Apple Pay już w mBanku

Zacznij płacić iPhone'em, Apple Watchem lub iPadem. Przekonaj się jakie to proste.
o

 

1. Otwórz aplikację Wallet. Aplikacja jest już zainstalowana na Twoim telefonie.

o
o

 

2. Zeskanuj swoją kartę debetową lub kredytową. Możesz też przepisać jej dane.

o
o

 

3. Dokończ dodawanie karty w aplikacji mobilnej mBanku. Wyraź zgody i zatwierdź dodanie karty PIN-em. Pamiętaj, musisz mieć najnowszą wersję aplikacji mobilnej.

o
Gotowe. Zacznij płacić Apple Pay jak kartą.
Otwórz aplikację Wallet, zbliż telefon do terminalu płatniczego i zapłacone.
Szybko i wygodnie.

 

Sprawdź, jak szybko i wygodnie wypłacisz pieniądze z bankomatu Apple Pay.

0 zł za wypłatę powyżej 100 zł z bankomatów Planet Cash, Santander Bank Polska S.A. i Euronet.

Przygotuj telefon tak jak do płatności telefonem, otwórz aplikację Wallet.

(W zależności od modelu urządzenia możesz to zrobić naciskając dwukrotnie przycisk boczny lub przycisk „home” )

Przyłóż telefon do czytnika zbliżeniowego w bankomacie. Następnie zaznacz, jaką kwotę chcesz wypłacić

Potwierdź wypłatę gotówki PINem na klawiaturze bankomatu

 
Aby korzystać z Apple Pay musisz mieć zainstalowaną naszą aplikację mobilną. Pobierz ją za darmo.

 

App Store - iOS

 

Sprawdź jak połączyć aplikację ze swoim rachunkiem

Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS – Apple), Google Play (Android). Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma systemem operacyjny w wersji minimum Android 4.4 lub iOS 9.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych.

 

Jeśli zgubiłeś telefon lub Ci go skradziono:

 1. Skontaktuj się z mLinią lub Ekspertem online aby zastrzec kartę.
 2. Możesz też czasowo zablokować kartę w serwisie transakcyjnym. Sprawdź jak to zrobić.
 3. Odłącz kartę od Apple Pay w serwisie transakcyjnym.

Najczęściej zadawane pytania

 • 1.  

  Które urządzenie pozwoli mi płacić za pomocą Apple Pay?

  • Płatności przy pomocy Apple Pay wykonasz na urządzeniach mobilnych marki Apple: iPhone X, iPhone8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE , iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, , iPad (5 generacji), iPad (6 generacji), iPad Air 2, iPad Pro, iPad mini 3, iPad mini 4, Apple Watch 1 generacji, Apple Watch Seria od 1 do 3, MacBook Pro with Touch ID, oraz nowszych, posiadających aplikację Wallet.

 • 2.  

  Co mam zrobić, żeby zacząć płacić telefonem za pomocą Apple Pay?

  • Otwórz aplikację Wallet i rozpocznij proces dodawania swojej karty do Apple Pay. Zeskanuj kartę za pomocą telefonu. Następnie sprawdź i potwierdź dane swojej karty i podaj 3-cyfrowy kod bezpieczeństwa CVV2/CVC2. Dokończ dodawanie karty w aplikacji mobilnej mBanku. Wyraź zgodę na korzystanie z Apple Pay i zatwierdź dodanie karty za pomocą PIN-u. Możesz też potwierdzić dodanie karty korzystając z kodu SMS. Kliknij w link, który prześlemy Ci SMS-em i potwierdź, że chcesz płacić Apple Pay.

 • 3.  

  Jak zapłacę moim telefonem za pomocą Apple Pay?

  • W przypadku transakcji zbliżeniowych przejdź do aplikacji Wallet. W zależności od modelu urządzenia płatność możesz aktywować np. naciskając dwukrotnie przycisk boczny lub przycisk „home” i potwierdź swoją tożsamość. Tożsamość możesz potwierdzić metodą dostępną na wybranym modelu telefonu np. może być to kod, odcisk palca (funkcja Touch ID), rozpoznawanie twarzy (funkcja Face ID).

   Uwaga! W sporadycznych przypadkach, terminal może poprosić Cię o wprowadzenie kodu PIN. PIN na karcie dodanej do Apple Pay jest taki sam jak na karcie plastikowej.

   Dla transakcji z wykorzystaniem aplikacji mobilnej sprzedawcy lub przeglądarki www wybierz opcję Apple Pay. Następnie wybierz z listy swoją kartę i potwierdź tożsamość jedną ze wspominanych wyżej metod.

 • 5.  

  Czy do korzystania z płatności Apple Pay konieczne jest połączenie z internetem?

  • Połączenie z internetem nie jest konieczne dla transakcji zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych. Połączenie to jest wymagane dla transakcji z wykorzystaniem aplikacji mobilnej sprzedawcy lub w sklepach internetowych, w których sprzedawcy udostępniają płatności z użyciem Apple Pay.

Szczegółowe informacje na temat Apple Pay znajdują się w Regulaminie korzystania z kart płatniczych mBank S.A. w ramach Apple Pay dostępnym na www.mbank.pl/apple-pay. Usługa dostępna dla urządzeń mobilnych marki Apple: iPhone 6, iPad (5 generacji), Apple Watch i nowszych modeli urządzeń mobilnych marki Apple, posiadających aplikację Wallet. Apple Pay to znak towarowy należący do Apple Inc.

Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/slowniczek.

To nie jest oferta. Szczegółowe informacje, w tym warunki opłat za wypłatę gotówki z bankomatów przy użyciu telefonu są określone w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/fir/