Jak zacząć korzystać z Apple Pay?

 

Otwórz aplikację Portfel (Wallet) na swoim telefonie.

 

Wybierz opcję Dodaj kartę, zeskanuj lub wprowadź dane karty i zaakceptuj oświadczenia.

 

Odbierz SMS z kodem weryfikacyjnym i wpisz go w aplikacji Apple Pay lub potwierdź dane karty w aplikacji mBanku.

 

Gotowe! Twoja karta jest dodana do Apple Pay.

Jak płacić z Apple Pay?

 

Przygotuj swój telefon do płatności – otwórz aplikację Portfel. W zależności od modelu Twojego urządzenia naciśnij dwukrotnie przycisk boczny lub „home”.

 

Wybierz kartę, którą chcesz zapłacić lub użyj karty domyślnej.

 

Potwierdź użycie karty w urządzeniu PIN-em lub Face ID.

 

Przyłóż urządzenia do czytnika zbliżeniowego.

Sprawdź tutaj, jakimi urządzeniami możesz płacić z Apple Pay.

Nie masz jeszcze naszej karty? Płać telefonem, zanim ją dostaniesz

 • Możesz korzystać z płatności Apple Pay na swoim telefonie, zanim dostaniesz przesyłkę z kartą.

   

  Wystarczy, że wyświetlisz dane karty w aplikacji mobilnej mBanku. Aby to zrobić, wejdź w Produkty > Karty > Szczegóły karty. Na wizerunku karty (w prawym, górnym rogu) zobaczysz ikonę „oczka”. Kliknij w nią i podaj PIN do aplikacji mobilnej. Dzięki temu odsłonisz dane swojej karty.

 
Pobierz za darmo aplikację mBanku

 

App Store – iOS

 

Sprawdź, jak połączyć aplikację ze swoim kontem.

Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikację tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS – Apple), Google Play (Android), AppGallery dla telefonów Huawei. Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma systemem operacyjny w wersji minimum Android 7.0 lub iOS 14.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z politykĄ prywatności aplikacji mobilnych.

Zaginął Twój telefon lub ktoś Ci go ukradł:

 • zgłoś to na mLinię +48 42 6 300 800.
 • możesz też czasowo zastrzec kartę w serwisie transakcyjnym, zobacz jak to zrobić.
 • usuń kartę z Apple Pay w serwisie transakcyjnym (wybierz Finanse > Karty > Szczegóły > Płatności telefonem > Pokaż > i zatwierdź Usuń) Uwaga! Po usunięciu karty z Apple Pay, nie zapłacisz nią żadnym urządzeniem mobilnym.

 

Pytania i odpowiedzi

 •  

  Gdzie mogę płacić z Apple Pay?

  • Z Apple Pay:

   • zapłacisz zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, które umożliwiają płatności zbliżeniowe przy użyciu terminala płatniczego lub czytnika zbliżeniowego,
   • wykonasz płatności w aplikacjach mobilnych sprzedawców, którzy udostępniają płatności z użyciem Apple Pay.

To nie jest oferta. Wyjaśnienia pojęć dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na www.mBank.pl/słowniczek Szczegółowe informacje na temat Apple Pay znajdują się w Regulaminie korzystania z kart płatniczych mBank S.A. za pośrednictwem urządzeń mobilnych, dostępnym na https://www.mbank.pl/apple-pay  Usługa dostępna dla urządzeń mobilnych marki Apple: iPhone 6, iPad (5 generacji), Apple Watch i nowszych modeli urządzeń mobilnych marki Apple, posiadających aplikację Wallet. Apple Pay to znak towarowy należący do Apple Inc. Szczegółowe informacje, w tym warunki opłat za wypłatę gotówki z bankomatów przy użyciu telefonu są określone w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/fir/