Spokojna przyszłość, dobry start dla dziecka, emerytura

 •  

  Są cele w życiu, na które będziesz potrzebować pieniędzy w przyszłości. Możesz na nie odłożyć, jeśli pomyślisz o tym odpowiednio wcześniej, czyli w perspektywie lat, a nie miesięcy.

   

  Jednym ze sposobów, aby realizować odległe plany, jest systematyczne inwestowanie.

Dlaczego w długim terminie warto inwestować?

Masz szansę uzbierać więcej pieniędzy, niż samym odkładaniem. Dzięki temu możesz szybciej zrealizować swoje cele lub mieć na nie więcej. 

 

Dane historyczne nie gwarantują osiągnięcia zysków w przyszłości.

Gdy inwestujesz regularnie przez 12 miesięcy, możesz zyskać nawet 310 zł premii

za regularność w inwestowaniu Więcej

 

zainwestuj min. 100 zł na start i przez 12 kolejnych miesięcy inwestuj min. 100 zł miesięcznie

za założenie celu w aplikacji Więcej

 

dodatkowa premia, jeśli przejdziesz do aplikacji mobilnej mBanku i tam założysz cel inwestycyjny (wybierz w aplikacji: produkty > inwestycje > cel inwestycyjny w promocji)

Jak zacząć inwestować i zyskać premię?

 

Możesz zacząć inwestować w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Jeśli złożysz wniosek w aplikacji mBanku, masz szansę na wyższą premię. Wybierz w aplikacji: produkty > inwestycje > cel inwestycyjny

 

Rozwiąż krótką ankietę, by ustalić czy inwestowanie jest dla Ciebie. Na jej podstawie określimy Twoje nastawienie do ryzyka, wiedzę o inwestowaniu. Dzięki temu doradzimy Ci, w co zainwestować.

 

Doprecyzuj szczegóły dotyczące celu, na których chcesz inwestować. Zainwestuj przynajmniej 100 zł na start i inwestuj co miesiąc min. 100 zł przez 12 kolejnych miesięcy. 

 

W 13. miesiącu możesz dostać nawet 310 zł premii. 260 zł za regularne inwestowanie i dodatkowe 50 zł jeśli wniosek został złożony w aplikacji mobilnej.

 

Do promocji możesz przystąpić od 9.05. do 8.08.2024 r. Szczegóły w regulaminie „Regularne inwestowanie 2024".

W trakcie zakładania celu doradzimy Ci, w co zainwestować 

 •  

  Rekomendację przygotowujemy w oparciu o Twoje potrzeby i sytuację. Uwzględnia ona:

  • wiedzę i doświadczenie w inwestowaniu
  • podejście do ryzyka
  • sytuację finansową
  • cel i to, jak długo chcesz inwestować

   

  Na podstawie tych informacji bezpłatnie i jednorazowo doradzimy Ci, w które z rozwiązań od ekspertów zainwestować. Każdy nasz fundusz inwestuje w wiele różnych funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu od razu masz zróżnicowaną (tzw. zdywersyfikowaną) inwestycję.

   

  To Ty decydujesz, czy chcesz skorzystać z rekomendacji.

Kiedy i za co płacisz, gdy z nami inwestujesz
 

  • Przy zakupie lub sprzedaży – nie płacisz żadnej prowizji. Dlatego możesz inwestować małe kwoty i wpłacać pieniądze na inwestycję, kiedy chcesz, bez obawy o prowizje.

   

  • W trakcie inwestowania – płacisz za zarządzanie Twoimi inwestycjami przez ekspertów. Koszt ten zawsze jest już uwzględniony w cenie i wyniku inwestycji. To znaczy, że z Twojego konta nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.

   

  • Po sprzedaży inwestycji – płacisz podatek od zysku (tzw. podatek Belki, w wysokości 19% zysku).

Omów to z ekspertem

 •  

  Zastanawiasz się, co zrobić z pieniędzmi w związku z inflacją? Chcesz porozmawiać z ekspertem, któremu możesz zaufać? Masz pytania, ale nie chcesz trafić na nachalnego sprzedawcę? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów mBanku. Daj nam znać, że masz pytania i zamów rozmowę.

   

  zamów rozmowę

Często zadawane pytanie dotyczące wszystkich funduszy

 •  

  Od jakiej kwoty mogę zacząć inwestować i jaka jest maksymalna kwota?

  • W większość funduszy możesz zacząć inwestować już od 100 złotych. Nie ma maksymalnej kwoty, którą można zainwestować . Wszystko zależy od Twoich indywidualnych możliwości i potrzeb. Jeżeli chcesz zainwestować większą kwotę, pamiętaj, że możesz ją podzielić i systematycznie dodawać pieniądze do swojej inwestycji. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko swojego portfela.

 •  

  Czy mogę mieć więcej niż jeden cel?

  • Możesz mieć dwa cele inwestycyjne. Pierwszy to jeden z ogólnych celów, takich jak spokojna przyszłość, dla dziecka, mieszkanie lub marzenie. Drugi to cel emerytura (inwestowanie z myślą o emeryturze).

 •  

  Czy mogę zamknąć cel przed jego zaplanowanym końcem?

  • Gdy składasz wniosek o cel, założysz go na minimum 2 lata. Jeśli zainwestowane pieniądze będą Ci potrzebne, w każdej chwili możesz sprzedać jednostki funduszu. Środki wrócą wtedy na Twoje konto, łącznie z wypracowanym zyskiem. Pamiętaj jednak o tym, że może ich być mniej niż zainwestowałeś, jeżeli w danym momencie Twoje inwestycja nie przynosi zysku.

 •  

  Jakie koszty ponoszę inwestując w fundusze?

  • Wszystkie fundusze posiadają tzw. opłaty za zarządzanie. Są one uwzględnione zarówno w cenie, jak i w wynikach każdego funduszu. Oznacza to, że wyniki oraz zyski, które widzisz są pomniejszone o te opłaty.

   Szczegółowe informacje o wysokości opłat za zarządzanie znajdziesz w dokumencie „Kluczowe informacje dla inwestora” oraz prospekcie informacyjnym dostępnym dla każdego funduszu, który znajdziesz w naszej platformie inwestycyjnej.

 •  

  Jak bezpieczne jest inwestowanie w fundusze?

  • Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jak każdy rodzaj inwestowania, także inwestowanie w fundusze wiąże się z szansą na zysk, ale również z ryzykiem straty pieniędzy.

   Różne rodzaje funduszy charakteryzują się różnymi poziomami ryzyka. Na przykład fundusze akcyjne są bardziej ryzykowne od funduszy obligacyjnych.

    

   Aby zminimalizować ryzyko straty swojej inwestycji wskazane jest:

   • Długoterminowe podejście – inwestuje się raczej na lata niż miesiące. Na przestrzeni kilku miesięcy wyniki funduszy mogą mieć dużo wzrostów oraz dużo spadków. Na przestrzeni lat ta zmienność będzie dużo mniej widoczna, a Twoja szansa na zysk - większa. Przeczytaj więcej o tym jak długo powinna trwać inwestycja
   • Dywersyfikacja portfela – czyli zainwestowanie środków w kilka funduszy o różnych klasach aktywów. Dzięki temu w momentach kiedy notowania jednego funduszu spadają, notowania innych funduszy w portfelu mogą rosnąć i odrabiać te straty. Przeczytaj więcej o dywersyfikacji

   Wpłacając pieniądze regularnie, pozwalasz im pracować efektywnie. Przeczytaj więcej o regularnych dopłatach

 •  

  Czym jest usługa jednorazowego doradztwa inwestycyjnego?

  • To bezpłatna rekomendacja, którą tworzymy jednorazowo i nie będzie aktualizowana w trakcie inwestowania.  Przygotujemy ją automatycznie, m.in. na podstawie Twojego profilu inwestora i tego, jak długo chcesz inwestować.

    

   W ramach rekomendacji podpowiemy Ci jedno z pięciu rozwiązań od ekspertów. To Ty decydujesz, czy chcesz skorzystać z naszej rekomendacji. Jeśli nie skorzystasz z rekomendacji, nie zakończysz wniosku i nie założysz wybranego celu inwestycyjnego.

    

   Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie usługi.

 •  

  Jak rozliczyć podatek od zysków, gdy sprzedam fundusz?

  • Od 2024 r. obowiązują nowe zasady rozliczania podatku od zysków (tzw. podatku Belki) z funduszy inwestycyjnych. Do tej pory polskie Towarzystwa Funduszu Inwestycyjnych rozliczały go automatycznie, teraz trzeba będzie zrobić to samodzielnie. Samodzielnie trzeba było też już wcześniej rozliczyć podatek z funduszy zagranicznych (z zagranicznych TFI).

    

   Zmiana to konieczność wypełnienia PIT, ale też możliwość kompensowania zysków i strat np. z różnych funduszy lub funduszy i akcji. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://www.mbank.pl/lp/fundusze-podatek/

 •  

  Do kiedy muszę zapewnić pieniądze na realizację zlecenia regularnego inwestowania?

  • Gdy zaczynasz regularnie inwestować, na wniosku ustalasz dzień, w którym z Twojego konta ma pobrać się określona przez Ciebie kwota. Żeby to się stało, musisz mieć pieniądze na koncie przed dniem, w którym chcesz zrealizować zlecenie. Jeśli dzień zlecenia jest wolny od pracy, zrealizujemy je w pierwszym dniu roboczym. Gdy zakładasz regularne inwestowanie, możesz też ustawić opcję automatycznego powtórzenia zlecenia na wypadek braku pieniędzy na koncie w danym momencie. Wtedy będziemy próbować zrealizować zlecenie przez 3 kolejne dni robocze.

To nie jest oferta. Promocja „Regularne inwestowanie 2024 edycja 2" trwa od 9.05.2024 r. do dnia, kiedy wypłacimy ostatnią premię w ramach promocji, nie dłużej niż do 30.09.2025 r. Do promocji można przystąpić od 9.05.2024 r. do 8.08.2024 r. lub do wyczerpania limitu 300 000 wniosków. 

 

Promocja skierowana jest do klientów indywidualnych banku – osób fizycznych, którzy w czasie jej trwania posiadają w mBanku jeden z rachunków powiązany z usługą SFI, mają aktywną usługę SFI, zaakceptowali treść oświadczenia wskazanego w regulaminie promocji w sposób w nim wymieniony i spełniają pozostałe warunki opisane w regulaminie.

 

Aby skorzystać z promocji, trzeba złożyć wniosek o zakup funduszy lub o cel inwestycyjny i zaznaczyć na wniosku opcję przystąpienia do promocji. Dodatkowo, na wniosku trzeba zaakceptować oświadczenie i złożyć dyspozycję zlecenia nabycia oraz zlecenia stałego (regularnego inwestowania) na wybranym funduszu lub w przypadku celów inwestycyjnych - na fundusz, który zarekomendowaliśmy w ramach usługi jednorazowego doradztwa inwestycyjnego.

 

Jeśli klient przystępuje do promocji na wniosku o nabycie funduszy, otrzyma 100 zł premii, o ile zrealizuje pierwsze nabycie za min. 1000 zł i będzie mieć zrealizowane 12 nabyć w ramach zlecenia stałego na kwotę min. 200 zł. Jeśli klient przystępuje do promocji na wniosku o cel inwestycyjny w placówce banku lub w serwisie transakcyjnym (nie dotyczy wniosków o cel inwestycyjny składanych w aplikacji mobilnej) otrzyma 260 zł premii, o ile zrealizuje pierwsze nabycie za min. 100 zł i będzie mieć zrealizowane 12 nabyć w ramach zlecenia stałego. Jeśli klient przystępuje do promocji na wniosku o cel inwestycyjny w aplikacji mobilnej, otrzyma 260 zł premii, o ile zrealizuje pierwsze nabycie za min. 100 zł i będzie mieć zrealizowane 12 nabyć w ramach zlecenia stałego oraz dodatkowo 50 zł za złożenie wniosku o cel inwestycyjny w aplikacji mobilnej. Kwota zlecenia stałego, gdy klient przystępuje do promocji na wniosku o cel inwestycyjny, nie może być mniejsza niż 100 zł.

 

Do promocji klient może przystąpić tylko raz, niezależne od tego, czy korzysta z wniosku o cel inwestycyjny czy z wniosku o nabycie funduszy. Szczegółowe warunki promocji i wypłaty premii określa regulamin promocji „Regularne inwestowanie 2024 edycja 2" dostępny na: https://www.mbank.pl/pdf/promocje/inwestycje/regulamin-promocji-regularne-inwestowanie-2024-edycja-2.pdf

 

Usługa przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych jest świadczona przez mBank tylko dla klientów mBanku. Szczegółowe warunki i opłaty z nią związane, a także informacje o ryzykach inwestycyjnych są określone w Regulaminie Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych dla osób fizycznych i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.: Produkty inwestycyjne oraz w prospekcie informacyjnym lub KID danego funduszu, znajdujących się na: https://www.mbank.pl/pomoc/dokumenty/oferta-indywidualna/inwestycje/supermarket-funduszy-inwestycyjnych/regulamin/, https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/ oraz https://www.mbank.pl/serwis-ekonomiczny/notowania-funduszy/.

 

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w prospekcie informacyjnym.

 

Bank nie ponosi odpowiedzialności za decyzje klientów związane z inwestowaniem w fundusze inwestycyjne. Fundusze inwestycyjne nie są depozytem bankowym. Dotychczasowe wyniki funduszy oraz innych emitentów nie stanowią gwarancji przyszłych wyników. Wartość zakupionych jednostek/tytułów uczestnictwa funduszy inwestycyjnych może się zmieniać wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych. W konsekwencji, ewentualny dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Ponadto potencjalne korzyści z inwestowania w fundusze inwestycyjne mogą zostać zmniejszone o pobierane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf prowizji i opłat oraz regulaminów.


mBank S.A. oświadcza, że:

 1. posiada zezwolenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z dnia 30 czerwca 2005 roku, zmienione decyzją Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 20 marca 2012 roku, zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 20 marca 2012 roku oraz zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 17 listopada 2015 roku na prowadzenie działalności maklerskiej,
 2. posiada zezwolenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z dnia 23 listopada 1995 roku na świadczenie usług powierniczych, prowadzenie rachunków papierów wartościowych, rejestrowanie stanu posiadania papierów wartościowych i zmian tego posiadania,
 3. organem nadzorującym mBank S.A. w zakresie działalności, o której mowa w pkt. 1-2, jest Komisja Nadzoru Finansowego, ul. Piękna 20, 00-549 Warszawa.

 

Pamiętaj, że mBank udostępnia swoją aplikację mobilną tylko w autoryzowanych sklepach – App Store (iOS - Apple), Google Play (Android), AppGallery (dla telefonów Huawei). Pobieraj, instaluj i aktualizuj aplikacje tylko w tych sklepach, ponieważ znajdujące się tam aplikacje są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji pod kątem ich bezpieczeństwa. Nigdy nie pobieraj aplikacji z innych miejsc niż oficjalne sklepy (np. z linka otrzymanego sms-em, czy przez komunikator) - narazisz się na pobranie złośliwej aplikacji, przez którą oszuści mogą wyłudzać Twoje dane, czy przejmować sms-y i wysyłać je bez Twojej zgody! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma systemem operacyjny w wersji minimum Android 7.0 lub iOS 15.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych.

 

 

Pamiętaj, że mBank udostępnia swoją aplikację mobilną tylko w autoryzowanych sklepach – App Store (iOS - Apple), Google Play (Android), AppGallery (dla telefonów Huawei). Pobieraj, instaluj i aktualizuj aplikacje tylko w tych sklepach, ponieważ znajdujące się tam aplikacje są cyfrowo podpisane i przechodzą proces weryfikacji pod kątem ich bezpieczeństwa. Nigdy nie pobieraj aplikacji z innych miejsc niż oficjalne sklepy (np. z linka otrzymanego sms-em, czy przez komunikator) - narazisz się na pobranie złośliwej aplikacji, przez którą oszuści mogą wyłudzać Twoje dane, czy przejmować sms-y i wysyłać je bez Twojej zgody! Nową aplikację możesz pobrać jeśli Twoje urządzenie ma systemem operacyjny w wersji minimum Android 7.0 lub iOS 15.0 (lub nowsze). Zapoznaj się z polityka prywatności aplikacji mobilnych.