Granty dla 114 projektów w IX edycji mPotęgi

Mamy to! W IX edycji mPotęgi grantami nagrodzimy 114 projektów z całej Polski. Dofinansowanie otrzymają 83 projekty kierowane do uczniów klas 4-6 i 31 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie blisko 632 tys. zł. 

Dwa dodatkowe projekty z Nagrodą Publiczności!

Zgodnie z konkursowymi zasadami, 30 projektów, które uzyskały najwyższe noty od kapituły konkursu, w czerwcu walczy o Nagrodę Publiczności. Dodatkowe 5 tys. zł grantu przyznajemy dwóm projektom (po jednym z każdej kategorii konkursowej), które uzyskają najwięcej głosów w plebiscycie internetowym.

W tym roku zwyciężyły projekty: „Manufaktura matematycznych pomysłów” (klasy 4-6) oraz „Młodzi inżynierowie: tworzymy rynek w Ożarowicach” (klasy 7-8).

 

„Manufaktura matematycznych pomysłów to projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Świerklanach "Inicjatywa". Autorzy zaplanowali m.in. międzyklasowy turniej na czas („Ekspresowe liczenie tabliczki mnożenia i dzielenia”), matematyczną grę terenową „Gdzie jest ukryty skarb?” i warsztaty „Gotuj z matematyką!”. W ramach projektu „Młodzi inżynierowie: tworzymy rynek w Ożarowicach”, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ożarowicach stworzą makietę, kosztorys i plan budowy rynku w ich miasteczku. Będą ćwiczyć umiejętności obliczeniowe i związane z geometrią przestrzenną.

Otrzymałeś grant? Sprawdź nasz poradnik

Zajrzyj do i dowiedz się jakie są następne kroki. Znajdziesz w nim listę dokumentów, jakie trzeba dostarczyć, by otrzymać grant, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

mPotęga w skrócie

mPotęga to nasz główny program grantowy, który organizujemy po raz dziewiąty. Dofinansowaliśmy już 1,1 tys. projektów! Chcemy odczarować matematykę i zachęcić dzieci i młodzież do zgłębiania tej nauki. Zachęcamy nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do kreatywności i nieszablonowych pomysłów.

 
Granty od 2 do 8 tys. zł

 
Kto może się zgłaszać?
 

Co dofinansowujemy?

 • 1.  

  Projekty dla uczniów klas 4-6

  • Możesz liczyć na 2 do 5 tys. dofinansowania. Pamiętaj, szczególnie cenimy  projekty angażujące rodziców!

   Czekamy na propozycje:

   • innowacyjnych warsztatów, ukazujących wszechobecność matematyki;
   • konkursów matematycznych;
   • matematycznych aktywności (np. gier terenowych);
   • wycieczek i spotkań tematycznych, pokazujących praktyczne zastosowanie matematyki;
   • filmików edukacyjnych (np. kręcone telefonem komórkowym);
   • blogów o tematyce matematycznej;
   • zajęć matematycznych włączających rodziców.

   To tylko przykłady działań. Liczymy na Waszą  kreatywność.

 • 2.  

  Projekty dla uczniów klas 7-8

  • Możesz liczyć na 5 do 8 tys. zł. dofinansowania. Pamiętaj, że młodzież musi brać aktywny udział w Twoim projekcie. Wasz zespół projektowy musi się składać nie tylko z lidera (osoby pełnoletniej, czyli Ciebie) ale też co najmniej 3 uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej.

   Czekamy na propozycje:

   • innowacyjnych warsztatów, prezentacji na temat tego, ze matematyka jest wszechobecna i praktyczna;
   • matematycznych działań angażujących uczniów, takich jak gry, quizy, konkursy matematyczne;
   • filmików edukacyjnych (także takich kręconych smartfonem);
   • blogów o tematyce matematycznej.

   To tylko przykłady działań. Liczymy na Waszą kreatywność.

 
Najważniejsze dokumenty

 • 1.  

  Klauzula informacyjna – pośrednie zbieranie danych. Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja mBanku z siedzibą przy ul. Prostej 18, 00-850 w Warszawie ("Administrator")

  • Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Fundacja mBanku z siedzibą przy ul. Prostej 18, 00-850 w Warszawie ("Administrator") oraz Fundacja Dobra Sieć z siedzibą przy ul. Marszałkowskiej 20/22 lok. 41, 00-590 w Warszawie .

   Podstawą prawną do przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzasadniony interes Administratora danych osobowych*. Jest on związany z potrzebą wykonania umowy łączącej Administratora z podmiotem otrzymującym dofinansowanie. Podmiot ten, zwany dalej "Realizatorem"  przeprowadza program społeczny ze środków finansowych Administratora. Udostępnili Państwo swoje dane osobowe Realizatorowi na potrzeby uczestnictwa w prowadzonym przez niego programie społecznym.

   Administrator przetwarza Państwa dane osobowe w celach:

   1) realizacji umowy o dofinansowanie, zawartej między Administratorem a Realizatorem programu społecznego, którego są Państwo uczestnikami. Administrator zawarł umowę z Realizatorem w ramach prowadzenia swojej statutowej działalności.

   2) wykorzystania Państwa wizerunku dla celów promocyjno-informacyjnych związanych z działalnością społeczną Administratora oraz Partnera.

   Kategorie Państwa danych osobowych przetwarzanych przez Administratora obejmują w szczególności: imię i nazwisko, e-mail, nr telefonu, wizerunek, datę urodzenia, adres zamieszkania, PESEL, imiona rodziców, numer rachunku bankowego, a także inne dane osobowe, przekazane Administratorowi przez Realizatora programu społecznego, którego są Państwo ostatecznym beneficjentem. Administrator przetwarza wymienione dane osobowe, by rozliczyć środki otrzymane przez Realizatora.

   Administrator będzie przetwarzał Państwa dane osobowe przez okres:

   dot. celu 1) - wyłącznie przez okres niezbędny do realizacji umowy o dofinansowanie oraz rozliczenia efektów pomocy otrzymanej przez Realizatora programu społecznego, którego są Państwo uczestnikiem;

   dot. celu (2) - wyłącznie przez okres niezbędny do realizacji celu promocyjno-informacyjnego związanego z działalnością społeczną Administratora, jednak nie dłużej niż przez okres 3 lat.

    

   Prawnie uzasadniony interes Administratora Państwa danych** dotyczy realizacji umowy o dofinansowanie zawartej pomiędzy Administratorem a Realizatorem programu społecznego, którego Państwo są beneficjentami.

   Mają Państwo prawo żądania od Administratora:

   1) dostępu do swoich danych osobowych,

   2) sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych,

   3) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,

   4) przeniesienia danych.

   Ponadto mają Państwo prawo do wniesienia skargi na przetwarzanie Państwa danych osobowych do Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO). Państwa dane osobowe przetwarzane przez Administratora pochodzą bezpośrednio od Realizatora, z którym Administratora łączy umowa o dofinansowanie. Umowa ta ma na celu realizację programu społecznego, którego Państwo są beneficjentami.

    

   * Na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE ("RODO").

   ** Na podstawie art. 6 ust. 1 pkt (f).

 

Poradnik grantobiorcy

 

 

Zainspiruj się – zobacz, jakie projekty już wygrały

 

 

Kontakt do biura mPotęgi