• Solidarni z ofiarami wojny w Ukrainie

   

  We współpracy z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej chcemy nieść pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

   

  Dlatego rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym. Każda wpłacona przez Ciebie złotówka trafi na konto Fundacji. Dołącz do nas i przekaż darowiznę na konkretne działania ratujące życie i zdrowie.

   

  Obecnie priorytetem działań Fundacji PCPM jest pomoc humanitarna. Lokalni współpracownicy Fundacji PCPM organizują ewakuację mieszkańców, wyposażają punkty pomocy humanitarnej, gdzie zapewnione jest bezpieczne schronienie dla uciekających rodzin, kupują żywność i podstawowe środki higieniczne.    Pomagam 

Możesz także przekazać datek w inny sposób

logując się do mBanku
 

Zaloguj się do mBanku

przelewem tradycyjnym na rachunek: 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001  z dopiskiem: Pomoc dla Ukrainy

Jak wspieramy Ukraińców?

Osobom uciekającym z Ukrainy, które potrzebują schronienia, udostępniliśmy nasz biurowiec w ścisłym centrum Warszawy. To tymczasowe miejsce zamieszkania dla 40 osób. W budynku znajduje się też świetlica dla najmłodszych oraz sale klasowe ukraińskiej szkoły, w których może się uczyć 100 dzieci.

W organizacji tego miejsca wspiera nas m.in. fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, a także nasi pracownicy.

 

Pomaga również zespół mLeasingu – firma m.in. udostępniał swoją flotę, a chętni pracownicy przewożą potrzebujących z granicy.

Więcej o Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej to apolityczna organizacja, która od ponad 15 lat niesie pomoc na całym świecie. Jej częścią jest też Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM, certyfikowany przez WHO (Światową Organizację Zdrowia).

 

Fundacja PCPM działa w Ukrainie nie pierwszy raz. Medycy PCPM nieśli pomoc na kijowskim Majdanie podczas protestów w 2014 roku. W 2015 i 2016 r. fundacja wyremontowała ośrodek dla uchodźców Romaszka, w obwodzie charkowskim. Dostarczała też pomoc przed zimą, wyremontowała i wyposażyła kilkanaście szkół.

 

Założycielem PCPM jest dr Wojciech Wilk, ekspert ONZ w zakresie zarządzania kryzysowego, który uczestniczył w międzynarodowych działaniach w odpowiedzi na 19 kryzysów humanitarnych: od masowych ruchów ludności na Bałkanach po kryzys uchodźców syryjskich na Bliskim Wschodzie.

 

Fundacja PCPM ma status Organizacji Pożytku Publicznego i można przekazać jej 1% podatku (KRS 0000259298).

Jak jeszcze możesz pomóc?

Specjalny rachunek Banku Gospodarstwa Krajowego do wpłat na pomoc dla Ukrainy

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) w imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) otworzył specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc Ukrainie. Środki trafią bezpośrednio do Narodowego Banku Ukrainy, który przeznaczy je na potrzebne działania. Wpłat na konto należy dokonywać w złotych polskich.

 

numer rachunku: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002

 

Tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy

 

Odbiorca przelewu: Narodowy Bank Ukrainy

 

Więcej o rachunku dla Ukrainy

Nota prawna

Pieniądze przekazane w ramach akcji Pomoc Ukrainie za pośrednictwem serwisu transakcyjnego i strony  mBanku https://www.mbank.pl/lp/pomagamy-ukrainie/ trafią w całości na konto Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, która działa na podstawie statutu dostępnego na stronie fundacji https://pcpm.org.pl/. mBank nie ponosi odpowiedzialności za rozdysponowanie środków pieniężnych zebranych w ramach akcji Pomoc Ukrainie przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Szczegóły dotyczące płatności bramką paynow znajdziesz w Regulaminie usługi Integratora Płatności Paynow dla firm w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Regulaminie Integratora Płatności Paynow dla klientów bankowości korporacyjnej mBanku S.A. i na stronie www.mBank.pl/bramka-paynow.

Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, objętych tym materiałem, znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek.