Jak zacząć korzystać z Apple Pay?

 

Otwórz aplikację Wallet na swoim telefonie

 

Wybierz opcję Dodaj kartę, zeskanuj lub wprowadź dane karty i zaakceptuj oświadczenia

 

Odbierz SMS z kodem weryfikacyjnym i wpisz go w aplikacji Apple Pay lub potwierdź dane karty w aplikacji mBanku

 

Gotowe! Właśnie dodałeś kartę do Apple Pay

Jak płacić z Apple Pay?

 

Przygotuj swój telefon do płatności - otwórz aplikację Wallet. W zależności od modelu Twojego urządzenia naciśnij dwukrotnie przycisk boczny lub „home”

 

Wybierz kartę, którą chcesz zapłacić lub użyj karty domyślnej

 

Potwierdź użycie karty w urządzeniu PIN-em lub Face ID

 

Przyłóż urządzenia do czytnika zbliżeniowego

Sprawdź tutaj jakimi urządzeniami możesz płacić z Apple Pay

Nie masz jeszcze naszej karty? Płać telefonem zanim ją otrzymasz

 • Możesz korzystać z płatności Apple Pay na swoim telefonie zanim jeszcze dotrze do Ciebie przesyłka z kartą.

   

  Wystarczy, że wyświetlisz dane karty w aplikacji mobilnej mBanku. Aby to zrobić wejdź w Finanse - Karty - Szczegóły karty. Na wizerunku karty płatniczej, w prawym, górnym rogu zobaczysz ikonę „oczka”. Kliknij w nią i zatwierdź PIN-em aplikacji mobilnej, a odsłonisz dane swojej karty.

 
Pobierz za darmo aplikację mBanku.

 

App Store - iOS

 

Sprawdź jak połączyć aplikację ze swoim rachunkiem

Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS - Apple), Google Play (Android), AppGallery dla telefonów Huawei. Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma systemem operacyjny w wersji minimum Android 7.0 lub iOS 13.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych.

Jeśli zgubiłeś telefon lub ktoś Ci go ukradł:

 • zgłoś to na mLinię +48 42 6 300 800
 • możesz też czasowo zastrzec kartę w serwisie transakcyjnym, zobacz jak to zrobić
 • usuń kartę z Apple Pay w serwisie transakcyjnym (wybierz Finanse > Karty > Szczegóły > Płatności telefonem > Pokaż > i zatwierdź Usuń) Uwaga! Po usunięciu karty z Apple Pay, nie będziesz mógł nią płacić żadnym urządzeniem mobilnym.

 

Pytania i odpowiedzi

 •  

  Gdzie mogę płacić z Apple Pay?

  • Z Apple Pay:

   • zapłacisz zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, które umożliwiają płatności zbliżeniowe przy użyciu terminala płatniczego lub czytnika zbliżeniowego,
   • wykonasz płatności w aplikacjach mobilnych sprzedawców, którzy udostępniają płatności z użyciem Apple Pay.
 •  

  Czy płatności przy użyciu urządzenia mobilnego są bezpieczne?

  • Tak. Na urządzeniu przechowywane są wyłącznie Tokeny kart. Token to wirtualny odpowiednik karty plastikowej. Powstaje po dodaniu karty do płatności mobilnych. Ma zupełnie inny numer niż karta plastikowa posiadana w portfelu. Dlatego nawet po usunięciu karty z urządzenia Twoja plastikowa karta wciąż działa.

 •  

  Jakie są limity na transakcje za pomocą Apple Pay?

  • Limity są identyczne z tymi ustawionymi na Twojej plastikowej karcie. Możesz je w każdej chwili sprawdzić logując się do serwisu transakcyjnego i wchodząc w Moje Finanse > Karty > Szczegóły Karty > Limity > Transakcje bezgotówkowe lub w aplikacji mobilnej mBanku.

To nie jest oferta. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/słowniczek Szczegółowe informacje na temat Apple Pay znajdują się w Regulaminie korzystania z kart płatniczych mBank S.A. za pośrednictwem urządzeń mobilnych, dostępnym na https://www.mbank.pl/apple-pay  Usługa dostępna dla urządzeń mobilnych marki Apple: iPhone 6, iPad (5 generacji), Apple Watch i nowszych modeli urządzeń mobilnych marki Apple, posiadających aplikację Wallet. Apple Pay to znak towarowy należący do Apple Inc. Szczegółowe informacje, w tym warunki opłat za wypłatę gotówki z bankomatów przy użyciu telefonu są określone w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/fir/