Jak zapłacić rachunek korzystając z Zeskanuj lub utwórz?

Męczy Cię wykonywanie comiesięcznych przelewów, wypełnianie długich formatek? Gaz, prąd, czynsz …nie masz na to czasu ani ochoty. Dzięki funkcji Zeskanuj lub utwórz dostępnej w aplikacji mobilnej mBanku, wszystkie te przelewy wykonasz w mgnieniu oka. Wystarczy, że zeskanujesz QR kod, który znajduje się na fakturze. Po zeskanowaniu go, do formatki przelewu podstawią się wszystkie dane takie jak: nazwa odbiorcy, numer rachunku i kwota przelewu. Poza oszczędnością czasu, korzystając z funkcji Zeskanuj i zapłać, masz pewność, że wszystkie dane wypełnione są poprawnie. Sprawdź, jak to zrobić:

 

1. Zaloguj się do aplikacji, kliknij "Płatności", a następnie "Zeskanuj lub utwórz"

 

2. Zeskanuj kod QR z faktury lub rachunku. Dane znajdą się automatycznie w formatce przelewu

 

3. Kliknij "Wyślij przelew" i zatwierdź operację za pomocą kodu PIN

  Utwórz własny kod QR     

Chcesz żeby znajomi szybciej przelali Ci pieniądze? Nie chcesz podawać im numeru swojego rachunku? Utwórz własny QR kod i udostępnij go znajomym. Po zeskanowaniu go, do formatki przelewu podstawi się kwota i tytuł. Ułatwisz znajomym wykonanie przelwu, a pieniądze szybciej znajdą się na Twoim koncie.

 

1. Zaloguj się do aplikacji, kliknij "Płatności" a następnie "Zeskanuj lub utwórz". Na górze ekranu wybierz "Utwórz"

 

2. Wpisz tytuł przelewu oraz kwotę. Kliknij "Udostępnij".

 
Pobierz za darmo aplikację mBanku

 

 

Sprawdź jak połączyć aplikację ze swoim rachunkiem

 

Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS - Apple), Google Play (Android), AppGallery dla telefonów Huawei. Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma system operacyjny w wersji minimum Android 8.0 lub iOS 15.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek.

To nie jest oferta.