Standard 3-D Secure został stworzony z myślą o zapewnieniu lepszych zabezpieczeń i dodatkowego uwierzytelniania płatności kartami w internecie. Dzięki temu możesz jeszcze bezpieczniej płacić swoją kartą – debetową lub kredytową - w sklepach internetowych. 

Czym jest 3-D Secure?

 

Jest to całkowicie darmowe, dodatkowe zabezpieczenie płatności kartą w internecie. Polega na dodatkowym potwierdzeniu wybranych transakcji hasłem SMS. Hasło otrzymasz na numer telefonu zarejestrowany w mBanku.

 

Jak przebiega transakcja objęta standardem 3-D Secure?

  

Otrzymany kod SMS należy wpisać na stronie internetowej sklepu, a następnie zatwierdzić i dokończyć płatność na stronie sklepu.

 

Jak aktywować 3-D Secure?

Standard 3-D Secure będzie włączany automatycznie dla wszystkich kart aktywowanych po 5 grudnia 2016.

Jeśli Twoja karta jest już aktywna, a Ty chcesz samodzielnie dołączyć do standardu 3-D Secure, możesz to zrobić logując się w serwisie transakcyjnym i wybierając Moje Finanse -> Karty -> Szczegóły karty -> Aktywuj 3-D Secure (przycisk pojawi się, kiedy włączenie standardu na Twojej karcie będzie możliwe).

Jeśli natomiast posiadasz aktywną kartę, jednak samodzielnie jej nie aktywujesz w standardzie 3-D Secure, włączymy go na Twojej karcie automatycznie, o czym poinformujemy Cię w oddzielnej wiadomości.

 

 

Potwierdzeniem, że sklep internetowy obsługuje standard 3-D Secure, jest oznaczenie:

  

FAQ