Granty dla 161 projektów w VIII edycji mPotęgi

Mamy to! W VIII edycji mPotęgi grantami nagrodzimy 161 projektów z całej Polski. Dofinansowanie otrzyma 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 i 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie blisko 943 tys. zł.

 

Sprawdź czy Twój projekt otrzyma grant

Adresaci działań: uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

Adresaci działań: uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych

Dwa dodatkowe projekty z Nagrodą Publiczności!

Zgodnie z konkursowymi zasadami, 30 projektów, które uzyskały najwyższe noty od kapituły konkursu, walczy o Nagrodę Publiczności. Dodatkowe 5 tys. zł grantu przyznajemy dwóm projektom (po jednym z każdej kategorii konkursowej), które uzyskają najwięcej głosów w plebiscycie internetowym.

 

Wśród projektów kierowanych do uczniów klas 4-6, zwyciężył projekt „Matematyka na co dzień i od święta” Szkoły Podstawowej nr 149 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Krakowie. Autorzy chcą udowodnić, że w szkole każdy dzień jest dobry do tego, by uczynić go świętem królowej nauki. Zaplanowali m.in. matematyczno-sportowe rozgrywki z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dzień Fibonacciego będzie z kolei okazją do zastanowią się nad złotą liczbą w matematyce i w życiu, a podczas andrzejkowej nocy w szkole powstanie escape room, w którym drużyny będą rozwiązywać zagadki logiczne z wykorzystaniem QR kodów, szyfrów, sejfów i kłódek.

 

„Matematyka na językach” Szkoły Podstawowej w Liczu to projekt, który wygrał w kategorii dla uczniów klas 7-8. We współpracy z redakcją szkolnego radia „GIT” i pod opieką tutorów, uczestnicy przygotują m.in. cykl 4 audycji radiowych, których tematem przewodnim będą matematyczne ciekawostki, będą także wymyślać rymowanki matematyczne. Uczniowie wydadzą specjalny numer gazety, poświęcony matematyce w codziennych sytuacjach, przygotują również film, do którego samodzielnie wypracują scenariusz animacji, wykonają zdjęcia filmowe oraz montaż komputerowy.

 
Otrzymałeś grant? Sprawdź nasz poradnik

Zajrzyj do Poradnika i dowiedz się jakie są następne kroki. Znajdziesz w nim listę dokumentów, jakie trzeba dostarczyć, by otrzymać grant, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

mPotęga w skrócie

mPotęga to nasz główny program grantowy. Dofinansowaliśmy już ponad tysiąc projektów, z których skorzystało ponad 1,1 mln uczniów w całej Polsce. Chcemy odczarować matematykę i zachęcić dzieci i młodzież do zgłębiania tej nauki. Zachęcamy nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do kreatywności i nieszablonowych pomysłów.

 
Granty od 2 do 8 tys. zł

 
Kto może się zgłaszać?
 

Co dofinansowujemy?

 • 1.  

  Projekty dla uczniów klas 4-6

  • Możesz liczyć na 2 do 5 tys. dofinansowania. Pamiętaj, szczególnie cenimy  projekty angażujące rodziców!

   Czekamy na propozycje:

   • innowacyjnych warsztatów, ukazujących wszechobecność matematyki;
   • konkursów matematycznych;
   • matematycznych aktywności (np. gier terenowych);
   • wycieczek i spotkań tematycznych, pokazujących praktyczne zastosowanie matematyki;
   • filmików edukacyjnych (np. kręcone telefonem komórkowym);
   • blogów o tematyce matematycznej;
   • zajęć matematycznych włączających rodziców.

   To tylko przykłady działań. Liczymy na Waszą  kreatywność.

 • 2.  

  Projekty dla uczniów klas 7-8

  • Możesz liczyć na 5 do 8 tys. zł. dofinansowania. Pamiętaj, że młodzież musi brać aktywny udział w Twoim projekcie. Wasz zespół projektowy musi się składać nie tylko z lidera (osoby pełnoletniej, czyli Ciebie) ale też co najmniej 3 uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej.

   Czekamy na propozycje:

   • innowacyjnych warsztatów, prezentacji na temat tego, ze matematyka jest wszechobecna i praktyczna;
   • matematycznych działań angażujących uczniów, takich jak gry, quizy, konkursy matematyczne;
   • filmików edukacyjnych (także takich kręconych smartfonem);
   • blogów o tematyce matematycznej.

   To tylko przykłady działań. Liczymy na Waszą kreatywność.

 
Najważniejsze dokumenty

 • 1.  

  Klauzula informacyjna – pośrednie zbieranie danych. Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja mBanku z siedzibą przy ul. Prostej 18, 00-850 w Warszawie ("Administrator")

  • Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Fundacja mBanku z siedzibą przy ul. Prostej 18, 00-850 w Warszawie ("Administrator") oraz Fundacja Dobra Sieć z siedzibą przy ul. Marszałkowskiej 20/22 lok. 41, 00-590 w Warszawie .

   Podstawą prawną do przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzasadniony interes Administratora danych osobowych*. Jest on związany z potrzebą wykonania umowy łączącej Administratora z podmiotem otrzymującym dofinansowanie. Podmiot ten, zwany dalej "Realizatorem"  przeprowadza program społeczny ze środków finansowych Administratora. Udostępnili Państwo swoje dane osobowe Realizatorowi na potrzeby uczestnictwa w prowadzonym przez niego programie społecznym.

   Administrator przetwarza Państwa dane osobowe w celach:

   1) realizacji umowy o dofinansowanie, zawartej między Administratorem a Realizatorem programu społecznego, którego są Państwo uczestnikami. Administrator zawarł umowę z Realizatorem w ramach prowadzenia swojej statutowej działalności.

   2) wykorzystania Państwa wizerunku dla celów promocyjno-informacyjnych związanych z działalnością społeczną Administratora oraz Partnera.

   Kategorie Państwa danych osobowych przetwarzanych przez Administratora obejmują w szczególności: imię i nazwisko, e-mail, nr telefonu, wizerunek, datę urodzenia, adres zamieszkania, PESEL, imiona rodziców, numer rachunku bankowego, a także inne dane osobowe, przekazane Administratorowi przez Realizatora programu społecznego, którego są Państwo ostatecznym beneficjentem. Administrator przetwarza wymienione dane osobowe, by rozliczyć środki otrzymane przez Realizatora.

   Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe przez okres:

   dot. celu 1) - wyłącznie przez okres niezbędny do realizacji umowy o dofinansowanie oraz rozliczenia efektów pomocy otrzymanej przez Realizatora programu społecznego, którego są Państwo uczestnikiem;

   dot. celu (2) - wyłącznie przez okres niezbędny do realizacji celu promocyjno-informacyjnego związanego z działalnością społeczną Administratora, jednak nie dłużej niż przez okres 3 lat.

    

   Prawnie uzasadniony interes Administratora Państwa danych** dotyczy realizacji umowy o dofinansowanie zawartej pomiędzy Administratorem a Realizatorem programu społecznego, którego Państwo są beneficjentami.

   Mają Państwo prawo żądania od Administratora:

   1) dostępu do swoich danych osobowych,

   2) sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych,

   3) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,

   4) przeniesienia danych.

   Ponadto mają Państwo prawo do wniesienia skargi na przetwarzanie Państwa danych osobowych do Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO). Państwa dane osobowe przetwarzane przez Administratora pochodzą bezpośrednio od Realizatora, z którym Administratora łączy umowa o dofinansowanie. Umowa ta ma na celu realizację programu społecznego, którego Państwo są beneficjentami.

    

   * Na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE ("RODO").

   ** Na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f).

Poradnik grantobiorcy

 

Zainspiruj się – zobacz, jakie projekty już wygrały

 

Kontakt do biura mPotęgi