•  

  Przelewy do odbiorcy zdefiniowanego

  • Przelew do odbiorcy zdefiniowanego należy do chętnie wykorzystywanych przelewów przez naszych klientów. Głównie dlatego, że aby go wykonać nie trzeba za każdym razem wypełniać danych odbiorcy. Można więc wykorzystać ten rodzaj przelewu np. do przelewania kieszonkowego dla dzieci czy opłaty za wynajem mieszkania.

   Jeżeli chcesz wykonywać przelewy do odbiorcy (odbiorców) zdefiniowanych, najpierw musisz taki przelew zdefiniować (czyli zapisać odbiorcę oraz dane przelewu). Dodanie, czyli definiowanie przelewu, autoryzujesz hasłem smsowym lub hasłem jednorazowym. Wykonanie przelewu z listy przelewów zdefiniowanych nie wymaga późniejszej autoryzacji hasłem. Wykonanie przelewu zdefiniowanego przez system transakcyjny jest bezpłatne.

    

   Definiowanie odbiorcy przelewu

   1. Jeżeli chcesz dodać odbiorcę zdefiniowanego, aby móc wykonywać do niego przelewy bez potwierdzania ich hasłem, zaloguj się na swoje konto w mBanku i wybierz "Odbiorcy zdefiniowani" pod nazwą konta.
   2. W następnej kolejności wybierz "Nowy odbiorca" w menu z lewej strony serwisu i wypełnij formatkę, która pojawi się na ekranie.
   3. Potwierdź hasłem smsowym lub jednorazowym z listy haseł i gotowe. Teraz w liście odbiorców zdefiniowanych będziesz mieć zapisanego danego odbiorcę wraz z jego danymi oraz numerem konta.

   Wypełniając formatkę możesz także zapisać kwotę, jaka będzie przelewana - wówczas przy każdej próbie wykonania przelewu do tego odbiorcy zapisana będzie kwota. Jeżeli jej nie wpiszesz to miejsce będzie puste, gdy będziesz próbować zrealizować przelew do tego odbiorcy.

    

   Godziny sesji przelewów w mBanku

   Godziny wysyłki przelewów:

   • 05:55
   • 9:55
   • 13:25 (wraz z przelewami do ZUS)

   Godziny otrzymania przelewów:

   • 12:00
   • 15:00
   • 18:15

   Przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniu wolnym od pracy, realizowane są w najbliższym dniu roboczym. Przelewy zewnętrzne zlecone z datą bieżącą, ale po ostatniej sesji wychodzącej, są realizowane w najbliższym dniu roboczym.