powrótPowrót do strony głównej forum

Czy to forum ma sens..?

Witajcie!
Podglądam sobie od jakiegoś czasu to forum, i naszła mnie taka myśl - czy w dobie fejsbuków taka forma komunikacji ma jeszcze sens?
Co myślicie?

Pozdrawiam!

Nie mam fejsbuka, instagrama i innych temu podobnych. Dla mnie więc sens ma.

wass napisał(a):
> Nie mam fejsbuka, instagrama i innych temu podobnych. Dla mnie więc
> sens ma.
Dokładnie. Nie mam konta na żadnym portalu społecznościowym, bo nie chcę i nie mam potrzeby. Jak chcę się skontaktować ze znajomymi to się z nimi spotykam, albo przynajmniej dzwonię.
A to forum ma wąską specjalizację. Dla chcących jest tu wiele przydatnych informacji i nowinek. Są tutaj stali bywalcy a także zadymiarze, którzy po kilku postach tak szybko znikają, jak się pojawili. Dlatego też uważam, że to forum ma sens.

Pozdr
k

Ma!

wass napisał(a):
> Nie mam fejsbuka, instagrama i innych temu podobnych. Dla mnie więc
> sens ma.

Ja też nie mam, ale i tak uważam to forum za przeżytek. Ze względu na traktowanie go po macoszemu przez ekipę mBanku. Odpowiedzi jeśli są to wybiórczo, zdawkowo, bez rzeczowej dyskusji. Za to spamu i spamerów jest tu na potęgę, co też ekipy specjalnie nie interesuje. Lipa i tyle.

To wygląda na podchwytliwy sabotaż mający na celu usprawiedliwienie wyłączenia przez mBąk tego forum :(
Cóż, jak będą to chcieli zrobić to nic nie poradzimy - najwyżej możemy się umówić, że w razie czego spotkamy się gdzie indziej, np. na pl.biznes.banki (można czytać i pisać w przeglądarce przez google groups https://groups.google.com... ) - ale nie ma co tego usprawiedliwiać. Jeśli komuś forum niepotrzebne, niech go po prostu nie czyta - w internecie jest wystarczająco dużo miejsca, by nie musieć niczego kasować.

Ale wiesz, takie forum to sobie możemy założyć gdziekolwiek. Mowa jest o forum mBanku, supportowanym przez mBank. Tzn. niegdyś supportowanym, a teraz jedynie od niechcenia.

Założyć można niejedno, ale czy będzie to skuteczne? Czyli czy będą tam ludzie chcieli pisać ciekawe rzeczy?
To, że tu nikt nie moderuje, albo rzadko odpowiadają, to pół biedy, nie jest to tak uciążliwe.
Dużo większą szkodą byłaby strata ciekawych treści, które, choć ostatnio rzadziej, ale tu bywają.
Bo gdzie potem tego szukać w bezmiarach netu, który od założenia tego forum rozrósł się niewyobrażalnie?

emu napisał(a):
> Ale wiesz, takie forum to sobie możemy założyć gdziekolwiek. Mowa
> jest o forum mBanku, supportowanym przez mBank. Tzn. niegdyś
> supportowanym, a teraz jedynie od niechcenia.

Warto przypomnieć, ze o likwidacji forum zaczęto mowić juz wieki temu, jeszcze w czasach pewnego ni to lekarza, ni to bankiera, który w momencie gdy mBank zaczął wyrastać ze swojej pierwotnej niszowosci chciał się forum pozbyć. Mnóstwo było deliberacji i krzyków, i ostatecznie wbrew woli marketingu forum się ostało. Pózniej nawet przez jakiś czas coś z nim robiono. Teraz jest juz tylko reliktem pewnej epoki, która dawno odeszła, pamiątka po wizjonerskim pomyśle na nowy rodzaj banku, pomyśle który zaczął w końcu zjadać własny ogon.
Dobrze, ze jest, choć na ile potrzebne to inna sprawa. Wiele jego funkcji przejęła twarzoksiazka, z samego forum zrobiło się bardziej kółko różańcowe, ale najwyraźniej jednak niektórym przydatne. Ech, gdzie te czasy, ze nowe wpisy pojawiały się tutaj w zawrotnym tempie i nie było weekendu bez burzliwych dyskusji....