Zbliżasz. Płacisz. Gotowe.

Używasz telefonu prawie do wszystkiego. Teraz możesz też w łatwy i bezpieczny sposób płacić nim za zakupy. Wystarczy, że dodasz kartę kredytową lub debetową do Google Pay w naszej aplikacji mobilnej.

Od 13 października 2020 r. stopniowo będzie się zmieniał sposób autoryzacji transakcji dla Google Pay. Transakcję zweryfikujesz na swoim telefonie – to bezpieczne i wygodne. Nie musisz już wpisywać kodu PIN na terminalu przy płatności powyżej 100 zł.

 
 
Jak zacząć korzystać z Google Pay?

Aby korzystać z usługi Google Pay, potrzebujesz telefonu z AndroidemTM w wersji 5.0 lub wyższej, który obsługuje technologie NFC. Dostępność NFC możesz sprawdzić w ustawieniach telefonu

  Dodaj kartę

Dodaj kartę kredytową lub debetową do płatności Google Pay w aplikacji mBanku.

Zobacz film jak to zrobić Dodaj kartę

Wybudź telefon i zbliż go do terminala płatniczego. Teraz możesz płacić za zakupy w sklepach, jak również w aplikacjach.

Jak płacić Google Pay?

Google Pay możesz płacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami. Sprawdź czy na terminalu znajduje się jeden z poniższych symboli:

Wybudź telefon i zbliż go do terminala płatniczego w miejsce gdzie przykładasz kartę. Gdy transakcja zostanie zaakceptowana, na telefonie zobaczysz potwierdzenie. 

Odbierz wydrukowany paragon i potwierdzenie płatności. Dodatkowo otrzymasz powiadomienie na telefonie

Sprawdź, jak szybko i wygodnie wypłacisz pieniądze z bankomatu Google Pay.

0 zł za wypłatę powyżej 100 zł z bankomatów Planet Cash, Santander Bank Polska S.A. i Euronet.

Wybudź telefon, przygotuj go jak do płatności

Przyłóż telefon do czytnika zbliżeniowego w bankomacie. Następnie zaznacz, jaką kwotę chcesz wypłacić

Potwierdź wypłatę gotówki PINem na klawiaturze bankomatu

Z Google Pay jest bezpiecznie

 

Kiedy płacisz Google Pay, prawdziwy numer Twojej karty nie jest udostępniany sprzedawcy. Korzystamy z numeru konta wirtualnego, aby chronić Twoje dane. Gdy zrobisz zakupy, zobaczysz potwierdzenie płatności z informacjami o miejscu transakcji oraz nazwą i numerem sprzedawcy. Dzięki temu łatwo możesz wykryć każdą podejrzaną płatność.

Jeśli zgubiłeś telefon lub ktoś Ci go ukradł:

 • zgłoś to na mLinię +48 42 6 300 800
 • lub skorzystaj z serwisu transakcyjnego: Wyłącz dostęp do mBanku z tego urządzenia (wybierz Ustawienia > z części bezpieczeństwo Dostęp do banku > następnie na danym urządzeniu Wyłącz dostęp) oraz usuń karty z Google Pay (wybierz Finanse > Karty > Szczegóły > Płatności telefonem > Pokaż > i zatwierdź Usuń) Uwaga! Po usunięciu karty z Google Pay, nie będziesz mógł nią płacić żadnym urządzeniem mobilnym

Pobierz za darmo aplikację mBanku

 

 

Sprawdź jak połączyć aplikację ze swoim rachunkiem

Android, Android Pay i Google Play to znaki towarowe Google Inc. Pamiętaj, że mBank udostępnia aplikacjię tylko za pomocą autoryzowanych sklepów – App Store (iOS - Apple), Google Play (Android), AppGallery dla telefonów Huawei. Do pobrania oraz aktualizacji aplikacji używaj zawsze tych sklepów, ponieważ znajdujące się tam programy są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji, a więc gwarantują Ci bezpieczeństwo. Nigdy nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma systemem operacyjny w wersji minimum Android 7.0 lub iOS 13.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych.

 

Najczęściej zadawane pytania

 •  

  Co to jest Google Pay?

  • Google Pay to aplikacja bądź funkcja w ustawieniach systemu Android umożliwiająca płacenie telefonem. Dzięki niej można dodać już istniejącą plastikową kartę (debetową lub kredytową) do urządzenia mobilnego w cyfrowej formie. Po dodaniu karty można płacić telefonem dokładnie tak, jak zwykłą plastikową kartą. Kartę można dodać w aplikacji mobilnej mBanku lub w aplikacji Google Pay, dostępnej w sklepie Google Play.

 •  

  Jak rozpocząć korzystanie z Google Pay?

  • Wystarczy pobrać lub zaktualizować aplikację mobilną mBanku, a następnie wejść w szczegóły posiadanej karty i dodać ją do płatności Google Pay. Po zakończeniu procesu dodawania karty telefon jest gotowy do płatności. Pamiętaj aby mieć włączoną funkcję NFC i w sekcji „Dotknij i zapłać” ustawioną aplikację Google Pay jako domyślną.

 •  

  Aby korzystać z Google Pay trzeba:

  • Aby korzystać z Google Pay trzeba:

   • posiadać konto Gmail (google) i zaakceptować warunki korzystania z niego,
   • posiadać urządzenie mobilne (np. smartfon, tablet) z technologią NFC (bezprzewodowa technologia umożliwiająca bezstykową transmisję danych na bliską odległość)
   • system Android w wersji 4.4 lub nowszej (w trakcie dodawania karty aplikacja może poprosić o zmianę ustawień płatności NFC, w menu „Dotknij i zapłać”, na Google Pay),
   • posiadać aktywną plastikową kartę wydaną przez mBank (debetową lub kredytową),
   • na urządzeniu mobilnym posiadać zainstalowaną aplikację mobilną mBanku (w wersji co najmniej 3.0) lub aplikację Google Pay,
   • zaakceptować Regulamin korzystania z kart płatniczych mBank S.A. w ramach Google Pay, zgody formalne oraz warunki korzystania z usługi przedstawione podczas dodawania karty do Google Pay.
 •  

  Jakich płatności można dokonywać Google Pay?

  • Google Pay można dokonać:

   • płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych, w których taka usługa jest dostępna, tzn. w takich gdzie znajduje się terminal płatniczy z czytnikiem zbliżeniowym
   • płatności w aplikacjach mobilnych sprzedawców, którzy udostępniają płatności z użyciem Google Pay
   • wypłaty z bankomatów
 •  

  Co zrobić w przypadku trudności w płaceniu kartą dodaną do płatności Google Pay?

  • Po pierwsze sprawdź ustawienia NFC. Pamiętaj, że opcja NFC musi być włączona a w ustawieniach usługi płatności „Dotknij i zapłać” aplikacja Google Pay musi być ustawiona jako domyślna do płatności. Po drugie sprawdź połączenie z internetem i włącz dane komórkowe. Następnie przed dokonaniem płatności należy przynajmniej wybudzić telefon. Jeżeli transakcja nie zostaje zrealizowana należy odblokować telefon i zbliżyć ponownie go do czytnika. Jeśli nadal masz trudności w przypadku płatności Google Pay zadzwoń na mLinię.

To nie jest oferta. Szczegółowe informacje, w tym warunki opłat za wypłatę gotówki z bankomatów przy użyciu telefonu są określone w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ oraz w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnej na https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/fir/