

   Przelewy, które zlecisz w serii z datą przypadającą na dzień wolny, wyślemy przed tym dniem wolnym (np. przelew zaplanowany na niedzielę wykonamy w piątek).

   Serię przelewów możesz również zdefiniować podczas przelewu jednorazowego. Wybierz opcję „Zamień na serię przelewów” i tam podaj szczegóły płatności.

 

Doładowanie stałe

 •  

  Dla kogo jest stałe doładowanie?

  • Stałe doładowanie telefonu w mBanku dostępne jest dla użytkowników telefonów w sieciach: Orange, Plus, T-mobile, Play, Heyah oraz NJU mobile. Nie trzeba być posiadaczem danego numeru telefonu, aby móc ustawić na nim stałe doładowania. Dzięki temu możesz wygodnie zasilać telefon np. dzieciom, rodzicom, czy też pracownikom swojej firmy.

 •  

  Jak ustanowić stałe doładowanie?

  • Zaloguj się do serwisu transakcyjnego, wybierz zakładkę Płatności, a następnie w części Płatność Cykliczna wybierz Doładowanie Stałe.

   Uzupełnij nazwę odbiorcy i wybierz rachunek z którego mamy pobierać cyklicznie kwotę doładowania. Wprowadź numer telefonu, który ma być cyklicznie zasilany. Następnie wybierz operatora z listy. Dokonaj właściwego wyboru – pomyłka może spowodować brak zasilenia.

   Wybierz kwotę doładowania. Pamiętaj, aby wybrania kwota pozwoliła na zachowanie ważności konta przy określonej częstotliwości doładowania.

   Uzupełnij nazwę własną zlecenia, abyś mógł łatwo odróżnić doładowanie od pozostałych płatności cyklicznych.

   Wybierz co jaki okres ma być doładowywany telefon i określ datę pierwszego i ostatniego doładowania.

   Powyższe kroki pozwolą Ci cieszyć się wygodą automatycznych zasileń telefonu.

   Pamiętaj, aby po ustanowieniu stałego doładowania nie modyfikować tytułu przelewu zlecenia stałego. Mogłoby to spowodować brak zasilenia telefonu. Stałe doładowanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. To kolejna darmowa usługa w mBanku, z której na pewno będziesz zadowolony.

 

Polecenie zapłaty

 •  

  Jak uruchomić Polecenie Zapłaty?

  • Zaloguj się do serwisu transakcyjnego, następnie wybierz Płatności i Polecenie zapłaty. Uzupełnij dane niezbędne do utworzenia Polecenia zapłaty. Wskaż odbiorcę płatności. Wpisz Identyfikator płatności. Ustal limit, datę ważności polecenia zapłaty.

   Jeśli chcesz możesz nadać własną nazwę poleceniu zapłaty. Sprawdź poprawność wpisanych danych i kliknij Utwórz Płatność.

 

Twoje rachunki (Qlips)

 •  

  Jak uruchomić usługę Twoje rachunki (Qlips)?

  • Zaloguj się do serwisu transakcyjnego i wybierz sekcję Ustawienia>Asystent Płatności> Propozycje płatności przygotowane na podstawie faktur od wybranych dostawców. Następnie wybierz dostawców, których faktury chcesz opłacać.