mTransfer w mBanku

 •  

  Rejestracja i korzystanie z mTransfer

  • Jeżeli posiadasz mBiznes konto, możesz korzystać z usługi także jako przyjmujący przelewy. Dzięki usłudze wszyscy Twoi kontrahenci, którzy posiadają rachunek w mBanku, będą mogli wpłacać pieniądze w prosty sposób - na dodatek online. Następinie powinieneś zarejestrować usługę mTransfer dla Twojego mBiznes konta (rejestracja i korzystanie z mTransfer jest płatne wg Taryfy prowizji i opłat).

   W tym celu wystarczy zalogować się na swój rachunek mBanku, wejść w zakładkę "mTransfer" i dalej w "Rejestruj".

   Pojawi się strona, na której możesz poznać szczegóły Twojej usługi:

   • nr rachunku obciążeniowego: to po prostu rachunek, z którego pobierane będą opłaty za korzystanie z usługi (w praktyce najwygodniej przyjąć, że jest to mBiznes Konto)
   • nr rachunku uznaniowego: możesz wybrać jeden ze swoich rachunków w mBanku, na który wpływać będą płatności wykonane przez mTransfer (czyli Twoje mBiznes Konto)
   • stała część opisu przelewu: maksymalnie 35 znaków, które zostaną wyświetlone za każdym razem w tytule przelewu
   • URL powrotu pozytywnego i negatywnego to adresy stron, na które zostanie przekierowany klient dokonujący płatności w przypadku odpowiednio: powodzenia i niepowodzenia operacji, bez możliwości edycji adresów

   • możliwość edycji kwoty i tytułu operacji: zaznaczając "Nie" uniemożliwiasz kontrahentowi wykonującemu płatność zmianę

   W następnym kroku musisz utworzyć link, który będzie zawierał niezbędne dane, aby płatność była poprawnie wykonana. Link może być generowany w dowolny sposób w zależności od Twoich potrzeb i umiejętności. Niezbędne jest uwzględnienie zasad budowy linku.

 •  

  Stworzenie poprawnego linku mTransferu

  • Wystarczy do adresu ogólnej strony"https://www.mbank.com.pl/mtransfer.asp" dodać (używając znaku "?") przedstawione poniżej parametry, które pozwalają systemowi mBanku na zidentyfikowanie usługi i podstawienie wszystkich niezbędnych danych do płatności mTransfer. Wartości poszczególnych parametrów wpisujemy po znaku "=", natomiast poszczególne parametry oddzielamy od siebie używając separatora "&"

 •  

  Znaczenie parametrów

  • Parametr Przykład
   ServiceID - z 8-cyfrowym identyfikatorem nadawanym w chwili rejestracji usługi (identyfikator prezentowany jest po zalogowaniu się do serwisu mBanku i wejściu w zakładkę "mTransfer")
   (Przykład: ServiceID=12345678)

   Amount - określający kwotę transakcji, z separatorem "."
   (Przykład: Amount=159.99)

   TrDate - określa datę wykonania transakcji w formacie RRRRMMDD.Wartość tego parametru może być również ustawiona na stałe na "Now", co powoduje automatyczne podstawienie daty bieżącej do przelewu przy każdym wywołaniu płatności.
   (Przykład: TrDate=20020131 lub TrDate=Now)

   Description

   - służący do przekazywania szczegółowych informacji w części zmiennej przelewu. Maksymalna długość tego pola wynosi 104 znaki, a więc jest dużo miejsca na przekazanie dodatkowych informacji (pamiętaj o kodowaniu - np. spacja kodowana jest jako %20)

   (Przykład: Description=To%20jest%20miejsce%20na%20opis).

    

   Ostatni krok, to przekazanie linku potencjalnym kontrahentom. Tutaj otwiera się pole dla Twojej intuicji biznesowej - jak to zrobić w najlepszy, najskuteczniejszy sposób?
   Pamiętaj, że płacąc przez mTransfer Twój kontrahent nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, a cała transakcja jest bezpieczna, ponieważ chroniona hasłem jednorazowym. To dobry argument, który może skłonić internautę do dokonania płatności wykorzystując sieć. To o wiele wygodniejsze dla obu stron, niż zaliczenie pocztowe i inne tradycyjne sposoby płatności za transakcje wirtualne. Dla Ciebie mTransfer to też znacznie tańsze rozwiązanie, niż uruchomienie mechanizmu przyjmowania płatności kartami płatniczymi. Ponadto przelane przez klienta pieniądze masz od razu na swoim rachunku.

 •  

  Przekazanie linku do mTransferu

  • Po zarejestrowaniu usługi mTransfer i opracowaniu struktury linku mTransfer pozostaje jeszcze zaprezentować go w atrakcyjny sposób.
   Możesz w tym celu wykorzystać jedną z dwóch możliwości:

   • Wystawiając go na stronie internetowej

   Możesz wykorzystać automatyczne generowanie linku (np. w php) z wykorzystaniem np. mechanizmu wstawiania aktualnej daty (chociaż taki mechanizm nie jest konieczny - wystarczy podstawić wartość "Now" w odpowiednie miejsce w linku), względnie po prostu modyfikować źródłowy kod swojej strony. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, cierpliwości i umiejętności. Proponujemy wykorzystać Logo usługi mTransfer - wtedy każdy, kto odwiedzi Twoją stronę szybko się zorientuje, że może na niej zapłacić ze swojego rachunku w mBanku

   • Przekazując link w e-mailu do kontrahenta - to prosty i jednocześnie bardzo skuteczny sposób

   Kontrahent po kliknięciu na link, który mu przekazałeś, zostanie przekierowany do serwisu mBanku, gdzie po zalogowaniu i autoryzacji płatności hasłem jednorazowym wykona płatność na kwotę i z datą podaną w linku.

   Pamietaj, aby kontrahent mógł wykorzystać Twój link, musi:

   • posiadać rachunek w mBanku (mBiznes konto, eKonto lub izzyKONTO) lub kartę kredytową mBanku, której limit pozwala na dokonanie zakupu
   • posiadać aktywny kanał internet
   • pamiętać swój numer klienta mBanku (8 cyfr) i hasło dostępu do internetu
   • posiadać aktywną listę haseł jednorazowych
 •  

  Bezpieczeństwo mTransferu

  • Przelew mTransfer jest równie bezpieczny, jak inne przelewy dowolne w mBanku, ponieważ potwierdzasz go hasłem jednorazowym lub hasłem smsowym. Zrealizowany przelew widoczny jest jako operacja wykonana w historii rachunku. Odradzamy jednak zlecanie przelewów w ramach mTransfer z wykorzystaniem opcji "Potwierdź później". Pamiętaj, że aby realizować transakcję za pomocą mTransfer potrzebujesz aktywnej listy haseł jednorazowych lub aktywnej usługi haseł smsowych.